„Sodros“ lubų kamuolys permestas premjero mokesčių darbo grupei

Publikuota: 2013-04-25
Kęstutis Lisauskas, UAB
Kęstutis Lisauskas, UAB "Ernst & Young Baltic" FCCA I partneris Baltijos šalims. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Seime ketvirtadienio popietę atmestas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimų projektas, kuriuo siūlyta sumažinti   "Sodros" įmokas darbdaviams (už - 14 , prieš - 31, susilaikė - 36). 
„Sodros“ įmokų lubas siūlyta taikyti nuo sumos, neviršijančios 2,2 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio arba 4776 Lt neatskaičius mokesčių, t.y. 3709 Lt atlygis "į rankas".Seime įstatymo projektas, siekiant įteisinti "Sodros" įmokų lubas, paskutinį kartą svarstytas 2004 m.Pasak Eligijaus Masiulio, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno ir projekto bendraautoriaus, Seimo dauguma, balsavusi prieš Liberalų sąjūdžio frakcijos siūlymą įvesti "Sodros" įmokų lubas, priėmė trumparegišką sprendimą.Pasak jo, tai neleis sumažinti darbo jėgos apmokestinimo Lietuvoje ir nepaskatins darbdavių oficialiai mokėti didesnes algas kvalifikuotiems specialistams, susigrąžinti dalį jų iš emigracijos.„Didesnės užsienio investicijos ir naujos darbo vietos valdančiajai daugumai, pasirodo, taip pat nerūpi“, – sakė p. Masiulis.Kas toliau
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gintaras Steponavičiaus sakė, kad Vyriausybei teikiami Mokesčių peržiūros darbo grupės pasiūlymai vis tik "neapeis šio ("Sodros" įmokų lubų - red. past.) klausimo".Mokesčių ekspertų grupė išvadas premjerui Algirdui Butkevičiui numato pateikti balandžio 30 d.  Vėliau svartymai kelsi į Seimą, o sprendimai paaiškės vėliausiai iki liepos 1 d.
Kęstutis Lisauskas, premjero sudarytos mokesčių peržiūros darbo grupės narys, "Ernst & Young Baltic" partneris, po balsavimo Seime VŽ sakė, kad darbo grupė mokestinės naštos mažinimo galimybes nagrinėjo kompleksiškai vertindama gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo ir "'Sodros" įmokas."Sodros" lubų klausimas buvo diskutuojamas taip pat, - sakė p. Lisauskas - Tačiau reikia žiūrėti į jų visų poveikį mokestinei naštai ir kaip tai paveiks viešuosius finansus".Statistikos departamento duomenimis, 2012 m. spalį 4.500 Lt ar didesnį atlyginimą (neatskaičius mokesčių) Lietuvoje gavo 5,7% žmonių.Įstatymo projekto autorių teigimu, "Sodra" netektų iki 100 mln. Lt pajamų, tačiau Finansų ministerijos skaičiavimais netektys būtų didesnės.  100 mln. Lt būtų prarasta, jei "Sodros" įmokų lubos siektų 7.000-8.000 Lt."Liberalai turbūt supranta, kad negalime didinti biudžeto deficito, ypač kai siekiame įsivesti eurą, negalime mažinti įmokų negalvodami apie kompensacines priemones, - sakė p. Lisauskas.Liberalai kaip vieną iš argumentų, kodėl reikia "Sodros" lubų taip pat nurodo mokestinės sistemos teisingumo stoką, kai dabar valstybės socialinių išmokų dydis – senatvės pensijai, motinystės ar tėvystės atostogoms ir nedarbo atveju – yra aiškiai apribotas. Tačiau viršutinių ribų darbdavio ir darbuotojo mokamoms „Sodros“ įmokoms nėra."Faktas, kad su "Sodra" nėra gerai, tačiau akivaizdu, kad valdančioji dauguma laukia, kokius siūlymus pateiks Vyriausybė", - sakė mokesčių ekspertas.Nesena KPMG įmonių vadovų apklausa parodė, kad Lietuvos verslo lyderiai labiausiai Vyriausybę palaikytų, jei ši įvestų būtent  „Sodros“ įmokų ribas darbdaviams nuo darbo užmokesčio.  Taip atsakė 73% apklaustų Lietuvos verslo lyderių.Verslas taip pat remtų Socialinio draudimo įmokų mažinimą (57%), darbuotojui ir darbdaviui tenkančios socialinio draudimo įmokų proporcijos pakeitimą (60%).

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau