Prezidentė: įsidarbinti siekiančiam jaunimui reikia pagalbos

Publikuota: 2013-08-22
Atnaujinta 2015-06-01 15:07
 

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė, sako, kad įsidarbinti siekiantis Lietuvos jaunimas turi sulaukti realios pagalbos. Anot jos, naujajame Europos Sąjungos biudžete jau numatyta didesnė parama, skirta darbo ieškantiems jauniems žmonėms.

Ketvirtadienį prezidentė susitiko su programos „Kurk Lietuvai“ dalyviais. Pasak jo, ši iš ES struktūrinių fondų finansuojama programa yra puikus pavyzdys, kaip reikia spręsti jaunimo nedarbo problemą.„Tam, kad išderėti pinigai virstų naujomis darbo vietomis, reikia konkrečių projektų. Vienas iš pavyzdžių - programa „Kurk Lietuvai", suteikianti galimybę išsilavinusiam jaunimui panaudoti žinias, įgyti reikiamų įgūdžių ir susirasti pirmą darbą. Tokių projektų reikia kuo daugiau", - pranešime spaudai cituojama p. Grybauskaitė.Pasak šalies vadovės, pagrindinė kliūtis jaunam žmogui gauti darbo yra praktinių įgūdžių reikalavimas, todėl Seimui jau yra pateiktos Užimtumo rėmimo ir lydimųjų įstatymų pataisos, kurios numato galimybę jaunimui savarankiškai sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu ir gauti didesnes socialines garantijas - draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir sveikatos draudimą, taip pat stipendiją.Šiuo metu jaunimas gali atlikti praktiką tik tose įmonėse ar organizacijose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį. Viešajame sektoriuje praktikos sutartys iki šiol yra nereglamentuotos ir nesudaromos.Naujajame ES biudžete Jaunimo garantijų iniciatyvai numatyta 8 mlrd. EUR. Pasak prezidentės, šie pinigai virs realiomis darbo vietomis tik ten, kur atsiras konkrečių jaunimui įsidarbinti padedančių projektų, todėl konkrečių iniciatyvų reikia tiek iš Vyriausybės, tiek iš verslo organizacijų.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau