„Investuok Lietuvoje“ pernai pritraukė daugiau projektų

Publikuota: 2014-01-16
Atnaujinta 2015-06-01 13:05
 

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ (IL) pritraukė 22 užsienio kompanijų investicinius projektus, per kuriuos šios įmonės planuoja sukurti 1550 darbo vietų.

Palyginti su 2012 metais, 2013 metais buvo pritraukta 16% daugiau projektų ir 37% daugiau darbo vietų, teigiama organizacijos pranešime.Iš 22 projektų 6 yra gamybos sektoriuje (350 darbo vietų). Kiti projektai – iš paslaugų srities.Kvalifikuoti, motyvuoti, lojalūs, daug užsienio kalbų kalbantys darbuotojai, puikiai išvystyta IT ir komunikacijų infrastruktūra – tai pagrindiniai veiksniai, dėl kurių vis daugiau paslaugų projektų renkasi steigtis Lietuvoje.2013 metais pritraukti gamybiniai užsienio kompanijų projektai stiprina Lietuvos gamybos sektorių ir prisideda prie apdirbamosios pramonės konkurencingumo didinimo ir eksporto augimo.Per 4 metus, tarpininkaujant IL, atėjusios 62 įmonės 2013 metų pabaigoje įdarbino 9.500 darbuotojų – beveik dukart daugiau nei pradžioje planavo ar įsipareigojo sukurti darbo vietų (5.300).

Už Vilniaus keliavo kas antras projektas

2013 metais pusė „Investuok Lietuvoje“ pritrauktų projektų buvo įgyvendinti už Vilniaus ribų. Projektų dalis, įgyvendinta už Vilniaus ir Kauno ribų, sudarė 27%. Pagal šį rodiklį, pasak IL, Lietuva atrodė labai panašiai į Airiją, kur investicijų pritraukimo agentūros pritraukti projektai už Dublin'o ir Cork'o ribų sudarė mažiau nei 30%.IL teigimu, didėjantis investicinių projektų skaičius rodo didėjantį Lietuvos žinomumą ir šios šalies patrauklumą. Sėkminga jau egzistuojančių investuotojų veikla taip pat rodo, jog Lietuvoje daryti verslą yra patrauklu. Tačiau būtina toliau mažinti administracinę naštą, trumpinant procesų terminus, lengvinti darbo santykių reguliavimą.Taip pat vienas iš svarbiausių darbų IL darbotvarkėje – tai verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimo iniciatyvos, skatinančios verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimą. Tai padeda užtikrinti, kad artimiausioje ateityje rinkoje nepritrūktų kvalifikuotų specialistų, reikalingų naujiems investuotojams.Bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu Lietuvoje pradėti ruošti aukščiausios kvalifikacijos IT specialistai, turintys galimybę savo jėgas praktiškai išbandyti 7-iose investuotojų įmonėse. Šio bendradarbiavimo dėka buvo atnaujintas studijų programų turinys. IL iniciatyva, „Ryanair“ ir „Fltechnics“ bendrovės kuria specialias mokymo programas Kauno mechanikų profesinėje mokykloje ruošiant aviacijos mechanikos specialistus.

Reikia ir paslaugų ir gamybos

Verslo tyrimų bendrovės „Ernst & Young“ ekspertai tyrime „Lietuvos verslo tarptautinės plėtros galimybių studija“ daro išvadą, kad Lietuva pastaraisiais metais pasiekė proveržio pritraukiant paslaugų ir aukštųjų technologijų sektoriaus bendroves, tačiau kartu rekomenduoja pridėtinę vertę skatinti ir tradicinėse pramonės šakose.Minėtame tyrime teigiama, kad jei dėl teigiamų pokyčių inovatyvumo, efektyvumo, vadybinių gebėjimų, pardavimo ir kitose srityse tradicinės pramonės našumas padidėtų 1%, tai lemtų Lietuvos eksporto augimą beveik 1%. Kad būtų pasiektas toks pat teigiamas poveikis eksportui, našumas aukštųjų technologijų ir aukštos pridėtinės vertės paslaugų sektoriuose turėtų augti daugiau nei 32%.„Eurostat“ duomenimis, gamybos sektorius Lietuvos bendroje šalies ūkio struktūroje 2012 m. siekė 21%.  Stipriausia pramonę Europoje turinčios Vokietijos dalis buvo 22%, o didžiausią vaidmenį gamyba visoje ES turėjo Čekijoje ir Rumunijoje, kur ta dalis siekia 25%.  Lenkijos ekonomikoje gamyba 2012 m. sudarė 17%, o Latvijoje ir Estijoje – po 15%.Palyginti pastaraisiais metais aktyviai viliojamos investicijos į IT, finansų, apskaitos, ir kitokias verslo paslaugas Lietuvoje sudaro 11% ekonomikos, kai Vokietijoje tokių paslaugų dalis ūkio struktūroje siekia 19%, Estijoje – 16%, Lenkijoje ir Latvijoje – po 15%.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

2013-ais pritrauktų gamybos projektų pavyzdžiai:

- JAV žemės ūkio technikos gamintojai „Kinze Manufacturing“ Vilniaus rajone gamins populiariausius įmonės produktus - sėjamąją techniką, kurią eksportuos į Centrinės ir Rytų Europos šalis. Įmonė planuoja įdarbinti 250 darbuotojų bei jau bendradarbiauja su vietiniais verslo paslaugų ir gamybos tiekėjais.

- Danijos įmonė „VON“ Šiauliuose gamins tinklus ir kitą įrangą, planuoja įdarbinti 70 žmonių.
- Norvegijos įmonė „Hugaasgruppen“ Klaipėdoje planuoja įdarbinti apie 80 žmonių ir gaminti metalo konstrukcijas pramonei, žemės ūkiui, sporto ir kitų ūkio sričių pastatų statybai.
- Rusijos „Ani Plast“ Klaipėdoje lies vandens nuotekų sistemų plastikines detales, įdarbins 60 žmonių.
- Norvegų modernių komunikacijos prietaisų oro uostams ir laivybai gamintoja „Jotron“ Kaune atidarys naują gamyklą, į kurią perkels šiame mieste jau veikiantį padalinį, papildomai įdarbindami 35 žmones.

2013-ais pritrauktų projektų paslaugų srityje pavyzdžiai:

- JAV įmonė „Virtustream“, įsisteigusi Kaune. 75 įmonės darbuotojai kartu su Kauno Technologijos Universitetu kurs debesų kompiuterijos valdymo įrankius.- Izraelio kompanija „WIX“, kurios tinklalapių kūrimo įrankį naudoja 38 mln. vartotojų visame pasaulyje.- JAV kompanija „CSC Baltic“, viena pirmųjų Lietuvoje įkūrusi tarptautinį IT paslaugų padalinį, atidaro pardavimų aptarnavimo padalinį, kuris regione teiks paslaugas visoms CSC Europos šalių pardavimų organizacijoms. Jame planuojamos 60 naujų darbo vietų pardavimų ekspertams.- Nuo 2007 metų Lietuvoje veikianti norvegų kompanija „Storebrand“, įvertinusi mūsų šalies specialistų kompetencijas, plečia savo veiklą ir planuoja į Lietuvą perkelti dar 70 darbuotojų.- Per porą artimiausių metų savo veiklą papildomai planuoja išplėsti ir norvegų įmonė „Visma“, kuri susižavėjo Lietuvos darbuotojų profesionalumu. Per 4-5 metus įmonė planuoja suformuoti 300-500 žmonių komandą.- „Swedbank“ Vilniuje steigia Kompetencijų centrą, kuris plėtos ir palaikys IT funkcijas visoje banko grupėje. Bankas planuoja įdarbinti 100 darbuotojų.- „COWI“, viena didžiausių skandinavų inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovių, Lietuvoje steigia dizaino paslaugų centrą, kuriame jau sukurtos naujas darbo vietos dizaino specialistams.- Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ plečia lėktuvų aptarnavimo veiklą Kauno oro uoste. 5,6 mln. litų siekianti investicija lietuviams leis aptarnauti dvigubai daugiau lėktuvų. Šiam tikslui pasiekti bendrovė numačiusi Lietuvoje papildomai įdarbinti 40 aukštos kvalifikacijos aviacijos mechanikų.- Jungtinės Karalystės kapitalo įmonė „IDScan Biometrics“, Europoje pirmaujanti pagal asmens identifikavimo dokumentų atpažinimo ir nuskaitymo inovatyvių sprendimų kūrimą ir diegimą įvairiuose elektroniniuose prietaisuose, steigia mokslo tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) padalinį Lietuvoje, į kurį investuos daugiau kaip 2 mln. litų.- Vertindama darbščius ir pareigingus darbuotojus, finansinių paslaugų ir apskaitos centrą Klaipėdoje nusprendė atidaryti švedų transporto ir logistikos įmonė „Greencarrier“.- Lyderiaujanti Rusijos mados prekių el. parduotuvė „Lamoda.ru“ Vilniuje atidarė produktų vystymo centrą, kuriame planuoja įdarbinti apie 30 programuotojų, projektų vadovų ir kitų IT srities profesionalų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Nuotolinis darbas: kaip motyvuoti, kad tai netaptų mirusių sielų komanda Premium

Dauguma vadovų pritaria, kad visų pirma pats žmogus turi būti motyvuotas, o tada jau galima pagalvoti ir apie...

Vadyba
11:00
Brangi draugystė: premijos už rekomenduotą kolegą dažniausiai pasiteisina, už IT specialistą – auga Premium 2

Įdarbinimo specialistai teigia, kad būdas ieškoti naujų darbuotojų tarp jau esamų kolegų draugų dažniau...

Vadyba
2022.05.20
„SME Finance“ su „SME Bank“ steigia bendrą IT centrą: bus sukurta 50 darbo vietų

Lietuvos finansų technologijų bendrovė „SME Finance“ kartu su neobanku „SME Bank“ įkurs vidinį informacinių...

Vadyba
2022.05.20
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui ieškoma naujo vadovo

Žemės ūkio ministerija paskelbė konkursą Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vadovo pareigoms...

Vadyba
2022.05.20
Vilniuje pradėtos privačios britiškos mokyklos statybos 12

Sostinės Antakalnio mikrorajone pradėtos privačios mokyklos „British School of Vilnius“ naujo pastato...

Statyba ir NT
2022.05.20
Sėskite, du! Neišmoktos projektų valdymo pamokos Premium

Projektas baigtas: vieni laimingi, kiti – nelabai. Nors vis daugiau komandų po visko susėda aptarti...

Vadyba
2022.05.19
Efektyvus įsigijimas: kaip „Rivilė“ pasiekė startuolio spurto į sparčiausiai augusių Europoje sąrašą Premium

Trisdešimtmetį veikiančios įmonės sukaupta patirtis ir žinios kartu su nauju požiūriu į darbuotoją ir klientą...

Gazelė
2022.05.19
Nuo liepos bedarbio statusas – kitaip

Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai – ketvirtadienį priimtos tai numatančios atitinkamų įstatymų...

Verslo aplinka
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Ispanija ketina suteikti atostogas moterims, kurios patiria didelį skausmą dėl menstruacijų 4

Ispanijos ministrų kabinetas antradienį pritarė įstatymo projektui, numatančiam apmokamas medicinines...

Vadyba
2022.05.18
„Energy cells“ valdybai vadovaus V. Baltuškonis

Energijos kaupimo įrenginių sistemos projektą įgyvendinančios bendrovės „Energy cells“ valdybos pirmininku...

Vadyba
2022.05.18
Lietuvos pašto vadovė: reikia ne bijoti prarasti klientus, o rasti su jais dialogą Premium 11

Dėl kritusių pašto paslaugų apimčių Lietuvos paštas, pernai patyrė 6,4 mln. Eur grynojo nuostolio ir planuoja...

Logistika
2022.05.18
„Atvažiuojamasis“ verslas Palangoje: kai kurie vietas vaikams rezervavo dar pernai Premium

Vasaros sezoną pajūryje pradeda ne tik vietinis verslas, bet ir atvykstantieji, kurie, pritrūkę paslaugų...

Gazelė
2022.05.18
Infliacija ir intensyvėjančios audros šalyje: kaip šias rizikas valdyti verslui Verslo tribūna

Pastaraisiais metais Lietuvoje intensyvėjančios audros, nors savo mastu ir neprilygsta uraganams bei...

Regioninis verslas
2022.05.18
LTG profsąjunga: dalį atleidžiamų darbuotojų žada įdarbinti geležinkelių subrangovų įmonės

Valstybės valdoma „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė apie atleidimą įspėjo 1.950 darbuotojų. Artūras...

Logistika
2022.05.17
Psichologiškai pavargęs kolektyvas: kaip kalbėtis su kolegomis ir organizuoti darbą Premium

Rimantė Ribačiauskaitė, „Omnisend“ vykdomoji direktorė, sako, kad prasidėjus pandemijai pajuto poreikį...

Vadyba
2022.05.17
„Sodra“: gimstamumui mažėjant, motinystės išmokų gavėjų skaičius išlieka stabilus

Nors gimstamumas Lietuvoje mažėja, motinystės išmokos gavėjų skaičius išlieka panašus. „Sodros“ teigimu, taip...

Vadyba
2022.05.16
Startuolių komandų formavimas: kaip tinkamai pasirinkti ir nepamiršti nusamdytų talentų Premium

Gegužės 26 d. VŽ organizuojamoje Personalo konferencijoje bus apdovanoti TOP 3 darbdaviai bei antrus metus iš...

Vadyba
2022.05.16
Darbo rinkoje toliau auga pasiūlos ir paklausos neatitikimas

Visuose ūkio sektoriuose išaugęs kvalifikuotų darbuotojų poreikis dar labiau išryškino darbo jėgos pasiūlos...

Vadyba
2022.05.16
Paskirtas naujas „Vilniaus vandenų“ vadovas 1

Vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ baigė metų pradžioje pradėtą atvirą generalinio direktoriaus...

Vadyba
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku