Kur dėti rankas verslo vakarėlyje

Verslo pasaulyje socialiniai tinklai (ne feisbukas) ypač svarbūs, o viena iš vietų jiems megzti yra verslo renginiai ir vakarėliai. It žuvys vandeny juose jaučiasi patyrę verslininkai, tačiau pradedantiesiems jie sukelia daug streso: neaišku, su kuo kalbėti, kaip elgtis, kaip prisistatyti, pagaliau kur dėti rankas.
Reuters pateikia Pamelos Eyring, protokolo mokyklos Vašingtone (www.psow.edu) savininkės, patarimų, kaip iš tokių vakarų išpešti daugiau naudos ir solidžiai atrodyti.
Verslo vakarėliai suteikia galimybių susipažinti su naujais žmonėmis ir sustiprinti ryšius su jau pažįstamais. Tačiau svarbu, kaip juose dirbi, pabrėžia etiketo žinovė. Vien todėl, kad renginiai ar susitikimai vyksta ne darbo metu, nereiškia, kad į juos gali žvelgti kaip į laisvalaikį. Tiesą sakant, laikas, kurį praleidi verslo renginyje, gali būti gerokai pelningesnis ir svarbesnis nei visi kiti tos dienos darbai.
Leidinys primena, kad žymusis verslininkas Jackas Welchas rengdavo kokteilių vakarėlius būtent jaunesniems vadovams patikrinti. Mat jis ieškodavo specialistų, kurie sugebėtų išnaudoti kiekvieną vakaro akimirką, užuot tiesiog pakabinę akį į nemokamus gėrimus ir užkandžius.Prieš renginį
Elementaru: reikia tinkamai apsirengti. Kiek tinkamai, gali padiktuoti vieta, kurioje vyksta renginys. Jei kvietime rašoma business casual, nereikėtų atrodyti ypač casual, t. y. kasdieniškai. Juk nenori palikti įspūdį kaip prasčiausiai tą vakarą apsivilkęs žmogus, juokauja protokolo mokyklos savininkė.
Dar viena ne kartą girdėta, tačiau dažnai pamirštama taisyklė: atsinešti pakankamai vizitinių kortelių ir laikyti jas padoriame dėkle.
Pavalgykite prieš vakarėlį, pataria etiketo žinovė. Jus kviečia ne todėl, kad į vakarą išalkstate, o todėl, kad turite ką pasiūlyti mainais. Be to, jei vaišinsitės alkoholiniais gėrimais, bent jau nedarysite to tuščiu skrandžiu, rašo ji.Renginyje
Nuoširdžiai pasistenkite atvykti laiku. Įėję į patalpą, pasitraukite kiek į šoną ir apsižvalgykite išsiaiškinkite, kur yra baras, užkandžiai ir svarbiausia žmonės.
Nutarę, kuria kryptimi trauksite, eikite ryžtingai. Jei einate prie baro, gėrimą pasiimkite ir laikykite kairėje rankoje. Tada jūsų dešinė bus laisva (ir sausa) sveikinantis su kitais svečiais.
Panaši taisyklė galioja ir su maistu: jei sukate prie užkandžių, rinkitės pervertus smeigtuku arba tokius, kuriuos valgyti reikia su šakute, taip jūsų rankos liks švarios.
Sukiojantis tarp žmonių patariama neįsiterpti į grupeles, kuriose vyksta akivaizdžiai rimti pokalbiai. Verčiau dairytis draugiškai nusiteikusių žmonių, kurių kūno kalba rodo atvirumą.Į pokalbius neįsiveržkite. Priartėkite prie grupelės, užmegzkite akių kontaktą, nusišypsokite ir paklauskite, ar galite prisijungti. Žiūrėdamas tiesiai į akis, paspauskite ranką kiekvienam šios grupelės nariui, aiškiai ištarkite ne tik savo, bet ir žmogaus, su kuriuo sveikinatės, vardą: Jonai, malonu susipažinti.
Tą patį pakartoti etiketo žinovė pataria su kiekvienu žmogumi.
Pradėti pokalbį galima paprastais klausimais tarkime, pasiteirauti, iš kur šis pašnekovas, ar dėl renginio jis turėjo atvykti iš kito miesto.Paduokite vizitinę kortelę taip, kad gavėjas galėtų matyti, kas ant jos rašoma. O gavę patys dėmesingai ją perskaitykite: atkreipkite dėmesį į bendrovę, kurioje pašnekovas dirba, tos bendrovės vietą, žmogaus mokslinį laipsnį, šie dalykai gali pametėti minčių tolesniam pokalbiui.
Apibendrinant verslo vakarėliai neturi varginti. Tiesiog reikėtų prisiminti, kad tai profesinis renginys, ir stengtis palikti teigiamą įspūdį, tarsi parodant, kad ir verslu su jumis užsiimti malonu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti