Lietuvos infliacija 2013 m. gruodį pagal ES metadologiją siekė 1,2%

Publikuota: 2014-01-10
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
svg svg
 

Pagal su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. gruodžio mėn. vidutinė metinė infliacija (2013 m., palyginti su 2012 m.) sudarė 1,2%, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

„Šis rodiklis naudojamas Mastrichto kriterijui įvertinti. Tai vienas iš keturių rodiklių, pagal kurį bus sprendžiama ar Lietuvą galima priimti į Eurozoną. Lietuvos ifliacijos rodikliai mažėja, jei tokios pačios tendencijos ir išliks ir 2014 m., panašu, kad kainų stabilumo rodiklius atitiksime“, – aiškina Nadiežda Alejeva, Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja.Kainų stabilumo kriterijus apskaičiuojamas imant trijų ES valstybių, turinčių mažiausią infliaciją rodiklius, iš kurių skaičiuojamas vidurkis ir pridedamas 1,5 procentinio punkto koeficientas.SVKI apskaitos sistema apima visas vartojimo išlaidas mūsų teritorijoje, įskaitant ir turistų, kitų šalių gyventojų pirktas prekes ir paslaugas.„Kainų pokyčiai skaičiuojami tie patys, kaip ir kitose metodikose, tačiau tam tikrų paslaugų ir prekių įtaka yra didesnė.  Pavyzdžiui turistai daugiau pinigų išleidžia viešbučių paslaugoms ir viešajam maitinimui, tad prie šių paslaugų priskiriamas didesnis koeficientas“, – aiškina p. Alejeva.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku