Turkijos prezidentas lietuvius drąsino vystyti verslą

Publikuota: 2013-04-04
Atnaujinta 2015-06-01 18:55
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Į šiandien prasidėjusį Lietuvos  - Turkijos verslo forumą susirinko gausi, per 100 verslininkų delegacija iš Turkijos bei per 70 dalyvių iš Lietuvos. Forumą atidarę šalių vadovai pabrėžė verslo bendradarbiavimo svarbą abiejų valstybių ekonominių ir politinių santykių plėtrai.

"Lietuva tvirtai remia Turkijos integraciją į Europos Sąjungą. Esame pasirengę prisidėti prie derybų pažangos, kai Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai", - atidarydama Lietuvos  - Turkijos verslo forumą dar sykį paramą Turkijai patvirtino šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.Pasak jos, abi šalys užima gerą strateginę padėtį šiaurinėje ir pietinėje Europos žemyno dalyse. Tai suteikia natūralią galimybę stiprinti bendradarbiavimą transporto, logistikos ir tranzito sektoriuose."Memorandumas, kuris sustiprins bendradarbiavimą vystant „Vikingo" projektą, yra puikus pavyzdys, kaip galime sujungti Baltijos jūros ir Juodosios bei Kaspijos jūrų regionus", - sakė šalies vadovė.

Trys susitarimai

Stiprinant šalių bendradarbiavimą, šiandien Forume buvo pasirašyti 3 susitarimai: memorandumas dėl geležinkelio projekto „Vikingas"  bei susitarimai dėl glaudesnio Turkijos ir Lietuvos verslo asociacijų ir valstybių nacionalinių transliuotojų bendradarbiavimo.  Juos pasirašė šalių transporto ministrai, nacionalinių televizijų vadovai bei pagrindinių pramonės ir prekybos verslo asocijuotų struktūrų vadovai.Prezidentės teigimu, atsiveria naujas Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimo etapas, suteikiantis naujų galimybių šalių verslininkams.Turkijos prezidentas Abdullah Gülis, taip pat pabrėžė verslo įtaką abiejų šalių ekonominių santykių plėtrai."Vakar vykusiuose susitikimuose ir per susitikimą su Lietuvos premjeru šį rytą, mes pabrėžėme mūsų ekonominių santykių svarbą, pažymėjome tolesnės ekonominės prekybos ryšių plėtros svarbą tarp dviejų valstybių, patvirtinome įsipareigojimą daryti viską, ką galime, kad palengvintume ekonominę veiklą. Kaip verslo žmonės, Jūs esate svarbi  jungtis, kuri užsiims šia veikla. Taigi  mums labai svarbu padrąsinti jus ir padėti vystant verslą", - sakė Turkijos prezidentas.

Gausi delegacija

Lietuvos - Turkijos verslo forume dalyvauja apie 110 svečios šalies verslininkų ir per 70 dalyvių iš Lietuvos.  Į forumą buvo kviečiami prekybos, investavimo, turizmo, logistikos, informacinių technologijų, pramonės sektorių ir juos kuruojančių institucijų bei Lietuvos asocijuotų verslo struktūrų atstovai.Pasak organizatorių, pagrindinis verslo forumo tikslas – pasikeisti patirtimi, rasti potencialių partnerių bei užmegzti naujus verslo kontaktus su Turkijos bendrovėmis.Lietuvos – Turkijos verslo forumą, kurio metu vyks individualūs verslo susitikimai, organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“, LR Užsienio reikalų ministerija bei Turkijos Nepriklausoma pramoninkų ir verslininkų asociacija (MUSIAD).  Šis forumas rengiamas Turkijos prezidento  J.E.p. Abdullah Gülio oficialaus vizito Lietuvoje metu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau