TVF: euras Lietuvai beveik pasiekiamas ranka

Publikuota: 2013-09-23
Atnaujinta 2015-06-01 15:48
svg svg
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio
„Verslo žinios“

Lietuvos ekonomikos augimas šiemet ir kitąmet sieks po 3,5%, infliacija 2013 m. sudarys 1,25%, 2014 m. bus kiek didesnė, biudžeto deficitas šiais metais sudarys 2,9% bendrojo vidaus produkto (BVP).

Tokie skaičiai, pasak Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje baigiamosios ataskaitos, turėtų užtikrinti Lietuvos priėmimą į euro zoną 2015 m. Tačiau siekdama šio tikslo, kaip pabrėžė TVF atstovai, Lietuvos valdžia neturi atsipalaiduoti.Pirmadienį Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, susitiko su darbą Lietuvoje baigusia eiline TVF misija. Premjerui buvo pristatyta baigiamoji misijos ataskaita."Lietuvos ekonomikos augimas išlaiko gerą tempą. Po krizės pradėtas vykdyti makroekonominis koregavimas pasiteisino, nes jau dabar stebimas padidintas atsparumas, subalansuotas augimas ir darbo vietų kūrimas", - pateikusi ataskaitą žurnalistams sakė Julie Kozack, TVF misijos Lietuvoje vadovė.Ji atkreipė dėmesį, kad, nepaisant teigiamų pokyčių, Lietuvoje "išlieka sukrėtimų rizika, susijusi su prekybos partneriais ir pasaulio finansų rinkų nepastovumu".Todėl Lietuvos valdžia privalo, pasak TVF, "atsakingai tvarkyti 2013 m. biudžetą ir įgyvendinti patikimą 2014 m. biudžetą, kuriuo būtų siekiama tolesnio fiskalinio konsolidavimo, taip pat būtina didinti finansų sektoriaus stabilumą, užtikrinti, kad visose politikos srityse būtų palaikomas euro įvedimas".Anot p. Kozack, Lietuva turi labai neblogas galimybes 2015 m. įsivesti eurą, jeigu ir toliau laikysis finansinės drausmės."Euro įvedimas beveik pasiekiamas ranka, bet tam, kad Lietuva klestėtų pinigų sąjungoje, būtina įgyvendinti atitinkamas palaikančias politikos kryptis. Svarbu ne tik siekiant įstoti į euro klubą vykdyti tam tikrą politiką, svarbu ir užtikrinti finansų drausmės politikos tęstinumą jau įsivedus eurą", - kalbėjo ji."Manome, kad buvimas euro zonoje yra naudingas Lietuvai, nes tai paskatintų didesnę integraciją į bendrą Europos Sąjungos rinką, padidintų investicijas, turėtų teigiamos įtakos prekybai", - tvirtino TVF atstovė.Ši organizacija tebesilaiko nuomonės, kad Lietuva turėtų pagalvoti apie nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių įvedimą."Tačiau daug svarbiau – gerinti mokesčių surinkimą, administravimą", - teigė p. Kozack.Premjeras informavo, kad didesnių mokesčių pakeitimų 2014 m. jau nebebus."Kartu su kitų metų biudžeto projektu Seimui bus pateikti kai kurie nedideli mokestinių įstatymų pakeitimai, bet jos daugiau bus skirtos naikinti vis dar likusias mokesčių sistemos spragas", - tikino p. Butkevičius.Rimantas Šadžius, finansų ministras, tvirtino, kad bus atsižvelgta į TVF pasiūlymus dėl geresnio mokesčių surinkimo. Bet visuotinio nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių įvedinėti nebus skubama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku