Po rekonstrukcijos „Draugystės“ stoties pajėgumai – daugiau nei dvigubai didesni

Publikuota: 2013-06-21
 

Baigus„Draugystės“ geležinkelio stoties rekonstrukciją Klaipėdoje, stotis krovinių aptarnavimo pajėgumas išaugo daugiau nei dvigubai, praneša „Lietuvos geležinkeliai“.

Pasak Stasio Dailydkos, AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus, iki rekonstrukcijos aptarnavusi apie 7 mln. t krovinių per metus „Draugystės“ stotis jau buvo pasiekusi techninių galimybių ribą.„Įgyvendinus šį projektą „Draugystės“ geležinkelio stoties krovinių aptarnavimo pajėgumas išaugo daugiau negu dvigubai – iki 15 mln. t. krovinių per metus“, – pranešime spaudai teigia p. Dailydka.Rekonstruojant „Draugystės“ geležinkelio stotį buvo pastatyta ir rekonstruota beveik 29 km geležinkelio stoties kelių. 20 kelių buvo pailginti iki 1.050 arba 850 metrų ilgio, trys keliai įrengti naujai. Vykdant rangos darbus buvo nugriauta dalis gamybinio–administracinio pastato. Taip pat buvo rekonstruoti optikos, signalizacijos, garsinio ryšio, elektros tiekimo, apšvietimo tinklai bei įrenginiai, rekonstruoti lietaus nuotekų, drenažų tinklai bei vandens valymo įrenginiai, sutvarkyta ir aptverta teritorija.Rangos darbus vykdė UAB „Hidrostatyba“, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikusi su UAB „Geležinkelio tiesimo centras“, UAB „Šiaulių ranga“, UAB „Kauno tiltai“ ir UAB „Mitnija“. Atliktų darbų vertė – 101 mln. Lt be PVM, iš jų Europos Sąjungos parama sudarė 85%, likę 15% – AB „Lietuvos geležinkeliai“ lėšos.„Draugystės“ geležinkelio stotis yra Klaipėdos geležinkelio mazgo pietinės dalies geležinkelio stotis. 2008 m. parengus galimybių studiją buvo pastebėta, kad krovininiam transportui nebeužteko esamų kelių ir infrastruktūros pajėgumų, todėl buvo būtina reikalingus „Draugystės“ stoties kelius prailginti iki 1 050 m naudingo ilgio, įrengti naujus kelius, atlikti senų nusidėvėjusių kelių rekonstrukciją.AB „Lietuvos geležinkeliai“ vykdydama 2007 metais Susisiekimo ministerijos patvirtintą Klaipėdos geležinkelio mazgo plėtros 2008 metams ir laikotarpiui iki 2015 metų programą iki 2013-ųjų įgyvendino 9 projektus ir kartu su tęsiamais projektais investavo 239,6 mln. Lt be PVM. Bendrovė numato įgyvendinti dar 8 ir pradėti 2 naujus investicinius projektus ir iki 2015 m. pabaigos investuoti 173,4 mln. Lt be PVM, o vien 2013 m. investuoti 40,6 mln. Lt be PVM.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus