„Šilas“ kelti kojos iš Kauno neskubės

  Publikuota: 2013-06-22
  Atnaujinta 2015-06-01 18:11
  Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
  „Verslo žinios“

  Mažmeninės prekybos tinklą „Šilas“ valdanti UAB „Eiginta“ artimiausiu metu investuos 7 mln. Lt ir Kaune atidarys dvi naujas parduotuves. Nuo plėtros į kitus šalies miestus kauniečiai kol kas susilaiko, nors prisipažįsta tokias galimybes aktyviai svarstantys.

  Du nauji „Šilo“ prekybos centrai Šilainių ir Alekso rajonuose bus atidaryti rudenį. Tuomet Kaune iš viso veiks 14 „Eigintai“ priklausančių „Šilo“ parduotuvių.Šilainių rajone rudenį atidaromame prekybos centre įsikurs ne tik „Šilo“ kasdienio vartojimo prekių parduotuvė. Dalį patalpų „Eiginta“ ketina skirti vietiniams gyventojams aktualioms paslaugoms teikti: vaistinei, kepyklėlei, drabužių valyklai.„Tai nebus vien tik kasdienio vartojimo prekių parduotuvė, planuojame dalį patalpų skirti kitoms paslaugoms, kurios, mūsų nuomone, būtų reikalingos to rajono gyventojams. Šiuo metu dar deriname sutartis su tokių paslaugų teikėjais“, – sako Paulius Karpavičius, „Eiginta“ komercijos ir rinkodaros direktorius.

  Įdomūs ir kiti regionai

  Sparčiausią mažmeninės prekybos tinklo plėtrą Kaune „Eiginta“ vykdė 2008 m. – tuomet atidarė 3 prekybos centrus. 2009 m. įmonė Kaune už 4 mln. Lt įrengė gamybos cechą, kuriame pagaminti kulinarijos ir konditerijos gaminiai tiekiami tinklo parduotuvėms.2010–2011 m. dėl smukusio vartojimo „Eiginta“ naujų prekybos centrų neatidarė, o susikoncentravo į informacinių technologijų atnaujinimą tinklo parduotuvėse: patobulino užsakymų pateikimo, analizės, kasos apskaitos programas. Taip pat tais metais įmonė už 3,6 mln. Lt renovavo dvi „Šilo“ parduotuves.2012 m. rudenį, investavus 5,5 mln. Lt, buvo atidaryta nauja „Šilo“ parduotuvėje Žaliakalnio rajone. „Eigintos“ duomenimis, Kaune įmonės prekybos centrai užima 7% mažmeninės prekybos rinkos.Besiplečiant Kaune, „Šilo“ vadovai teigia aktyviai svarstantys galimybes ir kituose regionuose atidaryti parduotuves, tačiau konkrečių sprendimų dar nėra priimta. „Ne paslaptis, kad ir mes mąstome apie plėtrą į kitus regionus“, – pripažįsta p. Karpavičius.Pasak „Eigintos“ komercijos ir rinkodaros direktoriaus, atidaryti vieną „Šilo“ prekybos centrą kitame mieste nėra jų įmonės tikslas – plėtra turėtų prasidėti bent nuo trijų parduotuvių.„Šilas“ nėra žinomas už Kauno miesto ribų, todėl plėtrą turėtų lydėti gera komunikacija, o dėl vieno prekybos taško tai kol kas neapsimokėtų. Todėl plėtrą įsivaizduojame tik tada, kai rasime galimybę atidaryti bent tris prekybos taškus viename mieste ar regione. Ties tuo ir dirbame šiuo metu“, – pažymi p. Karpavičius. Kaune pirmąjį prekybos centrą „Šilas“ UAB „Eiginta“ atidarė 1992 m.UAB „Eiginta“ pajamos, mln. Lt2011 m. - 78

  2012 m. - 76
  2013 m. - 84*
  * PrognozėStraipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Verslo žinių pasiūlymai

  Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
  Valdyti Sutinku