Premjeras turi preliminarius pasiūlymus dėl mokesčių

Publikuota: 2013-04-05
Algirdas Butkevičius, Lietuvos ministras pirmininkas.
Algirdas Butkevičius, Lietuvos ministras pirmininkas. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Vyriausybinė darbo grupė mokesčių peržiūrai jau pateikė premjerui preliminarius pasiūlymus dėl darbo jėgos apmokestinimo ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.

Netrukus tikimasi perduoti išvadas dėl galimybės keisti smulkaus ir vidutinio verslo apmokestinimą.Detalesnes, apibendrintas išvadas numatoma pateikti per artimiausias porą savaičių. Tuomet politikai Vyriausybėje ir Seime apsispręs, kurie iš pateiktųjų pasiūlymų yra priimtini ir galėtų būti įgyvendinti nuo 2014 m. pradžios.Darbo grupei vadovaujantis Stasys Jakeliūnas, premjero patarėjas finansų klausimais, VŽ sakė, kad prieš kelias dienas Algirdą Butkevičių, ministrą pirmininką, jau pasiekė „kai kurie preliminarūs pasiūlymai“ dėl mokesčių sistemos reformos. Tarp mokesčių sričių, kurios buvo peržiūrėtos darbo grupėje, p. Jakeliūnas paminėjo darbo jėgos apmokestinimą ir PVM lengvatas.„Dar liko smulkaus ir vidutinio verslo apmokestinimo principai. Juos per vieną kitą darbo grupės posėdį dar pasvarstysime ir tada bus galima iki balandžio pabaigos premjerui, jo komandai, ministrams pateikti kompleksinį vaizdą dėl to, kas darytina mokesčių sistemoje“, - tvirtino p. Jakeliūnas.Anot jo, svarstyta galimybė balandį į darbo grupės posėdžius kviestis įtakingus politikus, su jais diskutuoti dėl mokesčių reformos gairių, tačiau vėliau to atsisakyta: „Kartu su premjeru nusprendėme, kad nepolitikuosime, pabaigsime savo darbą, pateiksime savo matymą dėl tų trijų sričių ir tada jau politikai spręs, ką iš mūsų pateiktųjų pasiūlymų priimti.“Patarėjas nekomentavo, kas siūloma darbo jėgos apmokestinimo ir PVM lengvatų taikymo srityse. Tačiau nepaneigė, kad be kita ko, kaip VŽ jau pranešė, bus siūloma pamažu didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį.„O dėl PVM lengvatų apsisprendėme labai greitai“, - užsiminė p. Jakeliūnas. Tačiau jis nekonkretizavo, ar siūloma išlaikyti dabartines lengvatas, ar kai kurias jų naikinti, ar pritarti kai kurioms naujoms, pavyzdžiui, šaldytai mėsai ir viešbučių paslaugoms.Iki balandžio pabaigos pateikusi savo išvadas dėl mokesčių pertvarkos darbo grupė nenutrauks savo veiklos. „Pasižiūrėsime kai kuriuos kitus klausimus, susijusius su mokesčiais, kurie nereikalauja spartesnio apsisprendimo. Per gegužę-birželį premjerui perduosime pasiūlymus ir tais klausimais“, - sakė patarėjas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau