Korėjos „Kaesongo“ vartus atvers pirmadienį

Publikuota: 2013-09-11
Atnaujinta 2015-06-01 14:09
Nuotrauka: Bloomberg
 

Šiaurės ir Pietų Korėjos sutiko atverti pramoninį „Kaesongo“ zonos kompleksą „bandomajam“ laikotarpiui, kuris prasidės rugsėjo 16 d., rašo „Reuters“.

Tai patvirtinto Ryooas Kihl-jaeas, P. Korėjos Suvienijimo ministerijos ministras. Ši ministerija atsakinga už P. Korėjos pusę vienijant abi Korėjas.Be to, pranešama, kad Š. Korėja sutiko su kaimynės pasiūlymu į pramoninį kompleksą stengtis pritraukti užsienio investuotojų.Tokiu būdu P. Korėja nori užsitikrinti, kad šiauriečiai ateityje negalės lengva ranka vėl užrakinti pramonės komplekso vartų, skelbia „Yahoo“.Kimas Ki-Woongas, P. Korėjos vyriausias pasiuntinys derantis dėl „Kaesongo“ atidarymo, taip pat pareiškė, kad abi Korėjos pramonės zonoje sutiko įsteigti arbitražą. Tokiu būdu būtų stengiamasi spręsti „bet kokius pramoninius nesutarimus“.„Be to, bus gerinama komplekso infrastruktūra, diegiamas internetas“, - žada p. Ki-Woongas.

Turistinis draudimas

Analitikai prognozuoja, kad vos tik zona bus atverta, Pchenjanas ims reikalauti kito bendro Korėjų projekto atgaivinimo - atšaukti draudimą pietiečiams lankytis turistiniame Kemgangsano regione. Šis regionas yra specialius Š. Korėjos administracinis vienetas, kuris buvo uždarytas 2008 m. - Š. Korėjos kareivis nušovė turistę iš pietų, kai ši peržengė zonos, už kurios draudžiama išeiti, ribą.Seulas sutiko apsvarstyti šį pasiūlymą, tačiau tikslios derybų pradžios datos nepateikė.Apie zonos atvėrimą jau buvo susitarta rugpjūtį, tačiau iki šiol nebuvo paskelbta tiksli atidarymo data.Šiaurės Korėja šią pramonės zoną uždarė dar balandį, kai buvo atšaukti 53.000 Šiaurės Korėjos darbuotojų, kurie dirbo 123 Pietų Korėjos gamyklų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku