Kinijos investuotojai žada ateiti į Kauno LEZ

Publikuota: 2013-04-24
Atnaujinta 2015-06-01 18:21
Nuotrauka: Roberto Misiukonio
„Verslo žinios“

Kinijos kompanija "CAMC Engineering Co." (CAMCE), turinti didelės tarptautinių projektų valdymo patirties, žada į Kauno laisvąją ekonominę zoną (LEZ) atvesti kitas Kinijos bendroves, kurioms Lietuva būtų patogi platforma tolesnei plėtrai visoje ES. Ketinimų memorandumą su CAMCE trečiadienį Pekine pasirašė Lietuvos ūkio ministrė Birutė Vėsaitė ir Fredis Opsomeris, Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo UAB valdybos pirmininkas.

"Ketiname sukurti bendrą platformą kitoms Kinijos kompanijoms investuoti Kauno LEZ ir suteikti joms galimybę iš Lietuvos žengti į ES rinką", – sakė p. Opsomeris. Jis pabrėžia, kad CAMCE turi tvirtą Kinijos valdžios paramą plėtrai užsienyje. Kinijos vyriausybė yra parengusi programą, pagal kurią siekia tapti globalia investuotoja, ir vienas investicijų taikinių – Europos regionas.Konkreti CAMCE investicijų suma neįvardijama, o Lietuvos atstovai pabrėžia, kad šios kompanijos misija – sudaryti galimybę Lietuvoje kurtis kitoms Kinijoms bendrovėms."Po pusmečio tikimės konkrečių rezultatų. Kol kas tikrai negalime paminėti konkrečių investicijų sumų, bet einame teisinga linkme", – teigė ministrė p. Vėsaitė.CAMCE plėtoja veiklą Baltarusijoje, todėl Kauno LEZ kinams patraukli dėl netolimo atstumo iki Minsko ir patogaus susisiekimo su Klaipėdos uostu, sako p. Opsomeris. Anot jo, memorandume aptarta galimybė įsteigti Kauno LEZ paslaugų Kinijos verslui centrą, CAMCE pasirengusi prie jo finansiškai prisidėti."Kinai pastebi, kad visoje Europoje stinga Kinijos investicijoms patogios infrastruktūros, ir neslepia lūkesčių, jog tokią infrastruktūrą, nevaržomą biurokratinių bei mokestinių kliūčių, galima sukurti Kaune", – iš Pekino pasakojo p. Opsomeris.CAMCE yra Kinijos „SINOMACH“ korporacijos, esančios „Global 500“ didžiausių pasaulio verslo kompanijų sąraše, dukterinė įmonė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku