„Investuok Lietuvoje“ pernai pritraukė daugiau projektų
VšĮ Investuok Lietuvoje (IL) pritraukė 22 užsienio kompanijų investicinius projektus, per kuriuos šios įmonės planuoja sukurti 1550 darbo vietų.
Palyginti su 2012 metais, 2013 metais buvo pritraukta 16% daugiau projektų ir 37% daugiau darbo vietų, teigiama organizacijos pranešime.Iš 22 projektų 6 yra gamybos sektoriuje (350 darbo vietų). Kiti projektai iš paslaugų srities.Kvalifikuoti, motyvuoti, lojalūs, daug užsienio kalbų kalbantys darbuotojai, puikiai išvystyta IT ir komunikacijų infrastruktūra tai pagrindiniai veiksniai, dėl kurių vis daugiau paslaugų projektų renkasi steigtis Lietuvoje.2013 metais pritraukti gamybiniai užsienio kompanijų projektai stiprina Lietuvos gamybos sektorių ir prisideda prie apdirbamosios pramonės konkurencingumo didinimo ir eksporto augimo.Per 4 metus, tarpininkaujant IL, atėjusios 62 įmonės 2013 metų pabaigoje įdarbino 9.500 darbuotojų beveik dukart daugiau nei pradžioje planavo ar įsipareigojo sukurti darbo vietų (5.300).
Už Vilniaus keliavo kas antras projektas
2013 metais pusė Investuok Lietuvoje pritrauktų projektų buvo įgyvendinti už Vilniaus ribų. Projektų dalis, įgyvendinta už Vilniaus ir Kauno ribų, sudarė 27%. Pagal šį rodiklį, pasak IL, Lietuva atrodė labai panašiai į Airiją, kur investicijų pritraukimo agentūros pritraukti projektai už Dublin'o ir Cork'o ribų sudarė mažiau nei 30%.IL teigimu, didėjantis investicinių projektų skaičius rodo didėjantį Lietuvos žinomumą ir šios šalies patrauklumą. Sėkminga jau egzistuojančių investuotojų veikla taip pat rodo, jog Lietuvoje daryti verslą yra patrauklu. Tačiau būtina toliau mažinti administracinę naštą, trumpinant procesų terminus, lengvinti darbo santykių reguliavimą.Taip pat vienas iš svarbiausių darbų IL darbotvarkėje tai verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimo iniciatyvos, skatinančios verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimą. Tai padeda užtikrinti, kad artimiausioje ateityje rinkoje nepritrūktų kvalifikuotų specialistų, reikalingų naujiems investuotojams.Bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu Lietuvoje pradėti ruošti aukščiausios kvalifikacijos IT specialistai, turintys galimybę savo jėgas praktiškai išbandyti 7-iose investuotojų įmonėse. Šio bendradarbiavimo dėka buvo atnaujintas studijų programų turinys. IL iniciatyva, Ryanair ir Fltechnics bendrovės kuria specialias mokymo programas Kauno mechanikų profesinėje mokykloje ruošiant aviacijos mechanikos specialistus.
Reikia ir paslaugų ir gamybos
Verslo tyrimų bendrovės Ernst & Young ekspertai tyrime Lietuvos verslo tarptautinės plėtros galimybių studija daro išvadą, kad Lietuva pastaraisiais metais pasiekė proveržio pritraukiant paslaugų ir aukštųjų technologijų sektoriaus bendroves, tačiau kartu rekomenduoja pridėtinę vertę skatinti ir tradicinėse pramonės šakose.Minėtame tyrime teigiama, kad jei dėl teigiamų pokyčių inovatyvumo, efektyvumo, vadybinių gebėjimų, pardavimo ir kitose srityse tradicinės pramonės našumas padidėtų 1%, tai lemtų Lietuvos eksporto augimą beveik 1%. Kad būtų pasiektas toks pat teigiamas poveikis eksportui, našumas aukštųjų technologijų ir aukštos pridėtinės vertės paslaugų sektoriuose turėtų augti daugiau nei 32%.Eurostat duomenimis, gamybos sektorius Lietuvos bendroje šalies ūkio struktūroje 2012 m. siekė 21%. Stipriausia pramonę Europoje turinčios Vokietijos dalis buvo 22%, o didžiausią vaidmenį gamyba visoje ES turėjo Čekijoje ir Rumunijoje, kur ta dalis siekia 25%. Lenkijos ekonomikoje gamyba 2012 m. sudarė 17%, o Latvijoje ir Estijoje po 15%.Palyginti pastaraisiais metais aktyviai viliojamos investicijos į IT, finansų, apskaitos, ir kitokias verslo paslaugas Lietuvoje sudaro 11% ekonomikos, kai Vokietijoje tokių paslaugų dalis ūkio struktūroje siekia 19%, Estijoje 16%, Lenkijoje ir Latvijoje po 15%.
2013-ais pritrauktų gamybos projektų pavyzdžiai:
- JAV žemės ūkio technikos gamintojai Kinze Manufacturing Vilniaus rajone gamins populiariausius įmonės produktus - sėjamąją techniką, kurią eksportuos į Centrinės ir Rytų Europos šalis. Įmonė planuoja įdarbinti 250 darbuotojų bei jau bendradarbiauja su vietiniais verslo paslaugų ir gamybos tiekėjais.
- Danijos įmonė VON Šiauliuose gamins tinklus ir kitą įrangą, planuoja įdarbinti 70 žmonių.
- Norvegijos įmonė Hugaasgruppen Klaipėdoje planuoja įdarbinti apie 80 žmonių ir gaminti metalo konstrukcijas pramonei, žemės ūkiui, sporto ir kitų ūkio sričių pastatų statybai.
- Rusijos Ani Plast Klaipėdoje lies vandens nuotekų sistemų plastikines detales, įdarbins 60 žmonių.
- Norvegų modernių komunikacijos prietaisų oro uostams ir laivybai gamintoja Jotron Kaune atidarys naują gamyklą, į kurią perkels šiame mieste jau veikiantį padalinį, papildomai įdarbindami 35 žmones.
2013-ais pritrauktų projektų paslaugų srityje pavyzdžiai:
- JAV įmonė Virtustream, įsisteigusi Kaune. 75 įmonės darbuotojai kartu su Kauno Technologijos Universitetu kurs debesų kompiuterijos valdymo įrankius.- Izraelio kompanija WIX, kurios tinklalapių kūrimo įrankį naudoja 38 mln. vartotojų visame pasaulyje.- JAV kompanija CSC Baltic, viena pirmųjų Lietuvoje įkūrusi tarptautinį IT paslaugų padalinį, atidaro pardavimų aptarnavimo padalinį, kuris regione teiks paslaugas visoms CSC Europos šalių pardavimų organizacijoms. Jame planuojamos 60 naujų darbo vietų pardavimų ekspertams.- Nuo 2007 metų Lietuvoje veikianti norvegų kompanija Storebrand, įvertinusi mūsų šalies specialistų kompetencijas, plečia savo veiklą ir planuoja į Lietuvą perkelti dar 70 darbuotojų.- Per porą artimiausių metų savo veiklą papildomai planuoja išplėsti ir norvegų įmonė Visma, kuri susižavėjo Lietuvos darbuotojų profesionalumu. Per 4-5 metus įmonė planuoja suformuoti 300-500 žmonių komandą.- Swedbank Vilniuje steigia Kompetencijų centrą, kuris plėtos ir palaikys IT funkcijas visoje banko grupėje. Bankas planuoja įdarbinti 100 darbuotojų.- COWI, viena didžiausių skandinavų inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovių, Lietuvoje steigia dizaino paslaugų centrą, kuriame jau sukurtos naujas darbo vietos dizaino specialistams.- Pigių skrydžių bendrovė Ryanair plečia lėktuvų aptarnavimo veiklą Kauno oro uoste. 5,6 mln. litų siekianti investicija lietuviams leis aptarnauti dvigubai daugiau lėktuvų. Šiam tikslui pasiekti bendrovė numačiusi Lietuvoje papildomai įdarbinti 40 aukštos kvalifikacijos aviacijos mechanikų.- Jungtinės Karalystės kapitalo įmonė IDScan Biometrics, Europoje pirmaujanti pagal asmens identifikavimo dokumentų atpažinimo ir nuskaitymo inovatyvių sprendimų kūrimą ir diegimą įvairiuose elektroniniuose prietaisuose, steigia mokslo tyrimų ir technologinės plėtros (MTTP) padalinį Lietuvoje, į kurį investuos daugiau kaip 2 mln. litų.- Vertindama darbščius ir pareigingus darbuotojus, finansinių paslaugų ir apskaitos centrą Klaipėdoje nusprendė atidaryti švedų transporto ir logistikos įmonė Greencarrier.- Lyderiaujanti Rusijos mados prekių el. parduotuvė Lamoda.ru Vilniuje atidarė produktų vystymo centrą, kuriame planuoja įdarbinti apie 30 programuotojų, projektų vadovų ir kitų IT srities profesionalų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti