STT pasiūlė, kaip sumažinti korupcijos riziją Visuomenės sveikatos centre

Publikuota: 2014-01-16
Atnaujinta 2015-06-01 12:53
„Verslo žinios“

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Vilniaus visuomenės sveikatos centre (VVSC).

Pasak STT, pareigūnai nustatė kai kurių procedūrų reglamentavimo ir praktinio įgyvendinimo trūkumų ir pateikė siūlymų, kaip pašalinti ar mažinti nustatytą korupcijos riziką ir jos veiksnius.STT pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) atnaujinti teisės aktus, jose labai aiškiai nustatant kriterijus, pagal kuriuos turi būti atliekami tikrinimai ir tokių tikrinimų kontrolė. Pareigūnų nuomone, dabartinis teisinis reglamentavimas nėra labai aiškus, todėl gali būti įvairiai interpretuojamas - tai didina korupcijos riziką.„Tarnyba, rekomenduodama mažinti VVSC darbuotojų darbo diskrecijos, kaip vienos ir svarbiausios korupcijos atsiradimo priežasties, galimybes, pasiūlė SAM objektų rizikos sveikatai vertinimo procedūrai labiau naudotis informaciniais ištekliais, jų tvarkomais duomenimis“, - rašoma STT pranešime.Be to, STT manymu, korupcijos riziką mažintų ir didesnis VVSC veiklos viešumas. Todėl buvo pasiūlyta užtikrinti, kad VVSC interneto tinklalapyje tikrinamiems subjektams būtų teikiama aktuali informacija apie valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės vykdymo procedūrą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku