Ne taip paprasta, kaip atrodo

Norint sukurti sėkmingai eksportuojančią įmonę neužtenka vien gebėjimų svetur ieškoti partnerių ir jiems įsiteikti.
Kur kas svarbiau su užsieniečiais sukirtus rankomis principingai vykdyti visus įsipareigojimus.Didelė dalis smulkių įmonių vadovų tvirtina, kad šiandien sėkmę jų versluose garantuoja tik sugebėjimas įsitvirtinti užsienyje ir rasti vis naujų eksporto rinkų, tačiau taip pat priduria, kad toks kelias nei iš lengvųjų. Jų teigimu, nors bendradarbiavimas su užsienio verslininkais dažnai ir garantuoja galimybę augti ne procentais, o kartais, dažniausiai būna gana sudėtingas, reikalaujantis itin didelių pastangų ir pasiryžimo.Užsieniečiai retai kada sutinka taikstytis su pradelstais mokėjimais, broku ir klaidomis, tad nusprendus peržengti sienas būtina įvertinti savo galimybes.Reikia dirbti kokybiškai ir viską atlikti laiku, būtinas sėkmingo eksporto sąlygas įvardija Donatas Gibieža, Plungės UAB OSS direktorius.
Partneriai skiriasi
Ponas Gibieža sako, kad bendradarbiavimo su užsienio užsakovais sėkmė labiausiai priklauso nuo bendrovės sugebėjimo atlikti tai, ką yra pažadėjusi. Jei tai padaroma jokių problemų nekyla. Įmonė dirba su partneriais iš Pietų Europos, Skandinavijos šalimis.Su pačiais rimčiausiais ir didžiausiais partneriais, su kuriais bendradarbiaujame, esame užmezgę tvirtus santykius, ir jie jau ilgokai nenutrūksta. Manau, kad sugebant dirbti kokybiškai ir patikimai darbas užsienyje neturėtų kelti kokių nors problemų, sako verslininkas.Rasti partnerių užsienyje padeda įvairios vietinės organizacijos: daugelyje miestų veikiantys verslo rūmai, asociacijos, valstybinės verslumo skatinimo įstaigos. Tačiau pašnekovas pataria vien jomis neapsiriboti.Partnerių ne Lietuvoje ieškome visų pirma per pažintis, turimų kolegų rekomendacijas. Pačioje pradžioje eiti į užsienį mums padėjo VšĮ Versli Lietuva konsultacijos. Organizacija susipažino su mūsų poreikiais ir padėjo rasti atitinkamų partnerių užsienyje. Įstaigos atstovė Nyderlanduose padėjo atrinkti potencialių partnerių kontaktus. Be to, reiktų pasidomėti, kokios panašios institucijos veikia ir užsienyje. Jos taip pat gali palengvinti paieškas. Mes pasinaudojome panašios organizacijos paslaugomis Švedijoje, pataria įmonės vadovas.Be to, anot jo, užsienietis užsieniečiui nelygu. Imantis bendradarbiavimo su kokios nors šalies verslininkais būtų gerai pasidomėti to krašto verslo kultūros ypatumais.Dirbame su partneriais iš skirtingų Europos šalių. Užsieniečiai taip pat labai skirtingi: verslo kultūra, pavyzdžiui, Italijoje ir Skandinavijos šalyse labai skiriasi. Norint sėkmingai dirbti, reikia prie tų kultūrų prisitaikyti, jas suprasti ir laikytis taisyklių, kalba jis.
Įvykdyti nepavyko
Tauragės rajono bendrovė Medinėja sėkmingai veiklą vykdo Lietuvoje, o štai užmegzti santykiai su užsienio klientais po metų nutrūko. Stasys Maziliauskas, bendrovės savininkas, sako, kad darbuotojai nebuvo nusiteikę dėl eksporto padirbėti daugiau.Pagrindinė priežastis, dėl kurios teko nutraukti bendradarbiavimą su užsienio klientais, sunkumai su darbuotojais. Deja, teko nusivilti nemažos dalies darbuotojų požiūriu į darbą viršvalandžiais, didesnės apimties vykdymą ir panašius dalykus. Paprasčiausiai kolektyvas nebuvo pasiruošęs dirbti daugiau. Ne visi, žinoma, tačiau tokių buvo nemažai, dėsto verslininkas.Jis sako, kad nusprendus eksportuoti būtina įvertinti tai, kad pirkėjų reikalavimai bus griežtesni nei įprasta, teks suktis itin greitai.Užsieniečiai yra labai konkretūs ir griežti, nustato labai tikslius kokybės reikalavimus ir terminus, o jei nesugebi jų įvykdyti, tai yra tavo problema, teigia įmonės savininkas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Gazelė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti