Vietos rinkoje „Burbuliukui“ per ankšta

Publikuota: 2013-05-18
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Per 18 veiklos metų UAB „Burbuliukas“, prekiaujanti vandens jonizatoriais, jau įsitvirtino vietos rinkoje, todėl dabar ieško būdų savo produktą pristatyti užsienio šalių pirkėjams.

Šiuo metu Panevėžio įmonė gamina 6 rūšių vandens jonizatorius, importuoja oro jonizatorius, jonizuotas dušo galvutes.„Prieš ketverius metus įmonėje dirbo 8 žmonės, dabar – 28“, – pasakoja Inga Tribuišienė, UAB „Burbuliukas“ komercijos direktorė, ir aiškina paprastai – reikėjo žmonių, kurie galėtų patobulinti įmonės gaminius.„Iš klientų supratome, kad nebeužtenka turimų prietaisų, reikia sukurti didesnius. Teko didinti inžinierių, elektronikų komandą“, – sako p. Tribuišienė.Įmonėje dirba įvairių specialybių žmonės: technikos inžinieriai, programuotojai, chemikai.„Tokios specializacijos žmonių Panevėžyje rasti sunkoka. Naujausias mūsų darbuotojas atklydo iš Raseinių“, – pavyzdį pateikia komercijos direktorė.Reikiamų darbuotojų įmonė randa glaudžiai bendradarbiaudama su Darbo birža.„Pavyzdžiui, įdarbinome montuotojų, kurie surenka mūsų gaminamus prietaisus. Be to, galime pasidžiaugti, kad žlugus „Ekrano“ gamyklai šios specializacijos žmonių mieste gana daug. Todėl vienu metu įmonėje įdarbinome keletą „Ekrano“ darbuotojų“, – kalba komercijos direktorė.Šiuo metu darbuotojų amžiaus vidurkis yra apie 45 metus. Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius keletą metų darbuotojų kolektyvas pajaunėjo.„Tai galima sieti su vadovybės pokyčiais. Įmonę įkūrė mano tėtis, o kai jis bendrovės vairą perdavė į jaunesnės kartos rankas, tada ir darbuotojų kolektyvas pasikeitė, pajaunėjo“, – kalba pašnekovė.

Plėtra užsienyje

Savo produkciją bendrovė parduoda 5 firminėse parduotuvėse, kurios įsikūrusios didžiuosiuose Lietuvos miestuose.„Mums netinka prekyba internetu, nes gaminys specifinis. Atidariusiam dėžę, kurioje supakuotas jonizatorius, klientui kyla daug klausimų, į kuriuos gali atsakyti tik pardavėjas. Juk reikia paaiškinti, kokie procesai vyksta prietaise, kas atsitinka vandeniui. Iš patirties galime pasakyti, kad įsigijęs prekę parduotuvėje ir gavęs informaciją iš lūpų į lūpas klientas būna labiau patenkintas“, – paaiškina p. Tribuišienė, kodėl bendrovės produkcija prekiaujama firminėse parduotuvėse.Be to, pasak pašnekovės, į firmines parduotuves ateina ne atsitiktiniai klientai, o jau žinantieji, kokio produkto ieško.„Pastebėjome, kad mūsų klientai – besidomintieji sveikata. Todėl mūsų tikslas – informuoti klientą ne tik apie jonizuoto vandens naudą, bet ir naudojimo būdus“, – kalba p. Tribuišienė.Vandens jonizatoriai kainuoja nuo 390 Lt iki 850 Lt. Kaina priklauso nuo prietaiso talpos.Vis dėlto plėsti firminių parduotuvių tinklo įmonė neketina, stengsis įsitvirtinti užsienyje. Lietuviškus vandens jonizatorius įmonė jau parduoda Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Skandinavijos šalyse.„Šiuo metu ieškome tarpininkų, kurie galėtų mūsų produktą išleisti į užsienio rinkas, taip pat lankomės tarptautinėse parodose ir ten ieškome partnerių“, – aiškina verslininkė.Įmonė įdarbino ir keletą užsienio kalbomis kalbančių pardavimo vadybininkų, kurie dirba su konkrečiomis šalimis.„Kai nusprendėme aktyvinti prekybą užsienio rinkose, įdarbinome lenkų, prancūzų ir anglų kalba kalbančių vadybininkų. Šias šalis pasirinkome įvertinę gyvenančių žmonių skaičių ir įdirbį toje šalyje. Pastebėjome, kad produktą pristačius gimtąja pirkėjo kalba pavyksta greičiau užmegzti kontaktą“, – kalba pašnekovė.UAB „Burbuliukas“ apyvarta mln. LtŠaltinis: bendrovės duomenysStraipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau