Metų finansų vadove išrinkta „Topo grupės“ finansų direktorė

Publikuota: 2013-05-30
Jurgita Musulienė, UAB
Jurgita Musulienė, UAB "Topo Grupės" finansų direktorė. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Ketvirtadienį baigėsi „Metų finansų vadovo 2013“ rinkimai, kuriuos organizavo „Verslo žinios“ ir Finansų analitikų asociacija. Metų finansų vadove išrinkta Jurgita Musulienė – UAB „Topo grupė“ finansų direktorė.

Nugalėtoja paskelbta Finansų vadovų konferencijoje „Litexpo“ parodų ir konferencijų centre.Rinkimai buvo suskirstyti į tris etapus, kurių metu organizatoriai bei ekspertų komisija vertino paraiškas pateikusius Lietuvoje veikiančių įmonių vadovus.Sužinoti apie konkurso komisijos narius ir jų dosjė galite rasti ČIA.Trečiajame etape komisijos nariai į interviu pakvietė šių įmonių finansų vadovus: UAB „Drogas“, UAB „Topo grupė“, UAB „Kelprojektas“, UAB „Bayer“, UAB „Moller Realty“, UAB „Sicor Biotech“ ir UAB „Litagra“.

Laimėtoja padėjo įmonei sunkmečiu

Pasibaigus konkursui, Eladijus Kirijanovas, komisijos pirmininkas, sakė, kad buvo tikrai malonu įsitikinti, kad finansų vadovo funkcija ir pozicija įgauna tikrojo tos pozicijos vadovo rolę, o ne formalų pavadinimą.„Rinkdamas metų finansų vadovą, didžiausią dėmesį skyriau strateginiam mąstymui, verslo supratimui ir finansų vaidmens bendroje įmonės strategijoje matymui. Tačiau nesakyčiau, kad buvo lengva.Visi finalininkai turėjo realų šansų tapti šių metų nugalėtojais. Tikriausiai padėjo tai, kad su komisija kertinius vertinimo kriterijus aptarėme dar iki tol, kol sutikome pačius kandidatus“, - teigė p. Kirijanovas.Tuo metu Vytautas Žeimantas, „Verslo žinių“ rubrikų ir priedų redaktorius, tikino, kad p. Musulienės kandidatūra  išsiskyrė aktyvumu pertvarkant "Topo grupę" sunkmečiu ir dabar bendrovei vėl pradėjus plėstis.„Tarp kandidatų buvo ir daugiau didelę vertę bendrovei kuriančių finansininkų. Jie teisingame kelyje, tačiau susidarė toks įspūdis, kad kai kuriems jų suteikti šį titulą dar per anksti.Taip pat reikia pripažinti, kad tarptautinių koncernų Lietuvoje padalinių finansus tvarkantiems specialistams save realizuoti trukdo griežtos iš aukščiau nustatytos taisyklės“, - savo įspūdžiais dalinosi komisijos narys.Mintautas Miškinis, AB „Swedbank“ stambių verslo klientų departamento direktorius“ pritarė p. Žeimantui, kad p. Musulienė yra proaktyvi ir supranta verslą.Šalia šių savybių būtinai pridėčiau ir įsitraukimą priimant strateginius sprendimus bei aktyvų, bet paprastą bendravimą organizacijos viduje. Manau, kad būtent Jurgita labiausiai atitiko šiuos kriterijus“, - sakė ekspertų komisijos narys.

Jurgita Musulienė, UAB “Topo grupė” finansų direktorė

Dosjė

Baigė Kauno technologijos universiteto ekonomikos ir vadybos fakultetą, finansų vadybos ir apskaitos katedrą, įgijo bakalauro ir magistro laipsnius.„Esu sąžininga ir motyvuota, nes dirbu įdomų ir mėgstamą darbą, taip pat reikli sau ir kitiems. Tikslo siekiu kryptingai - stengiuosi žinias ir asmenines savybes panaudoti ne tik kaip finansininkė, bet ir įmonės vertės kūrėja. Man labai svarbu tobulėti, įgyti naujų žinių ir jas taikyti praktikoje“, - apie save pasakojo p. Musulienė.Pagrindinė nuostata - finansų vadovas turi suprasti verslą ir jo potencialą, kad įmonei galėtų pasiūlyti optimaliausius sprendimusPagrindinis darbo principas - finansų vadovas yra atsakingas už bendrovės finansus, tačiau taip pat  privalo kontroliuoti visus svarbiausius bendrovės rodiklius:
• Finansus
• Klientus (pirkėjus)
• Vidinius verslo procesus
• Mokymąsi ir augimąPasak p. Musulienės, tik visų keturių elementų sinergija gali garantuoti verslo sėkmę.

Darbo patirtis:

2001 - 2002 m. dirbo koorporacijos “City Plaza” antrinėje bendrovėje UAB “Via Regia”, buhaltere.2002 - 2006 m., įgijusi praktinių įmonės apskaitos žinių, pradėjo dirbti valdančiojoje korporacijos „City Plaza“ įmonėje UAB „City Plaza“ vyr. finansininke.Svarbiausi darbai – finansų skyriaus procesų efektyvinimo organizaciniai darbai.  „Džiaugiuosi, kad dirbdama didelėje korporacijoje galėjau pamatyti centralizuotos sistemos veikimą bei įgyti įgūdžių, reikalingų  tolesnei savo karjerai“, - sako laimėtoja.2006 m. - iki šiol dirba UAB „Topo grupė“2006 m. pradėjo dirbti apskaitos skyriaus vadoveNuo 2008 m. dirba finansų direktore, yra UAB „Topo grupė“ valdybos narėDarbo laikotarpiu UAB  „Topo grupė“ įdiegta:• Centralizuotas valdymas (apskaitos, finansų, marketingo, IT);
• Sukurti valdančiosios ir dukterinių kompanijų procesiniai bei sutartiniai santykiai;
• Standartizuota valdymo ataskaitų teikimo tvarka ir nustatyti terminai (sekančio mėn. 6-ta kalendorinė diena);
• Įdiegtas aktyvus ir proaktyvus biudžeto valdymo monitoringas;
• Įdiegta vidaus audito sistema (VAS);
• Įdiegta kreditingumo vertinimo sistema (atsisakyta draudimo bendrovių paslaugų);
• Nuo 2010 m. pradėta kurti, šiuo metu jau veikia subalansuotų rodiklių sistema;„2013 m. pagrindinė veiklos strategija - plėtra, todėl mano pagrindinis tikslas išlaikyti pakankamą bendrovės stabilumą ir likvidumą“, - teigia Metų finansų vadove tapusi p. Musulienė.Dėl plėtros pradėtas taikyti 2013 m. slenkančio biudžetavimo procesas (planuojama ketvirčiais).

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku