Šią savaitę aktualu (17)

Publikuota: 2013-04-22
Gilbert Ankenbauer,
Gilbert Ankenbauer, "Chevron Exploration & Production Lietuva" vadovas. Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

Ilgai atidėlioję sprendimą dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto ateities valdantieji šią savaitę pagaliau turėtų apsispręsti šiuo klausimu.

Pirmadienį valdančiosios koalicijos partneriams turėtų būti pateikti kelis mėnesius specialioje darbo grupėje rengti Nacionalinės energetikos strategijos metmenys, kuriose be kita ko turės būti įrašyta, ką daryti su VAE projektu – tęsti jį ar nutraukti. Ketvirtadienį numatomas Energetikos strategijos projekto oficialus pristatymas Seimo plenariniame posėdyje. Tam numatyta skirti net tris posėdžio valandas.Pernai gruodį pradėjusios dirbti Lietuvos Vyriausybės apsisprendimo dėl VAE laukia strateginis projekto partneris japonų kompanija „Hitachi“ bei regioniniai partneriai Latvijoje ir Estijoje.Tikimasi, kad darbą baigusi Stasio Jakeliūno, premjero patarėjo finansų klausimais, vadovaujama ekspertų grupė šią savaitę pateiks savo pasiūlymus dėl to, ką derėtų keisti mokesčių sistemoje. Numatomi tam tikri pokyčiai pridėtinės vertės mokesčio lengvatų, smulkiojo ir vidutinio verslo bei darbo jėgos apmokestinimo srityse. Neoficialiomis žiniomis, numatoma siūlyti padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį.Pirmadienį į Vyriausybės pasitarimo darbotvarkę įrašytas klausimas „Dėl angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso eigos alternatyvų“. Tai reiškia, kad ministrai imasi svarstyti, ar leisti amerikiečių energetikos milžinei „Chevron“ žvalgyti skalūnų dujas Vakarų Lietuvoje.Premjeras ir aplinkos ministras yra sakę, kad valdantieji apsisprendė leisti ieškoti skalūnų dujas, tačiau prieš tai turi būti pataisyti kai kurie įstatymai. Jų pataisų projektai turėtų šią savaitę pasiekti Vyriausybę, kuri savo ruožtu perduos teisės aktus svarstyti Seimui.Tikimasi, kad gegužę „Chevron“ gali gauti žvalgyti skalūnų dujas.Ministrai turėtų apsispręsti, ar įpareigoti Suskystintų dujų terminalo projektą įgyvendinančią valstybei priklausančią bendrovę „Klaipėdos nafta“ mokėti tik 1% dydžio dividendus už 2012 m. Likusi pelno dalis turėtų būti investuojama į dujų terminalo statybas.Netrukus Vyriausybę turėtų pasiekti ir pasiūlymai atleisti nuo dividendų mokėjimo „Lietuvos geležinkelius“ bei Klaipėdos valstybinį jūrų uostą. Šios bendrovės taip pat įgyvendina strateginius projektus.Seimui planuojama perduoti naują Teritorijų planavimo įstatymo projektą.Antradienį turėtų būti patvirtinta 2013 m. Konvergencijos programa, kurioje be kita ko numatoma, kad šiemet infliacija Lietuvoje bus 0,8% mažesnė nei pernai. Infliacija kol kas yra didžiausias iššūkis Lietuvai, siekiančiai 2015 m. įstoti į euro zoną.Seimo Biudžeto ir finansų komitetas surengs klausymus „Alternatyva komercinei bankininkystei – kredito unijos, jų veiklos rezultatai, iššūkiai sunkmečio sąlygomis, aktualijos ir jų sprendimų paieška“.Daugelyje Seimo komitetų bus surengtos diskusijos dėl praėjusią savaitę pateiktos Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos.Lietuvoje lankysis Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto darbdavių grupės pirmininku Henri Malosse. Jis susitiks su prezidente, premjeru, kitais aukštais pareigūnais, kalbės apie tai, kokiais būdais galėtų būti kovojama su dideliu nedarbu.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau