Gustas: verslo skatinimo agentūras tikrina valstybės kontrolieriai

Publikuota: 2013-06-18
Atnaujinta 2015-06-01 18:17
Evaldas Gustas, ūkio ministras.
Evaldas Gustas, ūkio ministras. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Ūkio ministras tvirtina turįs preliminarias Valstybės kontrolės išvadas dėl patikrinimų viešosiose įstaigose „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“. Auditoriai turi pastabų dėl dalies europinių lėšų panaudojimo efektyvumo.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Evaldas Gustas, ūkio ministras, informavo, kad Valstybės kontrolė yra pateikusi preliminarias išvadas dėl patikrinimų „Verslioje Lietuvoje“ ir „Investuok Lietuvoje“.„Yra tam tikrų pastebėjimų dėl abiejų įmonių, bet mes teikiame papildomus paaiškinimus. Su auditoriais bus papildomi susitikimai, kuriuose aiškinsimės situaciją šiose įstaigose. Tada lauksime galutinių kontrolės išvadų“, - teigė p. Gustas.Jo tvirtinimu, kontrolieriai turi pastabų dėl dalies Europos Sąjungos lėšų panaudojimo efektyvumo. Tačiau kokiai sumai reiškiamos pretenzijos, ministras nepaskelbė: „Nenorėčiau garsinti preliminarių išvadų. Esu tikras, kad tos sumos bus mažesnės, kai bus parengta galutinė išvada. Valstybės kontrolė teigė, kad jai buvo pateikti ne visi europinių lėšų panaudojimą pagrindžiantys dokumentai. Dabar jie jau pateikti ir kontrolės analizuojami.“Anot p. Gusto, jeigu ir po galutinio patikrinimo paaiškės, kad dalis lėšų buvo panaudota ne pagal paskirtį, jas teks grąžinti Europos Sąjungai. Be to, tokiu atveju gali būti sprendžiama dėl „Verslios Lietuvos“ ir „Investuok Lietuvoje“ vadovų atsakomybės.Ministras pakartojo, kad Pauliaus Lukausko neketina grąžinti į „Verslios Lietuvos“ direktoriaus pareigas. O dėl Mildos Dargužaitės likimo „Investuok Lietuvoje“ vadovės pareigose esą bus sprendžiama atskirai, įsigilinus į šios įstaigos darbo rezultatus.Ūkio ministras tvirtino, kad nėra galvojama apie šių dviejų įstaigų sujungimą.
 
Ponas Gustas prieš savaitę tapo naujuoju Ūkio ministerijos vadovu. Jis šiame poste pakeitė Birutę Vėsaitę, atleistą dėl įtarimų supainiojus viešuosius ir privačius interesus.Ponia Vėsaitė tikino, kad dabar tikrinama, ar „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ neiššvaistė ES paramos lėšų.Milda Dargužaitė, VšI „Investuok Lietuvoje“ direktorės komentaras

Dėl veiklos tikrinimų – dirbame skaidriai ir pagal įstatymus

Mūsų žiniomis, Valstybės kontrolė nagrinėja Ūkio ministerijos finansavimo programas, pagal kurias finansuotos ministerijai pavaldžios įstaigos. Pagal šias finansavimo programas VšĮ „Investuok Lietuvoje“ yra pilnai įvykdžiusi visas veiklas ir už jas pateikusi ataskaitas, kurias patvirtino Ūkio ministerija. Visa papildoma detalesnė informacija, kaip buvo vykdytos veiklos, yra taip pat pateikta.Ūkio ministerijos prašymu pateikėme detalesnę informaciją apie suteiktas konsultacijas, informacinius paketus ir juos patvirtinančius dokumentus. Tai sudarė daugiau nei 1.000 dokumentų kopijų, kurios užėmė per 400 Mb.
 
Mūsų veikla yra finansuojama iš ES struktūrinių fondų paramos bei biudžetinių asignavimų, už kuriuos yra nuolat atsiskaitoma Ūkio ministerijai ir LVPA. Kiekvienais metais mūsų veiklą tikrina Ūkio ministerijos vidaus auditas, Valstybinė mokesčių inspekcija ir kitos institucijos. Pažeidimų iki šiol nebuvo nustatyta.Visam VšĮ „Investuok Lietuvoje“ kolektyvui yra labai nemalonūs kaltinimai bei įtarimai, nepagrįstai eskaluojami iš mūsų ir mūsų steigėjo vidinės apskaitos proceso.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau