Draudimo rinka pirmąjį ketvirtį išaugo dešimtadaliu

Publikuota: 2013-05-09
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Šių metų pirmąjį ketvirtį draudimo rinka išaugo net 10,9% palyginti su praėjusių metų atitinkamą laikotarpiu – šalyje registruotos draudimo įmonės ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių Lietuvoje įsteigti draudimo įmonių filialai pasirašė 441,3 mln. Lt draudimo įmokų, skelbia Lietuvos bankas.

Lietuvos draudimo rinkos apimties padidėjimą lėmė reikšmingas ne gyvybės draudimo rinkos augimas (11,1%).„Pastaraisiais metais draudimo rinka auga ir artėja prie iki krizės buvusio lygio, kai 2007 m. iš viso buvo pasirašyta daugiau nei 2 mlrd. Lt įmokų. Galiojančių draudimo sutarčių skaičius jau didesnis nei buvo iki krizės“, – pažymėjo Mindaugas Šalčius, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Riziką ribojančios priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojas.Gyvybės draudimo įmokos šių metų pirmąjį ketvirtį siekė 132,9 mln. Lt, ne gyvybės draudimo – 308,4 mln. Lt.Kiekvienų metų pirmąjį ir antrąjį ketvirčiais ne gyvybės draudimo dalis rinkoje padidėja dėl vis dar juntamo Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas (TPVCAPD) sutarčių sudarymo cikliškumo. 2013 m. pirmąjį ketvirtį ne gyvybės draudimo šakos apimtis sudarė 69,9% visos draudimo rinkos.Kiekvienų metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su kitais ketvirčiais, pasirašoma mažiau gyvybės draudimo įmokų. Nors 2013 m. pirmąjį ketvirtį gyvybės draudimo apimtis ir išaugo 10,4%, tačiau tebėra panaši kaip ir kelerių ankstesnių metų pirmais ketvirčiais ir dar nepasiekė 2007 m. gyvybės draudimo apimties, kai per pirmąjį ketvirtį buvo pasirašyta kone 150 mln. Lt gyvybės draudimo įmokų.2013 m. pirmąjį ketvirtį sudarytų draudimo sutarčių pokyčiai buvo šiek tiek mažesni nei pasirašytų įmokų kaita: iš viso sudaryta 1,13 mln. vienetų draudimo sutarčių, t. y. 3,1% daugiau negu 2012 m. pirmąjį ketvirtį. Taigi vidutiniškai pagal vieną draudimo sutartį pasirašyta didesnė įmoka.Šių metų pirmąjį ketvirtį iš viso sudarytos 14.500 gyvybės draudimo sutarčių – 15% daugiau nei pernai tokiu metu. Tačiau naujų sutarčių sudarymo tempas nėra pakankamas, kad kompensuotų nutrūkusių ir pasibaigusių sutarčių skaičių. Galiojančių sutarčių skaičius, rodantis tikslesnį gyvybės draudimo rinkos dydį, vis dar mažėja (pirmąjį ketvirtį sumažėjo 0,8%, jų buvo 390.400. vnt).Ne gyvybės draudimo sudarytų sutarčių skaičius išaugo 3,0% (iki 1,1 mln. vnt.), o galiojančių sutarčių skaičius – 2,4% (iki 3,2 mln. vnt.). Palyginti su pasirašytomis įmokomis, vidutiniškai pagal sudarytą sutartį pasirašoma didesnė ne gyvybės draudimo įmoka. Galiojančių ne gyvybės draudimo sutarčių pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo 3,2  mln. Lt (2,4% padaugėjo per ketvirtį).Nors 2013 m. pirmąjį ketvirtį išmokos padidėjo net 23,8% palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai ir siekė 315,7 mln. Lt. Gyvybės draudimo rinkoje išmokėta 123 mln. Lt draudimo išmokų, arba 51,3% daugiau nei 2012 m. pirmąjį ketvirtį. Reikšmingiausią išmokų dalį sudarė investicinis gyvybės draudimas – 88 mln. Lt. Draudimo išgyvenimo atvejui išmokų suma siekė beveik 30 mln. Lt, o tai yra 3% mažiau, nei buvo išmokėta prieš metus.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau