Į modernius biurus pamažu kraustosi valstybės institucijos

Publikuota: 2013-04-06
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Viena svarbiausių tendencijų Vilniaus biurų rinkoje – valstybės institucijų kraustymasis iš senų valstybei priklausančių ir mieste įvairiose vietose esančių patalpų į modernius A ir B klasės verslo centrus. Pirmoji kregždė pernai buvo Lietuvos paštas, išsinuomojęs 5.000 kv. m „MG Valdos“ biurų pastate „Verslo trikampis“. Tai buvo didžiausias metų nuomos sandoris Vilniuje. Šiemet patalpų paieškas paskelbė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, kuriam reikia apie 4.600 kv. m ploto. Kraustytis ketina Nacionalinės mokėjimo agentūros Vilniaus teritorinis padalinys, taip pat Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. VŽ skaičiavimu, šioms institucijoms reikia apie 7.300 kv. m biurų patalpų.„Valstybinės institucijos šitaip susimažins sąnaudas, nes moderniuose biurų centruose patalpų eksploatacija kainuoja pigiau. Biurų rinkai tai labai gera žinia, nes sumažės neišnuomotas plotas, tai lems kainų korekciją ir paskatins naujų projektų plėtrą. Gerai ir miestui, nes institucijų persikėlimas sumažintų transporto srautus miesto centre“, – aiškina Jurgita Sapožnikovienė, finansų ir nekilnojamojo turto (NT) bendrovės „Newsec/Re&Solution“ projektų vadovė.Pasak jos, modernias, efektyvias patalpas minėtoms institucijoms šiuo metu gali pasiūlyti Šiaurės miestelyje, Perkūnkiemyje ir netoli Pilaitės esantys verslo centrai.„Jie turi laisvo ploto, visą reikalingą infrastruktūrą, užtektinai automobilių stovėjimo vietų, gali pritaikyti patalpas konkretiems nuomininkų poreikiams“, – kalba p. Sapožnikovienė.„Newsec/Re&Solution“ duomenimis, verslo centruose už senamiesčio ir miesto centro ribų yra apie 32.000 kv. m neišnuomoto ploto – beveik pusė jo Ukmergės gatvės pabaigoje. Būtent šie verslo centrai dabar turi galimybę pasinaudoti valstybinių institucijų atėjimu į biurų rinką.

Be reikalo nebėgioja „Newsec/Re&Solution“ duomenimis, šiais metais nuomojamas biurų plotas Vilniuje turėtų kilstelėti 5%, arba 18.500 kv. m, – beveik tiek pat kaip ir praėjusiais metais. „Icor“ įmonių grupės statomas verslo centras „Gama“ rinkai pasiūlys 11.400 kv. m nuomojamo ploto – VŽ jau rašyta, kad čia įsikurs SEB banko padaliniai, dabar išmėtyti po miestą. Bendrovė ŽVC šiemet baigs antrąjį „Baltic Hearts“ biurų statybos etapą, o visai neseniai duris oficialiai atvėrė „PST Investicijų“ statytas „Ulonų“ verslo centras. Pastarąjį NT specialistai giria už modernius technologinius sprendimus, nes jie leidžia šiam biurų pastatui konkuruoti su bet kuriuo geriausiu sostinės verslo centru, nors pagal vietą jis priskiriamas prie B klasės.„Akivaizdu, jog tie nekilnojamojo turto plėtotojai, kurie baigiantis krizei surizikavo ir ėmė statyti biurų pastatus, išlošė. Verslo centrai, kurie bus ar jau yra paleisti į rinką, didžiąją dalį ploto jau išnuomojo. Paklausa yra, įmonės plečiasi, o pasiūla tirpsta“, – sako Darius Tumas, „Ober-Haus“ komercinio nekilnojamojo turto (NT) departamento vadovas.Anot jo, kol kas sunku pasakyti, kiek aktyviai įmonės migravo po verslo centrus ir kiek klientų iš senesnių pastatų atims nauji biurai.„Labiausiai vakansiją mažino bendrovės, kurios išsinuomojo didesnes patalpas pastatuose, kuriuose jau buvo įsikūrusios“, – teigia p. Tumas.Viktorija Venclovaitė, NT bendrovės „Eika“ Turto valdymo departamento direktorė, tai patvirtina.„Dabar vyrauja biuro patalpų didinimo tendencija. Nemažai klientų pernai dvigubino savo biurų plotą. Taip elgėsi ir mažos įmonės, kurios 30 kv. m kabinetą padidino iki 60 kv. m, ir didelės bendrovės, kurios išplėtė patalpas nuo 220 kv. m iki 550 kv. m ploto. Įmonės valdomuose  15.000 kv. m ploto  „Eika verslo centruose“ neišnuomotas plotas dabar siekia 5%. 2010 m. jis sudarė 11%, o 2011 m. – 8%“, – pasakoja p. Venclovaitė. Anot jos, likęs laivas plotas bendrovei leis patenkinti kitų besiplečiančių klientų poreikius.Ponas Tumas teigia, kad mažai laisvo nuomojamo ploto turintys verslo centrai šiuo metu tarpusavyje nelabai konkuruoja.„Tiesioginio konkuravimo smulkmenomis neįžvelgiu, nes verslo centrus nuomininkai keičia aiškiai žinodami, ko nori, ir priežastys būna labai objektyvios – arba nori pigesnių patalpų, arba nepakanka vietų automobiliams, arba vieta verslui nepatogi“, – vertina p. Tumas.Ponia Venclovaitė taip pat nurodo, kad sutartys su  nuomininkais pastaruoju metu pasirašomos ilgesniam terminui – prieš porą metų daugiausia buvo pasirašomos 3 metų sutartys, o šiuo metu jos pasirašomos 5–7 metų laikotarpiui.***

Bendras Vilniaus biurų plotas ir neišnuomotas plotas 2012 m. pabaigoje: Šaltinis: „Newsec/Re&Solution“

Vidutinė biurų nuomos kaina Vilniuje, Lt/kv. m per mėnesį A klasė   48 
B+ klasė 40 
B klasė   33Šaltinis: „Newsec/Re&Solution“

Vilniuje išnuomota modernių biuro patalpų, kv. m

2012 I ketv.        8.5502012 IV ketv.      8.0002013 m. I ketv    7.950A klasė             1.900 B klasė             6.050 Šaltinis: „Ober-Haus“

Šiuo metu Vilniuje plėtojami ar planuojami biurų projektai (paskelbti viešai): „Gama“, J. Balčikonio g. (statomas, šiemet bus pabaigtas)
„Baltic Hearts“ II etapas, Ukmergės g. (statomas, šiemet bus pabaigtas)
„Grand Office“, Viršuliškių skg. (statomas)
 „Quadrum Business City“ I etapas, Konstitucijos pr. (statomas)
UAB „E.L.L. Nekilnojamas turtas“, T. Narbuto g. (planuojama)
Sostenos verslo centras, Ukmergės g. (planuojama)
Santariškių verslo centras, P. Baublio g. (planuojama)
UAB „Pinus Proprius“ verslo centras, Goštauto g. (planuojama)
„Green Hall 2“, Upės g. (planuojama)
UAB „Evolis“, Sporto g. (planuojama)
VCUP, Konstitucijos pr. (planuojama)Šaltinis: „Ober-Haus“

Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau