Specialistas: 3G tinklų aprėpčiai matuoti galima pasitelkti šiukšliavežes

Artūras Medeišis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Telekomunikacijų inžinerijos katedros vedėjas, sako, kad iš esmės RRT iniciatyva vienoje vietoje pateikti visų trijų operatorių padengimo žemėlapius yra sveikintina, kadangi ji prisideda prie sveikos ir skaidrios konkurencijos rinkoje.RRT nenusileido Bitei"Taip pat tokiu būdu užtikrinama, kad būtų naudojama vienoda skaičiavimo metodika visiems trims operatoriams. Mat kai operatoriai pateikia savo pačių sugeneruotus žemėlapius, kaip tik yra neužtikrinama, ar jų skaičiavimai išties yra identiški, tai yra atlikti pagal tą pačią metodiką", aiškina jis.
Jis pataria RRT sudaryti galimybę specialistams susipažinti su skaičiavimų metodika, pvz , RRT tinklapyje galėtų būti nuoroda į dokumentą, išdėstantį skaičiavimų metodiką ir algoritmus, kad tie, kam įdomu, galėtų pasiskaityti.
Nors "Bitė" skelbia esą atlikdama skaičiavimus RRT naudoja tik teorinį modelį, kuris nėra patikrintas praktiniais matavimais, ir dėl to iki šiol visi atlikti padengimo skaičiavimai yra labai netikslūs bei neatitinka tikrovės, p. Medeišis teigia, kad RRT pateikti tinklo aprėpties duomenys yra pagrįsti ir faktiniais, praktiniais matavimais.Galima naudoti šiukšliavežes
"Kita vertus, galbūt išties RRT galėtų ir toliau tobulinti faktinių matavimų metodiką, plėtoti juos geografiškai. Pvz., pateikti matavimų rezultatus, kaip nuolat atnaujinamą matavimų žemėlapį. Yra žinomi sprendimai, kuomet nuolat veikiantys matavimų prietaisai yra įrengiami taksi, pašto mašinose ar ypač šiukšliavežėse, t.y. tokiuose automobiliuose, kurie dėl savo darbo specifikos tikrai aplanko visas gyvenamas vietas", - pasakoja telekomunikacijų specialistas.
Tačiau įspėja, kad tokiam sprendimui realizuoti, užtikrinant tikrą nacionalinį dinaminių matavimų mastą, prireiktų laiko ir didžiulių lėšų.
"Pabandykim įsivaizduoti, kiek ten galėtų būti tų šiukšliavežių per visas šalies savivaldybes", - sako jis.
Kiti sprendimai siūlo naudoti taip vadinamą "crowd-sourcing", kuomet pačių vartotojų išmanieji telefonai raportuoja į centrinį serverį apie patirtą ryšio kokybę.
Tačiau tokiai sistemai sukurti ir suderinti vėlgi prireiktų kažkiek laiko, be to, praeitų nemažai laiko, kol sistema užsipildytų duomenimis nacionaliniu mastu. Mat, pvz. koks Vilnius greitai pririnktų didžiulį kiekį duomenų, bet mažesni miesteliai ir kaimai, kuriuose išmaniųjų telefonų vartojimas yra žymiai mažesnis jau vien dėl mažo žmonių skaičiaus ilgai liktų nepažymėti, ir jų duomenys ir vėliau būtų atnaujinami daug prasčiau.
"Taigi, apie visą tai galima kalbėti ir esu tikras, kad RRT nuolat galvoja apie tolimesnį informacijos rinkimo tobulinimą ir vis geresnį vartotojų informavimą. Tačiau kol tai nėra realizuota, padengimo žemėlapių skaičiavimas ir pateikimas yra paprastas ir ganėtinai efektyvus sprendimas, tačiau svarbu priminti vartotojams, kad nereikia iš jų tikėtis absoliutaus tikslumo", - aiškina p. Medeišis.Teks plėsti tinklą?
"Bitės" konkurentai reguliuotojo sprendimą toliau viešinti visų operatorių aprėpties zonas vertina palankiai.
"RRT skelbiami operatorių 3G ryšio aprėpties žemėlapiai yra svarbūs vartotojams, todėl, mūsų nuomone, jie turėtų būti reguliariai skelbiami ir turėtų maksimaliai objektyviai atspindėti operatorių situaciją", - sako Daiva Selickaitė, "Omnitel" atstovė.Pasak jos, kokybiškas ir platus tinklas yra svarbu klientams, tad visiems, besinaudojantiems išmaniaisiais įrenginiais, lygiai taip pat svarbu turėti patikimą informaciją apie tai, kur galima naudotis kokybišku mobiliuoju internetu.
Tadas Bukauskas, "Tele2" teisės ir reguliavimo direktorius, sako, kad RRT taikomas mobiliojo ryšio ir interneto aprėpčių skaičiavimo modelis yra veiksmingas ir parodo vartotojams, kokias paslaugas jie gali gauti skirtingose šalies vietose.
Dėl taikomos metodikos operatoriai ir RRT buvo sutarę 2012 m. Pagal jį visiems operatoriams yra taikomos tos pačios sąlygos, skaičiavimo metodika yra aiški ir iš anksto žinoma.
"Gerai, kad skaičiavimo modelis su nedideliais patobulinimais bus taikomas ir toliau. Tai naudinga vartotojams, jie gaus dar tikslesnį vaizdą.
Manome, kad žmonėms ši informacija yra svarbi, jie turi teisę žinoti, kokias paslaugas gali gauti. Pagrindinis būdas pagerinti šią statistiką yra tinklo plėtra. 2012-2013 metais 3G tinklą plėtėme labai sparčiai, kas savaitę įrengėm po naują bazinę stotį ir "Tele2" rezultatai tyrime tai atspindi", - sako p. Bukauskas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti