Tomaševskis Strasbūre sulaukė Grybauskaitės atkirčio

Publikuota: 2014-01-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas.
Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Strasbūre pristatant Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai, europarlamentaras Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis prabilo apie tautinių mažumų diskriminaciją, naujienų agentūrą BNS cituoja portalas Delfi.

Pavadinęs tautinių mažumų problemas šaukštu deguto Lietuvos pirmininkavimo medaus statinėje, Lietuvoje išrinktas europarlamentaras kalbėjo apie baudą Boleslavui Daškevičiui, Šalčininkų rajono savivaldybės direktoriui.Vilniaus apygardos teismas gruodį p. Daškevičiui skyrė apie 43.000 Lt. baudą už dvikalbių informacinių lentelių su gatvių pavadinimais lietuvių bei lenkų kalbomis naudojimą. Valdininkas jau 5 metus ignoruoja teismo sprendimą pakeisti gatvių užrašus, o už kiekvieną uždelstą dieną skaičiuojama 100 Lt bauda. Teismo sprendimas priimtas 2008 m. rugsėjo 25 d. ir turėjo būti įvykdytas per mėnesį.Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį apkaltino Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovą Valdemarą Tomaševskį siekiant diskredituoti Lietuvą tarptautiniu mastu.Kalbėdama Europos Parlamento plenarinėje sesijoje prezidentė atmetė p.Tomaševskio ir Lenkijos europarlamentarų priekaištus, pabrėždama, kad jokia tarptautinė institucija nenustatė, jog Lietuva pažeistų tarptautines normas dėl tautinių mažumų apsaugos.VŽ primena, kad valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos nariai pirmadienį per Sausio 13-ajai skirtą Seimo iškilmingą posėdį surengė protesto akciją.Į tribūną pakilus Vytautui Landsbergiui, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkui, visi LLRA frakcijos nariai atsistojo iš savo vietų ir išėjo iš Seimo rūmų Kovo 11-osios salės, kurioje vyko iškilmingas minėjimas.Rita Tamašunienė, LLRA frakcijos seniūnė išplatino didelį pranešimą, kuriame aiškina, kodėl taip pasielgė šios partijos atstovai Seime. Pareiškime primenama, kad 1990-1991 m. Lietuvos lenkų sąjunga parėmė valstybės nepriklausomybės atkūrimą, pasmerkė jėgos panaudojimą prieš taikius gyventojus.LLRA nepatenkinta, kad konservatoriai, kurių lyderis p. Landsbergis 1991 m. pasirašė Tautinių mažumų įstatymą, „2010 m. jį panaikino ir šiandien priešinasi jo sugrąžinimui, visais įmanomais būdais aktyviai blokuoja netgi jo įtraukimą į plenarinio posėdžio darbotvarkę“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku