„Vernitui“ koją pakišo atsiskaityti vėlavęs pirkėjas

Publikuota: 2013-05-23
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Marijampolės verpalų gamintojos AB „Vernitas“ pajamos pernai sumažėjo dėl apyvartos lėšų trūkumo, o nuostoliai išaugo 64%, iki 1,565 mln. Lt, rašoma bendrovės „Registrų centrui“ pateiktoje audituotoje finansinėje ataskaitoje.

Pernai įmonės pardavimai buvo 42,6 mln. Lt – tai 2% mažiau nei 2011 m. Pasak bendrovės, apyvarta galėjo būti 2,2–3 mln. Lt didesnė, jei darbas nebūtų buvęs neritmingas dėl apyvartos lėšų trūkumo.„2012 m. išskirtinis laikotarpis buvo kovo–rugpjūčio mėn., kai pagrindinis debitorius ženkliai vėlavo apmokėti skolą – apie 5,5 mln. Lt – ir įmonėje trūko apyvartos lėšų. Dėl to vyko neritmingas darbas, EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją – VŽ) už 1–8 mėn. sudarė –0,86 mln. Lt, nesukaupta atsargų sandėlyje prieš pardavimų sezoną“, – rašoma įmonės metiniame pranešime.2012 m. paskutiniame ketvirtyje, kai apyvartos lėšų buvo užtektinai, įmonės EBITDA buvo 0,99 mln. Lt.Bendrovė suskaičiavo, kad dėl debitoriaus vėlavimų atsiskaityti turėjo apie 0,5 mln. sąnaudų. 0,16 mln. Lt – delspinigiai ir baudos tiekėjams, 0,28 mln. Lt – sumažėjusios pardavimo pajamos, nes teko mažinti kainas siekiant paskatinti mokėti avansu. Dar 0,1 mln. Lt sudarė išeitinės kompensacijos dėl darbuotojų skaičiaus mažinimo.

Gerėja galimybės parduoti Rusijos rinkoje

Ateinančiais metais įmonė ketina plėtoti pardavimus pagrindinėse rinkose – Rusijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje. Pernai padidėjo ir parduodamos produkcijos dalis Lenkijoje, kaip rašoma ataskaitoje, ne tik dėl atsigaunančios šios šalies lengvosios pramonės, bet ir dėl apriboto nelegalaus verpalų įvežimo iš ne ES šalių.Be to, bendrovė teigia, kad vienam pagrindinių konkurentų – Pinsko trikotažo fabrikui – netekus žaliavos pirkimo dotacijų, pagerėja galimybės parduoti Rusijos rinkoje. Anksčiau Pinsko fabrikas poliakrilnitrilo pluoštą iš to paties tiekėjo – Baltarusijos naftos koncerno „Naftan“ – gaudavo beveik dvigubai pigiau, tačiau dabar kainos susilygino.„Nežiūrint nestabilios politinės situacijos, tiekimas pakankamai stabilus. Tačiau priešinga situacija su mokėjimo sąlygomis, kurios keičiamos faktiškai be perspėjimo“, – apie tiekėją atsiliepiama įmonės pranešime.Pernai „Vernite“ dirbo 467 darbuotojų (2011 m. – 504, 2008 m. – 618). Kaip vieną savo silpnybių, įmonė nurodo senstančius specialistus.Šukuotinių verpalų įmonė per metus pagamina 3.500 t, išnaudojama 65% pajėgumų. Kočiotinių verpalų – 550 t per metus, pajėgumai išnaudojami 74%.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau