Socialdemokratai ieško konservatorių paramos euro įvedimui

Publikuota: 2014-01-14
Atnaujinta 2015-06-01 11:07
Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus
 

Valdantieji socialdemokratai tariasi su opoziciniais konservatoriais dėl paramos Seime priimant euro įvedimui Lietuvoje būtinus įstatymus.

Kaip VŽ jau skelbė, dviejų didžiausių Seimo partijų – valdančiųjų socialdemokratų ir opozicinių konservatorių – vadovybių atstovai antradienį surengė iš anksto neskelbtą susitikimą, kuriame, pasak jo dalyvių, „aptartos politinės aktualijos“. Tačiau kol kas nekeliamas klausimas dėl vadinamosios „vaivorykštės“ koalicijos suformavimo galimybės.Iš Socialdemokratų partijos pusės šiame susitikime dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimas vicepirmininkas Gediminas Kirkilas ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis, iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pusės – šios partijos pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius bei jo pavaduotojos Rasa Juknevičienė ir Irena Degutienė.„Daugiausiai kalbėjome apie strateginius klausimus, pirmiausia – euro įvedimo reikalus. Mes supratome, kad konservatoriai pasirengę pritarti Euro įvedimo įstatymui, balsuos už jį bei už kitus tam būtinus teisės aktus“, – VŽ sakė p. Kirkilas.Ponia Juknevičienė pabrėžė, kad „konservatorių nė nereikia įtikinėti paremti euro įvedimą“. „Iš susitikimo supratau, kad socialdemokratai nėra tikri, jog jų partneriai koalicijoje balsuos už tuos būtinus įstatymus pavasario sesijoje. Todėl pasakėme, kad tikrai paremsime šiuos įstatymus ir socialdemokratai, netgi jeigu nesulauks koalicijos partnerių paramos, turės mūsų paramą šiuo klausimu“, – VŽ teigė politikė.Susitikime taip pat kalbėta apie galimybę kitąmet surengti tiesioginius merų rinkimus, apie pasipriešinimą Rusijos bandymams stiprinti įtaką Lietuvos politiniam ir visuomeniniam gyvenimui bei kitais klausimais.Tiek p. Kirkilas, tiek ir p. Juknevičienė atsakė neigiamai į klausimą, ar aptarinėta galimybė socialdemokratams ir konservatoriams suformuoti vadinamąją „didžiąją koaliciją“, jeigu dabartinė, kurią be socialdemokratų dar sudaro trys kairiojo centro partijos – Darbo, Tvarkos ir teisingumo bei Lenkų rinkimų akcijos – staiga sužlugtų.„Tokio reikalo kol kas nėra, nors geri politikai, žinoma, turi būti pasirengę bet kokiems variantams“, – kalbėjo p. Kirkilas. „Ne, naujos Vyriausybės neformavome, nors, kaip supratau, socialdemokratai nėra labai tikri dėl savo koalicijos partnerių, todėl negali būti tikri ir dėl jos ateities“, – tikino konservatorių politikė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku