Premjeras tikisi, kad „spekuliacijos dėl euro įvedimo“ netrukus baigsis

Publikuota: 2014-01-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas.
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Premjeras pareiškė tikįs, kad kitą savaitę baigsis pastaruoju metu prasidėjusios politinės spekuliacijos dėl būtinybės 2015 m. įvesti eurą Lietuvoje.

„Manau, kad kitą savaitę, kai valdančiosios koalicijos politinėje taryboje finansų ministras ir Lietuvos banko vadovas pateiks informaciją apie pasirengimą įsivesti eurą, atsakys į visus kylančius politikų klausimus, politinės spekualicijos šiuo klausimuų baigsis“, – šeštadienį savo vadovaujamos valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdyje sakė Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas.Pastarosiomis savaitėmis dalis valdančiosios koalicijos politikų ėmė abejoti būtinybe Lietuvai siekti narystės euro zonoje jau nuo 2015 m.Premjeras pabrėžė, kad Vyriausybė ir visa valdančioji koalicija yra nusiteikusi „laikytis griežtos finansinės drausmės“, kuri užtikrins, kad euras bus įvestas. „Savo ruožtu euro įvedimas padės sparčiau vystyti šalies ekonomiką“, – kalbėjo p. Butkevičius.Premjeras paminėjo, kad bus labai atsargiai priimami sprendimai dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo. „Galima sugalvoti visokių skaičių, dabar kalbama apie 1509 Lt, bet reikia suvokti, kad MMA didinimas neturi kirstis su atsakinga finansų politika. Visuomenė tikrai įvertina būtent atsakingą, o ne populistinę politiką“, – sakė jis.Ponas Butkevičius dar kartą paaiškino, kodėl atsisako siekio kandidatuoti į prezidentus šių metų gegužę vyksiančiuose rinkimuose. „Ne kartą sakiau ir dabar galiu pakartoti, kad tokiu atveju reikėtų keturis mėnesius skirti intensyviai rinkimų kampanijai. O aš turiu ambicingų planų premjero pareigose, kurios reikalauja didelio dėmesio. Yra daug darbų, kuriuos reikia atlikti. Todėl esu nusiteikęs tęsti darbą tame poste“, – pastebėjo LSDP ir Vyriausybės vadovas.„Tikiu, kad mūsų keliamas kandidatas Zigamantas Balčytis tikrai sugebės labai gerai pasirodyti prezidento rinkimuose“, – pridūrė jis.LSDP taryba pritarė tam, kad p. Balčytis taptų partijos kandidatu į prezidentus. Šį sprendimą dar turės po savaitės patvirtinti partijos suvažiavimas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku