Opozicija iš posto verčia Seimo pirmininkę

Publikuota: 2014-01-10
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Seimo opozicinės frakcijos kreipėsi į premjerą, ragindamos principingai įvertinti Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pareiškimus ir veiksmus. Priešingu atveju grasinama Seimo pavasario sesijoje inicijuoti bandymą ją atstatydinti iš užimamų pareigų.

Penktadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Liberalų sąjūdžio (LS) frakcijos pranešė, kad kreipėsi į Algirdą Butkevičių, ministrą pirmininką, „dėl valstybės finansinę sistemą destabilizuojančių ir pasitikėjimą valstybe pakertančių Seimo pirmininkės veiksmų“.Kreipimesi, kurį pasirašė abiejų frakcijų seniūnai Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis, Vyriausybės vadovas raginamas prisiimti atsakomybę ir įvertinti p. Graužinienės veiksmus „dėl jos viešai išsakytų ketinimų beatodairiškai didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) Lietuvoje, taip pat – pareiškimų, kuriais Lietuvos visuomenė yra nepagrįstai gąsdinama, esą įvedus eurą reikės badauti, bei ciniško Seimo pirmininkės elgesio visomis priemonėmis ginant Viktorą Uspaskichą, užkertant kelią svarstyti jo teisinės neliečiamybės klausimą Seimo posėdžiuose“Ponas Butkevičius, anot pranešimo, primygtinai raginamas nedelsiant suvaldyti situaciją koalicijoje, prisiimti politinę atsakomybę ir sustabdyti žalingą Lietuvai Seimo vadovės veiklą. Jeigu to premjerui nepavyks padaryti artimiausiu metu, opozicinės frakcijos pradės nepasitikėjimo parlamento pirmininke procedūrą.„Sunkiai suvokiami ir Lietuvos įvaizdį bei šalies konkurencingumą menkinantys Seimo pirmininkės veiksmai bei pareiškimai jau tapo norma valdančiajai koalicijai. Bet mes manome, kad premjeras turėtų kuo greičiau imtis veiksmų – nutraukti pasityčiojimą iš Lietuvos ir šalies žmonių. Esame pasirengę imtis kraštutinių priemonių, jei to nebus padaryta“, – teigė p. Masiulis.„Tokiais Seimo pirmininkės pareiškimais yra klaidinami Lietuvos žmonės ir mūsų šalis diskredituojama ES partnerių akyse. Būtent Lietuvos partneriai ES turės priimti sprendimą, ar Lietuva ne tik atitinka formaliuosius Mastrichto kriterijus, ar apskritai yra pasirengusi euro įvedimui.Todėl turime svarstyti ne tik jos asmeninį elgesį, bet ir tai, ar už valdančiąją koaliciją atsakingi socialdemokratai ir koalicijos lyderis premjeras gali suvaldyti tokių neatsakingų pareiškimų fontanus. Todėl mes taip pat negalime likti nuošalyje ir tik ramiai stebėti koalicijoje tvyrančių nesutarimų įtampą“, – sakė p. Kubilius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku