Urėdijas įpareigos finansuoti bendrąsias miškų ūkio reikmes

Publikuota: 2013-08-05
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Miškų urėdijos 5% pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką, turės skirti bendrosioms visos šalies miškų ūkio reikmėms tenkinti.

Tai numato Aplinkos ir Finansų ministerijų parengtas Miškų įstatymo pakeitimas, teikiamas Vyriausybei svarstyti.„Bendrosioms miškų ūkio reikmėms tenkinti Vyriausybės nustatyta tvarka miškų urėdijoms nustatomi privalomieji 5% atskaitymai į valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką. Šie atskaitymai įtraukiami į biudžeto pajamas ir naudojami Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programai finansuoti. Programos lėšas administruoja ir jų naudojimo tvarką nustato Aplinkos ministerija“, - rašoma įstatymo pakeitime, kurį rudenį svarstys Vyriausybė ir teiks Seimui priimti.Be to, pagal projektą, „sumokėtos piniginės kompensacijos įtraukiamos į valstybės biudžeto pajamas, jų apskaita tvarkoma Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programoje ir naudojamos naujiems miškams įveisti skirtai žemei įsigyti, miškams įveisti ir kitoms su miškų priežiūra, apsauga ir tvarkymu susijusioms priemonėms finansuoti“.Aplinkos ministerija paaiškino, kad Miškų įstatymo pakeitimas parengtas atsižvelgiant į pasikeitusias Biudžeto sandaros įstatymo nuostatas. Pastarosiomis atsisakyta specialiosios programos sąvokos, todėl tenka atitinkamai koreguoti ir tikslinti Miškų įstatymą, be kita ko nustatant įpareigojimą miškų urėdijoms ne mažiau kaip 5% pajamų skirti bendrosioms miško ūkio reikmėms finansuoti.Be to, Miškų įstatyme iki šiol nebuvo nustatyta, kad bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimą tvarko ir administruoja Aplinkos ministerija.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau