„Kauno grūdai“ derasi su „Mars, Incorporated“

Publikuota: 2013-06-25
 

AB „Kauno grūdai“ rudenį planuoja pradėti masinę gamybą greito paruošimo makaronų fabrike Kėdainiuose ir derasi su keliais dideliais pirkėjais.

Vienas iš užsakovų, kuriam, jei derybos bus sėkmingos, produkcija bus pradėta tiekti spalį – viena didžiausių JAV bendrovių „Mars, Incorporated“ (MI). Šiai korporacijai produktai bus gaminami su jų prekės ženklu.„Nors turime ir savo prekės ženklus, tačiau gaminsime ir didžiosioms korporacijoms. Norint tapti Europinio lygmens tiekėju, reikia bendradarbiauti bent su keliais stambiais ir žinomais pirkėjams. MI kiekiai bus gan dideli“, – pasakoja „KG Group“, kuriai priklauso „Kauno grūdai“,  vadovas Tautvydas Barštys.Šiandien makaronų fabrike veikia viena gamybos linija, produkcija parduodama Lietuvos ir Skandinavijos prekybininkams. Tačiau didieji pirkėjai – tinklai ir kiti žinomų prekės ženklų savininkai – kaip tik dabar atlieka įmonės auditą.

Bus ir savo

Savi bendrovės makaronų prekės ženklai – „Noris“ ir „Dorea“.„Mūsų strateginis tikslas – būti ne žaliavų tiekėju, bet eiti kuo arčiau vartotojo, į mažmeninių produktų gamybą. Pavyzdžiui, investuojame į vištienos apdorojimą. Iki šiol 70% produkcijos parduodavome kaip žalią mėsą. Dabar auga gaminių pardavimai“, – pasakoja p. Barštys.Tokia pat strategija taikoma ir grūdų sektoriuje. Malūno pajėgumai didinami nuo 250 t per dieną, iki 400 t. Logiška miltų perdirbimo seka yra galutinis produktas. Vienas iš tokių – makaronai.„Per mėnesį iš miltų norime gaminti bent 2.000 t produktų. Makaronai įdomūs tuo, kad jų gamybai reikalinga žaliava – tai 99% miltų“, – pasirinkimą aiškina p. Barštys.Kitas greito paruošimo makaronų privalumas – aplinkinėse valstybėse konkurentų palyginus nedaug. Dauguma gamina įprastinius makaronus. Pagrindiniai konkurentai Rytuose, tačiau europiečiai mieliau renkasi ES pagamintus produktus. Į šią nišą KG ir tikisi pataikyti.

Masinis produktas

Nors fabrikas jau veikia ir jame dirba 60 žmonių, tačiau kol kas tai praktiškai bandomosios partijos. Derinama technologija, tvarkomi gamybiniai procesai, kuriami skirtingoms rinkoms reikalingi produktai.„Pradedant gamybą reikia laiko vien surenkant kvalifikuotus žmones. Dabar turime vieną liniją, kai pavyks įsisukti, statysime dar dvi“, – aiškina p. Barštys.Makaronai yra masinis produktas, nes gamintojas iš kiekvienos pakuotės uždirba tik kelis centus. Šiandien per mėnesį gaminama 3 mln. pakuočių, padidinus apimtis jų skaičius didės iki 15 mln. Darbuotojų skaičius augs iki 80. Jau investuota apie 10 mln. Lt. Bendra investicijų suma pasiekti planuotą pajėgumą viršys 20 mln. Lt.2013 m. pagrindinis gamyklos tikslas – pagaminti ir parduoti 4 mln. vnt. paketų bei 1 mln. vnt. produkto indeliuose per mėnesį. Planuojama pasiekti 12 mln. Lt apyvartą.„Įeiti į didžiuosius tinklus nelengva. Tai užtrunka mažiausiai metus. Mums lengviau plėsti gamybą, nes jau turime savo pardavimo skyrių, kuris užsiima vištienos ir jos produktų realizacija. Praktiškai tik plečiame asortimentą ir prijungiame naujus produktus. Jei mėgintume įeiti į rinką vien su makaronais, būtų palyginti brangu“, – sinergiją dėlioja p. Barštys.Egidijus Mackevičius, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius, sako, kad statistikos, kiek mūsų įmonės gamina su privačiais prekės ženklais, nėra.„Rasti užsakovų, net turint kokybišką gaminį, nėra lengva. Prekės ženklų savininkai renkasi ir nevengia keisti gamintojų“, – aiškina p. Mackevičius, pastebintis, kad paprastai gaminama pagal prekybos centrų, o ne platintojų užsakymus.Iš kitos pusės, toks kelias siekiant apkrauti gamybinius pajėgumus  gan patrauklus.„KG Group“ apyvarta mlrd. Lt2010 m. - 0,892011 m. - 1,222012 m. - 1,392013 m. - 1,6**prognozėŠaltinis: įmonės duomenys.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau