Su IBM turėjęs dirbti tyrimų centras – nemokus

Publikuota: 2013-07-02
Atnaujinta 2015-06-01 16:03
Nuotrauka: Bloomberg
„Verslo žinios“

Su JAV informacijos technologijų milžine IBM mokslinių tyrimų srityje turėjęs bendradarbiauti Lietuvos tyrimų centras pasiskelbė esantis nemokus.

UAB statusą turintis Lietuvos tyrimų centras (LTC) Įmonių bankroto valdymo departamento tinklapyje viešai nurodė, kad nebegali ir nebeketina vykdyti savo finansinių įsipareigojimų kreditoriams.Toks įmonės pareiškimas reiškia, kad jai turėtų būti pradėtos likvidavimo ar bankroto procedūros.Ūkio ministerijos atstovai anksčiau buvo įvardiję, kad atsiskaityti su kreditoriais ir padengti nuostolius LTC reikėtų 18,9 mln. Lt valstybės lėšų.„Verslo žinios“ dar praėjusią vasarą pranešė, jog Lietuvos bendradarbiavimas su IBM įstrigęs, mat 2010 m. gruodį Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų įsteigtas LTC žadėto finansavimo negavo ir 2011 m.  baigė skaičiuodamas 5 mln. Lt nuostolį.Pagal 2010 m. pasirašytą sutartį Lietuva tarptautinei technologijų milžinei buvo įsipareigojusi per penkerius metus sumokėti 130 mln. Lt, tačiau realiai sumokėjo apie 10 mln. Lt.LTC įstatinis kapitalas sudarė 3,9 mln. Lt, tačiau vėliau buvo sumažintas iki 22.000 Lt.„Verslo žinios“ taip pat skelbė, kad dėl Lietuvos prisiimtų per didelių įsipareigojimų kompanijai IBM ir šiai kompanijai sumokėtų pinigų gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.Pagrindine priežastimi,  kodėl nepavyko įgyvendinti Lietuvai svarbaus bendradarbiavimo, ankstesnė Ūkio ministerijos vadovybė yra nurodžiusi prastai parinktą finansavimo schemą - buvo numatyta, kad Lietuva IBM skirs tam tikrą sumą iš ES struktūrinių fondų paramos lėšų. Bet pasirodė, kad tai prieštarauja struktūrinių paramos fondų taisyklėms.Per LTC veiklos istoriją buvo komercializuotas tik vienas patentas.„Verslo žinios“ rašė, kad 2012 m. LTC vadovui Ryčiui Andriuškevičiui buvo mokamas vienas didžiausių valstybei priklausančių organizacijų vadovų atlyginimų. 2012 m. šios organizacijos vadovui buvo mokamas 13.300 Lt mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių, per metus jis padidėjo 10%.  Iš viso organizacijoje dirbo 3 darbuotojai.***2013 m. liepos 2 d. verslozinios.lt publikuotame straipsnyje „Su IBM turėjęs dirbti tyrimų centras – nemokus“ (autorius – Paulius Čiulada) paskelbta informacija, kad Lietuvos tyrimų centro vadovo pareigas laikinai einančiam Ryčiui Andriuškevičiui 2012 m. buvo mokamas 13.300 Lt mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių neatitinka tikrovės. (2013 11 29)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau