Įvertino lietuvių profesionalumą

Publikuota: 2013-09-28
Atnaujinta 2015-06-01 13:37
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Danija jau testuoja naujuosius Danijos skaitmeninės statybos standartus – prie jų kūrimo prisideda ir lietuviška IT kompanija „AGA CAD“.

Donatas Aksomitas, UAB AGA CAD direktorius, tikisi, kad įgyvendinant projektą įgytą patirtį ateityje galės pritaikyti ir Lietuvoje.„Mūsų šalyje kol kas nėra bendro skaitmeninės statybos klasifikatoriaus, kuris leistų žymiai taupiau įgyvendinti projektus. Tad manome, kad mūsų patirtis, įgyta tobulinant tarptautinius ISO standartus, galės padėti ir Lietuvos statybos pramonės našumui didinti“, – neabejoja p. Aksomitas.Pasak jo, Vakarų šalys daugiau kaip prieš dešimtmetį atkreipė dėmesį į atsiradusį bendrų statybos standartų poreikį. Atlikti tyrimai parodė, kad įgyvendinant projektus dėl prasto komunikavimo prarandama daug informacijos ir patiriama nereikalingų sąnaudų. Tad kilo būtinybė statybos procesuose naudojamą informaciją, pradedant užsakovo poreikiais, projektavimo pradžia ir baigiant eksploatavimu, standartizuoti.„Bendras statybos klasifikatorius leidžia atrinkti ekonomiškai naudingiausią ir kokybiškiausią pasiūlymą. Integruotas projektavimas ir standartizuoti skaitmeniniai statybos informacijos mainai leidžia pagerinti viešųjų pirkimų skaidrumą, tikslumą, padeda iki 30% sumažinti projekto statybos sąnaudas“, – standarto pranašumus atskleidžia p. Aksomitas.IFC, tarptautinį skaitmeninės statybos informacijos standartą, sukurtą ir tobulinamą ISO 12006-2 standarto pagrindu, pirkdamos statybos darbus viešajame sektoriuje naudoja Danija, Norvegija, Suomija, Jungtinė Karalystė, Olandija ir JAV.Bet Danijos statybos pramonės atstovai nusprendė žengti dar ryžtingiau ir susibūrė į iniciatyvą CUNECO. Jos tikslas – iki 2014 m. gegužės sukurti ir įdiegti pažangiausią statybos klasifikavimo sistemą, kuri pakeis dabartinį Danijos statybos klasifikatorių. Be to, pagal kuriamą klasifikatorių ir naujausią skaitmeninės statybos standartų informaciją bus koreguojamas ISO 12006-2 standartas.„Taigi CUNECO projektas reikšmingas ne tik vienai šaliai, bet ir tarptautiniu lygiu, nes prisidės prie tarptautinių standartų tobulinimo“, – pabrėžia p. Aksomitas.

Įvertino profesionalumą

Prie CUNECO iniciatyvos prisidėjusi pagrindinė „Autodesk“ tarpininkė Šiaurės Europoje „Betech Data“ partnerei vilniškei AGA CAD pasiūlė bendradarbiauti kuriant CCS įrankius, pritaikytus „Autodesk Revit“ programoms, ir užsakė programavimo darbus.AGA CAD yra sukaupusi didelę statinio informacinio modeliavimo (BIM) įrankių kūrimo patirtį. Kompanijos produktai, skirti „Autodesk Revit“ programų naudotojų darbo našumui didinti, pripažinti visame pasaulyje. Kadangi vertiname AGA CAD kuriamų produktų teikiamą naudą ir programavimo darbų kokybę, pakvietėme šią įmonę prisidėti prie Danijos statybos klasifikatoriaus kūrėjų komandos“, – sako Michaelis Schwartzas, „Betech Data“ vykdomasis direktorius.Šiuo metu įmonė AGA CAD prisideda prie Danijos statybų klasifikacijos sistemos testavimo ir tobulinimo, programuodama įrankius „CCS App“, skirtus „Autodesk Revit“ programų naudotojams.Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku