„Swedbank“ IT vadovas: mūsų ateitis – mobilusis bankas

Publikuota: 2013-07-18
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Iš keturių šalių Lietuvą IT ir inovacijų centru pasirinkęs Švedijos kapitalo „Swedbank“ žada banko veiklos optimizaciją – supaprastinti klientų aptarnavimo procedūras, sumažinti  siūlomų produktų ir paslaugų spektrą.

Nuo šių metų liepos 1 d. „Swedbank“ įkainių už grynųjų pinigų operacijas žymus padidinimas atspindi banko viziją – tai, kaip interviu VŽ teigė Matsas Engstrandas, „Swedbank“ grupės vadovybės komiteto narys ir Informacijos valdymo padalinio vadovas, išvystyta bankininkystė skaitmeniniais kanalais. Ji ateityje vis dažniau pakeis tradiciškai gyvai teikiamas paslaugas.

„Swedbank“ veikia  keturiose šalyse: Švedijoje, Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Kodėl pasirinkote Vilnių įsikurti ir augti? Vilniuje jau esame sukaupę nemažai patirties, be to, jis geriausiai atitiko ir visus kitus  kriterijus: čia radome aukštos kompetencijos specialistus, palankią darbo rinką. Taip pat, jūs turite išvystytą  aukštojo mokslo sistemą ir, nemažiau svarbu, konkurencingą darbo užmokesčio lygį.Apibendrindamas galiu pasakyti, kad banke jaučiamas poreikis valdyti daugiau IT kompetencijų ir resursų. Ir tai mes norime daryti ten, kur galime rasti patyrusių ekspertų už palankią kainą. Jūs visa tai mums pasiūlėte.

Mažai kam kils abejonių, kad palyginus Lietuvą ir Estiją, šioje srityje laimėtų pastaroji. Tad kodėl ne Estija, juk būtent ji save pozicionuoja kaip IT ir inovacijų šalį? Be jokios abejonės, tokia ir yra. Tačiau tiek Estija, tiek Lietuva gali pasiūlyti aukštą kompetenciją, palankų sąnaudų  lygį, švietimo sistemą ir platų IT specialistų pasirinkimą. Vis dėlto šiose varžytuvėse Vilnius pralenkė Taliną. Mums Estijos darbo rinka pasirodė labiau perkaitusi, atbaidė truputį didesne konkurencija. Tai buvo kriterijus, nulėmęs Vilniaus naudai.

Sostinėje nesunkiai išgirsite skundžiantis, kad sunku surasti patyrusių IT specialistų.  Pavyzdžiui, į Lietuvą įžengus “Barclay”, vėliau ir kitoms kompanijoms, specialistai buvo supirkti, IT darbo rinka taip pat gan perkaitinta. Keista, kad jūs šios problemos nejaučiate. Akivaizdu, kad mes ne vienintelė kompanija, įvertinusi Lietuvą ir atradusi palankias sąlygas dirbti. Vilnius – viliojanti rinka. Tad suprantame, kad vyksta arši konkurencija dėl patyrusių darbuotojų, bent kai kuriose srityse. Vis dėlto jos nepajutome. Į mūsų darbo skelbimus atsiliepė daugybė žmonių.

Ne vienas čionykštis verslininkas su jumis ginčytųsi. Ką tokio jūs turite pasiūlyti darbo ieškantiems, ko neturime mes? Pavyzdžiui, aukštą atlyginimą? Nemanau, kad tai dėl uždarbio, kosminių atlyginimų nesiūlome. Tikriausiai yra kitų aspektų, dėl kurių esame patrauklūs kaip darbdaviai, tai ir stiprios tarptautinės kompanijos įvaizdis. „Swedbank“ gan didelė kompanija, tad galime kandidatui pasiūlyti plačias galimybes tobulėti ir daryti karjerą.

„Swedbank“ ne vienintelis skandinaviškas bankas, kuriantis kompetencijų centrą Lietuvoje. Štai „Danske Bank“ taip pat paskelbė ieškantys darbuotojų. Ar tai reiškia, kad Lietuva tampa įdomi skandinavams ne tik bankiniu sektoriumi, bet ir kaip viso regiono centras? Taip. Jei matuosite pagal IT sektorių, iš tiesų, nemažai Skandinavijos, taip pat ir Europos bankų čia kuria savo IT centrus. Mums, „Swedbank“, visos namų rinkos įdomios, bet Lietuva šiuo požiūriu labiausiai viliojanti.Mano vertinimu, turite visus duomenis vadintis inovatyvia ir IT šalimi: gerą švietimo ir aukštojo mokslo sistemas, profesionalią IT darbo jėgą. Pastaraisiais metais vis daugiau užsienio kompanijų, taip pat ir „Swedbank“, savo veiklas perkelia būtent čia. Tai šį tą įrodo. Manau, neblogas sprendimas save pasauliui pristatyti kaip aktyvią, inovatyvią valstybę, – tai jūsų šansas.

Kiek investavote į IT centrą ir kiek iš viso planuojate? Tikslaus skaičiaus pateikti negaliu, bet tai nėra didelė investicija pinigais. Mes jau turime biurą Perkūnkiemyje, Vilniuje, kuriame įsikūręs „Swedbank“ klientų kontaktų centras. Čia pat, tik kitame aukšte įrengėme ir IT kompetencijų centrą – mažomis sąnaudomis.O kas iš to Lietuvai – be to, kad sukursite 80 darbo vietų?Manau, tai teigiamai paveiks ne tik mus, bet ir jūsų švietimo sistemą bei IT sektorių. Mes tampame aktyvesni jūsų šalyje, pradedame vystyti IT verslą čia, bendradarbiausime su universitetais – mūsų specialistai skaitys paskaitas ir dalysis gerąja patirtimi, bankas kurs darbo vietas.

Kokie tai planai? Koks bus galutinis rezultatas? Neturime tokios vizijos ir galutinio tikslo. Kai kompetencijos centras bus įrengtas, sukursime dar daugiau darbo vietų. Kaip minėjau, Lietuvoje galime rasti reikiamus įgūdžius gera kaina, mums tai labai patrauklu.

Kokias inovacijas vystysite? Banko ateities vizija – turėti patogią realią vietą, iš kurios būtų vykdomas klientų aptarnavimas internetiniais ir skaitmeniniais kanalais: internetinė bankininkystė ir jos būsimos versijos, mobilioji, planšetinė bankininkystės ir panašūs dalykai. Būtent išvardytų operacijų palaikymu užsiims Lietuvoje dirbantys specialistai.

Ar tai reiškia, kad „Swedbank“ tampa skaitmeniniu banku? Manau, galiu drąsiai teigti, kad labai aiškiai matome, kurlink vystosi visa bankų industrija, ir mūsų bankas. Mes investuojame vis daugiau siekdami kurti naujus ir tobulinti esamus skaitmeninio aptarnavimo kanalus tiek kalbant apie mobiliuosius telefonus, tiek internetinę bankininkystę.

Sakykime, po penkerių metų, neliks tradicinio aptarnavimo akis į akį? Mes vis dar tikime, kad klientui dėl sudėtingesnio finansinio klausimo svarbu susitikti su konsultantu. Tad paliksime kai kuriuos banko padalinius, kurie veiks panašiu principu kaip šiandien, tik bus mažinamos operacijos grynaisiais. Matote, mes turime strategiją tiems kanalams išvystyti, sklandžiai pereiti prie skaitmenizacijos.

Ar galime tikėtis inovacijų, pavyzdžiui, galimybės tvarkyti sąskaitas, vykdyti pinigines operacijas mobiliuoju telefonu? Apskritai, kokios didžiausios inovacijų naujienos derėtų laukti bankiniame sektoriuje, per, sakykime, ateinančius penkerius metus? Tai, kas dabar vyksta mobiliųjų įrenginių rinkoje, netrukus sudrebins ir bankinį sektorių. Jau regime virsmo pradžią, bet, manau, po kelerių metų mobilioji bankininkystė, apimanti visas bankines operacijas, taps kasdienybe. Tai pavadinčiau didžiausia inovacija, kurios derėtų laukti.Kitas didelis pokytis – supaprastinsime daugumą procedūrų ir sumažinsime siūlomų produktų spektrą.Pavyzdžiui, šiuo metu bankas turi apie 1.000 produktų, taip pat įvairialypį paskolų portfelį. Jei paklaustumėme klientų, kiek produktų jie naudoja, paaiškės, kad vidutiniškai apie 5 ar 10. Tad kam mums reikia 1.000? Juolab kad kainuoja jų palaikymas. Ir klientui daug sudėtingiau susigaudyti bei išsirinkti. Ypač jei jis tai daro mobiliuoju įrenginiu.Tad mes siekiame atsisakyti kai kurių produktų, suteikti paprastesnes sąlygas, kad klientui būtų patogu ir paprasta suprasti. Ėmėmės iššūkio optimizuoti veiklą.

Ar tai reiškia, kad po penkerių metų bus galima tvarkyti verslą per mobiliuosius įrenginius? Aš tikiuosi, kad ateityje tai taps realybe – mes siekiame sudaryti sąlygas ne tik privatiems asmenims, bet ir verslui visas pinigines operacijas vykdyti per mobilųjį. Tačiau tai kiek užtruks. Aišku, nepamirškime, kad dėl kai kurių rimtesnių reikalų verslininkai norės susitikti gyvai, susėsti ir pasikalbėti. Tačiau, laikui bėgant, vis dažniau tai bus daroma skaitmeniniais kanalais. Galiausiai versle tai taps norma. Tai reiškia, kad visos operacijos, produktai turi būti kuo paprastesni, kad galėtumėte vystyti verslą naudodamiesi telefonu ar plančete.Apskritai, laikui bėgant galėsime pasirinkti tarp internetinės, mobiliosios, plančetinės ir kitos, dar mums negirdėtos, bankininkystės. O kol kas didžioji  mūsų laukianti bankininkystės inovacija – mobilioji.

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kokias darbuotojų atrankos klaidas daro įmonės ir kaip jas ištaisyti

Per darbo pokalbį su kandidatu įmonė turėtų pagalvoti ir apie tolesnį savo kaip darbdavio įvaizdį. Mat...

Vadyba
14:40
Sukurti kliniką – 3 žingsniai, bet bijant suklysti, atrodė sudėtingiau

Sudėtingas procesas, dalijamas etapais, įgauna struktūrą ir tampa aiškesnis. Panašiai ir verslo pradžia, kur...

Gazelė
12:25
Nesėkmė versle netrukdo atsitiesti

Apklausos rodo, kad daugelis tų, kurie tik svajoja apie verslą, jo nesiima ne tik dėl lėšų ar žinių stygiaus,...

Gazelė
11:00
Kaip atpažinti tikrąją socialinę atsakomybę?

Pastaruoju metu Lietuvą krečia skandalai. Jie apnuogina socialinės atsakomybės stoką, požiūrį į aplinkosaugą...

Prie didžiausių Europos bendrovių vairo stovi mažiau nei 5% moterų

Didžiausiose Europos korporacijose tik 4,7% CEO pozicijų užima moterys. Tokius naujus duomenis skelbia...

Vadyba
09:42
Kas padeda verslui greičiau atsistoti ant kojų

Bet kokio verslo be investicijų nesukursi. Tačiau kuo pradedantieji daugiau išmano, ką ir kaip daryti, tuo...

Gazelė
09:00
Tyrėjai išsiaiškino, kaip pasiekus verslo viršūnę joje išsilaikyti

Užkopti į verslo olimpą yra lengviau nei jame įsitvirtinti. Mokslininkai nustatė, kad nuolatinis budrumas ir...

Vadyba
2020.01.18
Personalo valdymo tendencijos 2020

Produktyvumo problema Lietuvoje, su kuria susiduria didelė dalis vadovų, yra ne tik Lietuvos verslo iššūkis.

Vadyba
2020.01.17
Profsąjungos kritikuoja premjero siūlymus dėl švietimo susitarimų

Šalies švietimo profsąjungos kritikuoja premjero Sauliaus Skvernelio siūlomą susitarimą partijoms dėl...

Verslo aplinka
2020.01.17
Prie „Baltosios bangos“ iniciatyvos prisijungė pirmasis baras

Viešojo maitinimo sektoriaus įmonės dažnai pakliūva į mokesčių inspektorių akiratį. Sostinės baras „Local...

Gazelė
2020.01.17
Automobilis verslui – greitai ir be rūpesčių Verslo tribūna

Verslo reikmėms bendrovės dažniausiai naudoja lizingu įgytus automobilius, tačiau šiandien rimta alternatyva...

2020.01.17
20 bendrovių, kurios siūlo nuotolinį darbą visame pasaulyje 2

Galimybių dirbti nuotoliniu būdu kasmet atsiranda vis daugiau. Verslas sumaniai išnaudoja šią tendenciją, nes...

Vadyba
2020.01.16
Advokatų kontoroje „Cobalt“ – vadovų komandos pokyčiai 2

Nuo sausio advokatų kontoros „Cobalt“ vadovų gretas papildė du nauji partneriai ir asocijuotas partneris.

Vadyba
2020.01.16
Vadovai-žvaigždės kartais skaudžiai krinta: kaip išgyventi įmonei Premium

Atpažįstami, aktyviai apie įmonės veiklą pasisakantys, charizmatiški, dažnai ir visuomenės nuomonę...

Vadyba
2020.01.15
Vienkartinės premijos darbuotojams: už ir prieš Premium

Kartą per metus už puikius rezultatus darbuotojams skiriamos premijos gali varijuoti nuo keliasdešimties iki...

Vadyba
2020.01.15
„Ignitis grupė“ turi naują Žmonių ir kultūros departamento vadovę 1

Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ Žmonių ir kultūros departamentui vadovauti pradėjo Renata...

Vadyba
2020.01.15
Tyrimas: 77% darbuotojų mano, kad jų tobulėjimas darbdaviui nerūpi

Beveik visi darbdaviai mano, kad suteikia savo specialistams pakankamai priemonių ir progų nuolat tobulėti,...

Vadyba
2020.01.14
Dvi siuvyklos atleidžia 120, „Olympic Casino“ – 30, Lietuvos paštas – 38 žmones

Veiklą nutraukianti Vilniaus siuvimo bendrovė „Seviga“ atleidžia 80 darbuotojų. Apie grupės darbuotojų...

Vadyba
2020.01.14
MBA asociacijos pirmininkas: kaip vadovams pasirinkti geriausią verslo universitetą Verslo tribūna

Greita reakcija į pokyčius bei įmonės veiklos adaptavimas prie besikeičiančių sąlygų gali tapti geriausiu...

Vadyba
2020.01.14
Aktualiausia 2019 metų teismų praktika darbo bylose Verslo tribūna

Nors vis dar naujuoju vadinamas Darbo kodeksas įsigaliojo 2017 metais, jį taikant ir aiškinant praktikoje...

Vadyba
2020.01.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau