Naujos teritorijų planavimo taisyklės – nuo kitų metų

Publikuota: 2013-06-20
Nuotrauka: Ingridos Žilėnaitės
 

Nuo 2014 m. pradžios įsigalios naujos teritorijų planavimo taisyklės, kurios, kaip tikisi valdantieji, gerokai supaprastintis verslo sąlygas Lietuvoje.

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstytos Vyriausybės pateiktos Teritorijų planavimo įstatymo ir jį lydinčių daugiau kaip dviejų dešimčių įstatymų pataisos.Netrukus parlamentarai turėtų balsuoti dėl šių įstatymų priėmimo. Numatoma, kad naujas Teritorijų planavimo įstatymas įsigalios nuo 2014 m.Valdančiosios koalicijos atstovai vadina šį teisės aktą „fundamentaliu“ ir tikina, kad nauja tvarka „palengvins verslo gyvenimą ir pagausins investuotojų skaičių Lietuvoje“. Opozicija neprieštarauja šiam projektui, atkreipdama dėmesį, kad jis faktiškai parengtas buvusios valdžios, dirbusios iki praėjusių metų vėlyvo rudens.Vyriausybė tikisi, kad naujas Teritorijų planavimo įstatymas „leis iš esmės patobulinti teritorijų planavimą, nes reikės maždaug 80% mažiau detaliųjų planų, sutrumpės jų parengimas, visas procesas taps mažiau biurokratinis“.Pasiūlytomis pataisomis keičiamas šiuo metu galiojantis teritorijų planavimo teisinis reguliavimas ir „sukuriama nauja teritorijų planavimo sistema“.Be kita ko, nauju įstatymu nustatyta, kad mažiausias planavimo objektas yra kvartalas, o ne žemės sklypas, kaip buvo iki šiol. „Todėl detaliaisiais planais numatoma planuoti esamas arba naujai planuojamas miestų ir miestelių dalis, kvartalus, esamus arba naujai planuojamus užstatyti kaimus, jų kvartalus. Savivaldybės planuoti privalės kvartalais, o ne sklypais, kaip dabar, kai vienam sklypui rengiamas detalusis planas. Todėl teritorija bus planuojama ir tvarkoma kompleksiškai, nebe padrikai. Ir žmonės, ir verslininkai galės lengviau pasikeisti žemės naudojimo būdą – tiesiog savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu“, - yra aiškinęs Valentinas Mazuronis, aplinkos ministras.Vyriausybė pasiūlė sumažinti privalomai rengiamų teritorijų planavimo dokumentų skaičių. Tikimasi, kad „atsisakius dalies teritorijų planavimo dokumentų rengimo bus taupomos lėšos, gerinama verslo aplinka ir mažinamos sąlygos korupcijai“.Atkreiptas dėmesys, kad naujasis įstatymas leis sumažinti norinčiųjų statyti gyvenamuosius namus išlaidas – jiems nebereikės mokėti už teritorijų planavimo dokumentų rengimą: „Gyventojams ar verslininkams, ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o užstatymo planus turės rengti savivaldybės. Jos bus įpareigotos finansuoti ir organizuoti bendrųjų ir detaliųjų planų rengimą, neperkeliant finansavimo naštos sklypų savininkams ar naudotojams.“„Net jeigu savivaldybės ir nebus parengusios detaliųjų planų ar vietovės lygmens bendrųjų planų, bus galima statyti statinius teisėtai valdomame žemės sklype vadovaujantis savivaldybės bendrojo plano sprendiniais“, - paaiškino Vyriausybė.Dėl Teritorijų planavimo įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų pakeitimų projektų galutinio priėmimo Seime turėtų būti balsuojama kitą savaitę.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau