Seimą supjudė medžioklė

Publikuota: 2013-04-28
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Susikivirčiję dėl medžiotojų ir žemės bei miškų savininkų teisių užtikrinimo, politikai Seime negeba priimti kelerius metus rengtų ir svarstytų Medžioklės įstatymo pataisų.

Dar 2005 m. Konstitucinis Teismas nustatė, kad Pagrindiniam įstatymui prieštarauja keli Medžioklės įstatymo straipsniai, susiję su žemės ir miškų sklypų savininkų interesų užtikrinimu.Aštuonerius metus truko diskusijos ir paieškos, kaip taisyti įstatymą, kad jis atitiktų Konstituciją. Pernai kadenciją pradėjęs Seimas paspartino šį darbą. Praėjusią savaitę valdančiųjų pastangomis balsuota dėl parengtųjų Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo.Tačiau opozicija ne tik pareiškė kritinių pastabų šiam įstatymui, bet ir sugebėjo net kelis kartus blokuoti jo priėmimą: dalis Seimo narių atsisakė balsuoti, todėl sugriaudavo kvorumą.Vis dėlto daugiau kaip aštuonias dešimtis Seimo narių burianti valdančioji koalicija tikisi, kad jai jau šiandien arba artimiausiuose plenariniuose posėdžiuose pavyks susitelkti ir patvirtinti pataisytą Medžioklės įstatymą.

Kreipsis į prezidentę

Pasak žemės ir miškų savininkų, iki šiol buvo daugiau paisoma medžiotojų interesų, jie gavę leidimus galėjo medžioti ir valstybės, ir privačiuose miškuose.„Taisomu įstatymu padėtis negerinama, net, sakyčiau, bloginama. Įstatymu neužtikrinama mažesnių plotų savininkų teisė įstoti į medžiotojų būrelius, taigi paradoksalu, bet savininkui iš esmės uždraudžiama medžioti jam pačiam priklausančiame plote, jeigu būrelis nenorės jo įsileisti“, – VŽ sakė Algis Gaižutis, Miškų savininkų asociacijos pirmininkas.Be to, anot jo, nenumatoma būtinybė reguliuoti medžiotojų ir plotų savininkų teisių sutartiniu pagrindu, negarantuojama medžioklės nuomos teisė.Su p. Gaižučio dėstomais argumentais sutinka Seimo opozicijos atstovai.„Akivaizdu, kad įstatymo menamas priderinimas prie Konstitucinio Teismo išvados tėra dūmų uždanga. Šimtų tūkstančių miškų ir žemės savininkų interesai ir toliau ne vienus metus bus paminti. Ir toliau visą muziką užsakys tik grupės draugų, kurių dauguma išlikę nuo buvusių, nomenklatūrinių laikų“, – VŽ sakė Gintaras Steponavičius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas.Bet valdantieji tikina, kad pasiūlytosios Medžioklės įstatymo pataisos yra kokybiškos.„Įstatymas taisomas dėl būtinybės labiau paisyti savininkų teisių. Pavyzdžiui, atsižvelgiama į savininkų teisėtus interesus, nes jie galės uždrausti medžioti sau priklausančiuose plotuose. Tiesa, numatyta ir sankcija – tokie savininkai negalės gauti kompensacijos už laukinių žvėrių padarytą žalą“, – teigė Algimantas Salamakinas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas.Valdantieji taip pat nepritarė opozicijos pasiūlymui nustatyti, kad suformuojami medžioklės plotai gali būti mažesni nei 1.000 ha dydžio.„Tokių suskaidytų plotų įteisinimas būtų mirtis mūsų faunai“, – teigė socialdemokratas Bronius Bradauskas, kuriam etikos sargai rekomendavo nusišalinti nuo Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo, nes šis politikas neseniai tapo Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininku.Opozicijos atstovai spėja, kad anksčiau ar vėliau valdantieji sugebės priimti siūlomas pataisas.„Tuomet kreipsimės į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad ji vetuotų įstatymą“, – informavo p. Steponavičius.

Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau