„Granex“ didina produkcijos krepšelį

Publikuota: 2013-08-19
Atnaujinta 2015-06-01 14:41
Indrės Sesartės
Indrės Sesartės
„Verslo žinios“

Sausų užkandžių gamintoja „Granex“ imasi stambiausių įmonės istorijoje investicijų – maždaug už 10 mln. Lt bus modernizuojamos gamybos ir verslo valdymo sistemos, taip pat kuriami nauji produktai.

„Šios investicijos buvo planuotos ir būtinos, nes siekiame pagaminti dar aukštesnės kokybės produkcijos, plečiame asortimentą“, – informuoja Dalijus Skietris, „Granex“ direktorius. Jis neslepia, kad atsinaujinimui skiriami ne tik savi, bet ir bankų bei ES paramos pinigai.

Naujas gaminys

Dalį investicijų – 2–3 mln. Lt – „Granex“ nukreipė į naują sausų pusryčių produkcijos liniją. Iki šiol Kauno sausų užkandžių gamintojai jų negamino. Sausi pusryčiai bus gaminami ne įmonės gamykloje Kauno rajone – gamybos paslaugą „Granex“ pirks iš kitos su ja nesusijusios gamybos įmonės Jonavos rajone, čia ir keliauja investicijos į naujam produktui reikiamos sausų pusryčių linijos įrengimą.
„Lietuvos rinkoje jau yra daug tokių pusryčių produkcijos, tačiau kaimyninėse šalyse jaučiamas tokios produkcijos su užsakovų prekės ženklais poreikis. Į gamybos privatiems prekės ženklams nišą mes ir taikome. Prie mūsų pajamų šios produkcijos pardavimai turėtų pridėti papildomus keletą milijonų litų“, – skaičiuoja „Granex“ vadovas. Kauniečiai eksportuoja apie 40% produkcijos į Latviją, Estiją, Vokietiją, Angliją, Rusiją. Bendrovė šįmet planuoja pasiekti apie 30 mln. Lt apyvartą.Pakuotėje tik saulėgrąžos
Dar vienas šįmet „Granex“ įgyvendinamas stambus projektas – gamybos pajėgumo plėtra ir gamybos modernizavimas įmonės fabrike Kauno rajone, čia investuojama apie 7,5 mln. Lt.
Gamyklos žaliavų ir produkcijos sandėliai šiuo metu užima 8.000 kv. m. Šis plotas bus praplėstas dar 2.000 kv. m, šalia jau veikiančių statomi nauji sandėliai. Jų statybos darbai bus baigti iki metų pabaigos. Išplėsti sandėlius būtina dėl numatomo gamybos apimties augimo.
Įmonės gamykloje šiuo metu montuojama nauja saulėgrąžų valymo, rūšiavimo įranga. Iki šiol „Granex“ naudojo įprastinę sieto principu veikiančią saulėgrąžų valymo ir rūšiavimo įrangą. Deja, ji veikė netobulai – ne visuomet pavykdavo išvengti ir priemaišų, nekondicinių saulėgrąžų supakavimo.

Pažangi linija

„Nauja pažangi įranga taip išvalys ir išrūšiuos saulėgrąžas, kad į pakuotę pateks tik saulėgrąžos. Kadangi nauja įranga matuoja net saulėgrąžų drėgnumą, bus atrenkamos suplėkusios sėklos, – teigia p. Skietris. – Dabar perkame saulėgrąžas ne iš gamintojų, o iš tarpininkų. Nauja linija, kuri pašalins priemaišas iš saulėgrąžų, surinktų laukuose, ir tada atskirs blogas sėklas, leis pirkti jas tiesiai iš ūkininkų, taip sumažės mūsų produkcijos savikaina“.Šiuo metu iki 70% „Granex“ pajamų dalį sudaro būtent saulėgrąžų produkcijos su savo „y.e.s.“ prekės ženklu pardavimai.
Modernizuodama gamybos procesą, „Granex“ taip pat atnaujins kepimo ir prieskoniavimo įrangas. „Granex“ produkcijos krepšelį šiuo metu sudaro įvairiais priedais pagardintos saulėgrąžos, moliūgai, riešutai, spraginamieji kukurūzai, džiovinti vaisiai, chalva, kazinakų batonėliai, kukurūzų užkandžiai.

UAB „Granex“ pajamos, mln. Lt

2010 m. 20
2011 m. 21
2012 m. 27
2013 m.  29-30** PrognozėStraipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau