Išbandę su vartotojais, įrangą siūlo ir verslui

Publikuota: 2013-05-26
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Veidrodinio atvaizdavimo ir kitos skaitmeninės technologijos beldžiasi į įmonių konferencijų salių duris. Vartotojų pramogai iki šiol daugiausia naudotas technologijas gamintojai pritaikė prezentacijoms, paskaitoms ir konferencijoms.

Belaidžio ryšio standartą „Wi-Fi Direct“ naudojanti veidrodinio atvaizdavimo (angl. „Miracast“) technologija leidžia išmaniesiems įrenginiams bendrauti tarpusavyje tiesiogiai, be papildomų tinklus jungiančių prietaisų.Tai leidžia vienu metu tą patį vaizdą projektuoti keliuose skirtinguose ekranuose. Pavyzdžiui, televizoriuje stebėti prezentaciją, siunčiamą iš planšetinio kompiuterio. Dar prieš keletą metų to negalima buvo padaryti be laidų, o įrenginių sujungimo ir interaktyvaus bendravimo galimybės buvo labai ribotos.Pirmieji įrenginiai, galintys tiesiogiai bendrauti tarpusavyje naudojant belaidį ryšį, pristatyti 2011 m. Viena iš pirmųjų bendrovių pasaulyje, pradėjusių masiškai diegti savo įrenginiuose šiomis technologijomis paremtus sprendimus, buvo „Samsung“. Korėjiečiai šią funkciją pavadino „AllShare“.Tačiau iki šiol tokia technologija buvo naudojama norint greitai perkelti turinį iš vieno įrenginio į kitą (pavyzdžiui, iš fotoaparato į telefoną ar kompiuterį), dalytis muzika ir vaizdo įrašais su draugais, žaisti žaidimus, žiūrėti filmus ir t. t.

Konkurentai nesnaudžia

Naujienas išbandę su buitiniais vartotojais, gamintojai jau taikosi į verslo segmentą. Sunkumus išgyvenanti Japonijos bendrovė „Sharp“ neseniai pristatė kiek patobulintą ir verslui pritaikytą minėtų technologijų derinį. Šis prezentacijoms, verslo susitikimams, seminarams, paskaitoms, darbuotojų mokymams ir konferencijoms skirtas sprendimas susideda iš didelio – 60–80 colių – lietimui jautraus ekrano „Big Pad“ ir programėlės „Touch Display Link“. Ši programėlė leidžia prijungti iki 20 įvairių gamintojų išmaniųjų įrenginių prie monitoriaus.Tai padarius, turinį iš monitoriaus, įskaitant kalbėtojo ranka ant jo prirašytas pastabas ir kitus priedus, galima transliuoti tiesiai į dalyvių mobiliuosius telefonus arba planšetinius kompiuterius. O šie gali pridėti savo pastabas, kurios iš karto bus matyti ir didžiajame ekrane.Šių metų pradžioje Amsterdame (Nyderlanduose) vykusioje parodoje „ISE Europe“ panašių sprendimų pristatė ir kitos didžiosios technologijų bendrovės. Tarp jų Pietų Korėjos „Samsung“ ir „Hyundai“, Japonijos NEC, „Toshiba“, „Mitsubishi Electronic“ ir net atominę elektrinę Lietuvoje statyti norinti „Hitachi“.Maža to, minėtoje parodoje „Samsung“ atstovai pareiškė, kad bet kokį technologinį sprendimą kompanija gali pasiūlyti pigiau nei japonai. Tereikia paskambinti. Be to, „Samsung“ tikina su partneriais įrengę ir gerokai sudėtingesnių sprendimų.„Tų projektų visame pasaulyje yra daug, jei neklystu, turime net parodomąjį išmanųjį namą. Bet Lietuvoje daugiausia dirbome su mokyklomis. Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje su partneriais (bendrove „Atea“ ir leidykla „Šviesa“ – VŽ) įrengėme išmaniąją klasę, kurioje sukurta visa skaitmeninė mokymo ir egzaminavimo platforma“, – „Verslo žinioms“ sakė Helga Grinsteine, „Samsung Electronics Baltics“ Korporatyvinės komunikacijos specialistė.

Rinka keičiasi

Tačiau „Sharp“ tapo bene pirmąja bendrove, pasiūliusia su įvairių gamintojų įrenginiais suderinamą kompleksinį sprendimą vienoje pakuotėje, kuriam įdiegti nereikalingos techninės žinios ar gamintojo konsultacijos. Norint naudotis visomis „Big Pad“ ir „Touch Display Link“ funkcijomis tereikia norimoje vietoje pastatyti ekraną ir į savo įrenginius atsisiųsti nemokamas programėles iš „Apple App Store“ arba „Google Play“.Ekspertai sako, kad toks sprendimas yra gana patogus, ypač prezentacijoms, įvairiems pristatymams ir darbui nedidelėse grupėse. Tačiau priduria, kad prezentacijų įrangos rinka šiuo metu apskritai keičiasi ir vienas sprendimas revoliucijos nepadarys. Juolab kad jis ne vienintelis rinkoje.Teigiama, kad per ateinančius 5–10 m. iš apyvartos beveik visiškai pasitrauks įprasti projektoriai. Jų lempas pakeis šviesos diodai (LED) ir lazeriai arba šių dvejų technologijų hibridai, išnyks dalis laidų ir dabar naudojamų jungčių, pavyzdžiui, VGA (Video Graphics Array). Išpopuliarės interaktyvios lentos ir stalai. Verslui taupant laiką, daugės vaizdo konferencijų.„Jau daug metų populiariausia prezentacijų įranga Lietuvoje išlieka vaizdo projektorius, prijungtas prie kompiuterio ir ant sienos kabantis projekcinis ekranas arba paprasčiausia biuro siena. Vaizdo projektorių populiarumą lemia nedidelės investicijos ir didelis mobilumas“, – sako Mindaugas Pozingis, UAB Biznio mašinų kompanijos verslo srities plėtros vadovas.Anot jo, gera prezentacijų įranga įmonėse formuoja šiuolaikiškos ir patikimos organizacijos įvaizdį, kaip geras verslininko automobilis, kostiumas ar laikrodis. Todėl bendrovėms, norinčioms per susitikimus su akcininkais, svarbiais partneriais ar klientais pasirodyti gerai, nepatariama naudoti pačios paprasčiausios ar pasenusios įrangos.Ponas Pozingis teigia, kad mažos įmonės dažnai gali apsieiti vien su projektoriumi ir kompiuteriu. tačiau didelėms kompanijos reikalingi kompleksiniai ir integruoti sprendimai: diskusijų įranga (garso įranga su mikrofonais konferencijų salėse), kalbų vertimo, vaizdo konferencijų, įgarsinimo, centralizuoto auditorijos įrangos valdymo, balsavimo, posėdžių įrašymo ir transliavimo bei kitos sistemos. Pigiausias sprendimas gali kainuoti apie 1.000 Lt. O brangiausi – ir kelis šimtus tūkstančių litų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau