„Vilkmergės alus“ supirkinės apynius iš vietinių ūkininkų

Publikuota: 2013-07-31
Atnaujinta 2015-06-01 14:14
„Verslo žinios“

„Vilkmergės alus“ šiemet supirkinės šalies ūkininkų užaugintus šviežius apynius. Naujas apynių derlius bus supirkinėjamas rugpjūtį-rugsėjį, praneša bendrovė.

„Kadangi esame nedidelė alaus darykla, kartą per metus galime išvirti nedidelę proginę alaus partiją iš šviežių lietuviškų apynių. Apynių Lietuvoje auginama nedaug – dideliais kiekiais alų verdantiems stambiesiems gamintojams šviežių apynių reikėtų gerokai daugiau.Pernai iš vietinių ūkininkų ir smulkių apynių augintojų įvairiuose šalies kampeliuose supirkome per 150 kg šviežių apynių. Tikimės, kad turėdami galimybę realizuoti savo produkciją augintojai šiais metais pasiūlys dar daugiau žaliavos“, – sakė Ramūnas Blazarėnas, „Vilkmergės alaus“ vadovas .Kęstučio Obelevičiaus, Lietuvos apynių augintojų draugijos pirmininko, teigimu, nors kol kas dar sunku pasakyti, ar apynių derlius šiemet bus didesnis už pernai metų, tačiau apynių auginimu domimasi vis daugiau.„Šiemet sulaukėme nemažai užklausimų iš ūkininkų ir smulkių daržininkų, sodininkų. Žmonės aktyviai domėjosi galimybe užsidirbti iš apynių auginimo. Be abejo, prie tokio susidomėjimo prisidėjo ir pernai „Vilkmergės alaus“ pradėta iniciatyva supirkti vietinių augintojų derlių.Žmonės pamatė, kad yra toks poreikis, auginti visai perspektyvu. Netgi nukreipėme kelis interesantus į alaus daryklą, kad juos tiesiogiai pakonsultuotų ekspertai, apie tai, kokias rūšis geriausia auginti alui – kultūrinės šių augalų veislės daug pranašesnės už laukines“, -  sakė p. Obelevičius.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau