Mirė buvęs Izraelio premjeras Arielis Sharonas

Publikuota: 2014-01-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
Arielis Sharonas.
Arielis Sharonas. Nuotrauka: Daniel Acker / „Bloomberg“
„Verslo žinios“

Po aštuonerių metų komos būsenoje šiandien ligoninėje mirė Arielis Sharonas, buvęs Izraelio generolas ir premjeras, rašo „Reuters“.

Apie jo mirtį ligoninėje pranešė jo sūnus Giladas. Nuo 2006 m. Sharonas buvo komoje po insulto.Pasak „Al Jazeera“, Sharonas buvo viena iškiliausių, bet tuo pačiu ir kontroversiškiausių Izraelio figūrų. Vienas žymiausių valstybės generolų buvo žinomas dėl drastiškų veiksmų ir to, kad kartais atsisakydavo paklusti vadovybei. Kaip politikas jis pasižymėjo nepakantumu kritikams ir sugebėjimu pasiekti užsibrėžto tikslo.2001 m. Sharonas buvo išrinktas Izraelio premjeru. 2005 m. jis nurodė šalies kariškiams ir naujakuriams pasitraukti iš Gazos ruožo, taip užbaigdamas 38 metus trukusią teritorijos kontrolę. Tai buvo netikėtas žingsnis, nes Sharonas buvo vienas pagrindinių žydų naujakurių apgyvendinimo okupuotose teritorijose šalininkų.Sharonas tuomet paliko savo dešiniųjų Likud partiją, kuriai priklauso ir dabartinis ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, ir į kūrė centristų partiją Kadima.Rodėsi, kad jis lengvai bus perrrinktas, tačiau tuo metu jį ištiko insultas. Ehudas Olmertas, jo pavaduotojas, užėmė postą ir buvo išrinktas po kelių mėnesių.„Izraelio tauta šiandien prarado brangų vyrą, didį lyderį ir drąsų karį“, – Yuvalis Steinitzas, strateginių reikalų ministras teigė išplatintyame pranešime.Tuo metu organizacijos „Hamas“ islamistai Gazos ruože, iškilę po Sharono nurodymo pasitraukti Izraelio kariams, džiaugiasi „tirono pasitraukimu“, kuris padės pasiekti pergalės – taip žinią pasitiko „Hamas“ atstovas Sami Abu Zurhi.„Mūsų žmonės šiandien jaučia didį džiaugsmą, mirus ir pasitraukus šiam nusikaltėliui, kurio rankos suteptos mūsų žmonių ir lyderių krauju“, – sakė p. Zuhri, kurį cituoja „Reuters“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku