Išplės miškų plotus ir daugiau kirs

Publikuota: 2013-04-04
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Bręsta sprendimas prie urėdijų prijungti dalį miškų, kurie rezervuoti gyventojų nuosavybės teisėms atkurti. Tai valstybinių miškų plotus padidintų daugiau nei dešimtadaliu ir leistų tiekti daugiau žaliavos, kuri reikalinga ir medienos pramonei, ir biokuro jėgainėms. Miškininkai neprieštarautų ir dėl kiek didesnių metinių kirtimo normų.

Rezervuotų, niekam nepriklausančių miškų plotų Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 200.000 ha.„Norime, kad negrąžinti miškai, kurie ribojasi su urėdijomis, būtų joms priskirti. Skaičiuojame, kad tokių galėtų būti 100.000–120.000 ha“, – išplėsti urėdijų valdas viliasi Benjaminas Sakalauskas, generalinis miškų urėdas. Vyriausybės nutarimo projektas jau parengtas ir netrukus bus svarstomas, praneša jis.Toks sprendimas daugiau nei dešimtadaliu padidintų valstybinių miškų plotus, tiesa, šio miško kokybė nėra pati geriausia, geriausi miškai, anot urėdo, jau seniai išdalyti. Tačiau prasiplėtę valstybinių miškų plotai leistų gaminti daugiau miško žaliavos, kuri reikalinga ir medienos pramonei, ir biokurą kūrenančioms jėgainėms, Lietuvoje dygstančioms lyg grybai po lietaus. Potencialūs metiniai malkų kurui skiedros gamybai kiekiai iš rezervuotų miškų – 50.000–100.000 m³, skaičiuoja miškininkai.Nauda ir ta, kad pagaliau būtų pradėti tvarkyti apleisti be šeimininkų miškai. Kazys Grybauskas, Seimo narys socialdemokratas ir buvęs Ukmergės urėdas, tvirtina, kad Generalinė miškų urėdija (GMU) tokią iniciatyvą turėjo rodyti anksčiau, nelaukti, kol šių miškų būklė pablogės.„Jei rezervuotas miškas ribojasi su valstybiniu, reikėtų jį nedelsiant atiduoti urėdijoms. Paskui paskelbti viešai, kad liko tiek ir tiek laisvų miškų, ir nustatyti aiškų terminą nuosavybės teisei įgyvendinti. O tada visus likusius miškus pasiūlyti pirkti aukcione, taip valstybė gautų papildomų lėšų“, – schemą siūlo p. Grybauskas.Generalinė miškų urėdija ir miškininkai nebeprieštarauja, kad artimiausiais metais valstybiniuose miškuose būtų daugiau kertama.„Yra projektas, kad nuo ateinančių metų būtų didinama bendra ir kirtimų norma valstybiniuose miškuose – nuo 3,9 iki 4,5%. Tam ir mokslininkai neprieštarauja, tuo labiau kad tuo metu jau turėsime papildomų miško plotų“, – nurodo p. Sakalauskas.

Apie medienos kuro perspektyvas miestų šilumos ūkiams ir nepriklausomiems šilumos gamintojams skaitykite šiandien dienraštyje "Verslo žinios".

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau