SEB: daugiau žmonių mano, kad būsto kainos kils

Publikuota: 2014-01-13
Atnaujinta 2015-06-01 12:11
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

2013 metų gruodžio mėnesį beveik pusė (46%) apklaustų gyventojų teigė, kad būsto kainos, jų nuomone, artimiausiu laiku padidės, parodė SEB banko užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa apie būsto kainų lūkesčius.

31% gyventojų manė, kad per ateinančius dvylika mėnesių būsto kainos liks tokios pat, o kas aštuntas (12%) manė, kad būsto kainos Lietuvoje kris.  Prieš metus, 2012 m. gruodį, manančių, kad būsto kainos didės, buvo 27%, o manančių, kad kainos kris, – 22%.Palyginti su pernai metų rugsėjo mėnesio apklausos rezultatais, gyventojų, manančių, kad būsto kainos kils, padaugėjo 6 proc. punktais.„Pernai metų pabaigoje būsto kainų didėjimo lūkesčiai buvo didžiausi per visą stebėjimo laiką - nuo 2012 metų kovo. Kad būsto kainos Lietuvoje per ateinančius dvylika mėnesių didės, daugiausia mano potencialūs būsto pirkėjai: 25–29 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai, kurių išsilavinimas aukštesnis negu vidurinis, ir tie, kurių pajamų, tenkančių vienam šeimos nariui, suma didžiausia - daugiau negu 1.000 Lt“, – pranešime cituojama Julita Varanauskienė, SEB banko šeimos finansų ekspertė.Pasak šeimos finansų ekspertės, gerėjančius kainų augimo lūkesčius jau rodo ir rinkos duomenys. Įmonės „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), rodančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2013 metų gruodžio mėnesio reikšmė buvo 1,1% didesnė negu prieš metus. Tai yra didžiausias metinis augimas nuo 2008 metų vidurio.Ekspertės teigimu, būsto kainų didėjimo lūkesčių prielaidos išlieka tokios pat: gerėja ateities lūkesčiai, mažėja nedarbas, tikimasi didesnių ar bent stabilių pajamų.


Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku