„Klasikinė tekstilė“ sulaukė papildomų užsakymų ir investuoja

Publikuota: 2013-04-21
Nuotrauka: Indrės Sesartės
„Verslo žinios“

„Klasikinė tekstilė“ sulaukė papildomų užsakymų iš senųjų partnerių.Gatavų drabužių užsakymų apimtį tai padidino maždaug penktadaliu, gamybininkai priėmė naujų darbuotojų, o į inovatyvias technologijas ir energetikos sąnaudų tolesnį mažinimą investuos apie 1 mln. Lt.

Labiausiai užsakymų kiekį kauniečiams padidino Japonijos, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos didmeninės gatavų drabužių prekybos įmonės.
„Esame ilgamečiai šių 30-ies užsakovų klientai, juos tenkina mūsų kainos ir kokybės santykis ir tai, kad mes patys audžiame, galime iš mūsų arba klientų audinių operatyviai pasiūti pagal suderintus modelius gatavą produkciją“, – paaiškina Rimantas Baumilas, TŪB „Klasikinė tekstilė“ akcininkas.
Dėl išaugusių užsakymų gamybos cechuose pradėjo dirbti 20 naujų darbuotojų.
Šiemet išaugę didmenininkų apetitai įmonę privertė dar kartą apsvarstyti pavasarį planuotos atidaryti pirmosios firminės parduotuvės Kaune klausimą.
„Patalpos buvo sutvarkytos, įrengtos, bet parduotuvės nusprendėme neatidaryti, dabar esame susitelkę į didmeninę prekybą eksporto rinkose“, – pažymi p. Baumilas. Mažmeninė prekyba vykdoma „Klasikinės tekstilės“ valdomoje e. parduotuvėje „LinenForAll.com“, pirkėjams sudaryta galimybė audinių ir gatavų drabužių nusipirkti tiesiai iš sandėlio.

Antrojo ciklo projektas

„Klasikinės tekstilės“ vadovo teigimu, šįmet, kaip ir kasmet, įmonėje vykdomi įrangos modernizavimo procesai, įsigyjama inovatyvesnės įrangos. Pasak p. Baumilos, efektyvi gamyba įmanoma diegiant naujausias technologijas ir mažinant energetikos sąnaudas. Todėl pernai „Klasikinėje tekstilėje“ buvo baigta pusantrų metų vykusi 16.000 kv. m įmonės pastato rekonstrukcijos, apšiltinimo darbai, jie kainavo 1,5 mln. Lt, tačiau dėl to ketvirtadaliu jau sumažėjo gamyklos šildymo sąnaudos.Pernai buvo pradėtas, o šiemet tęsiamas gamybos procese susidarančios šilumos panaudojimo antruoju ciklu vandens, patalpų vėsinimui ir šildymui projektas. Už 100.000 Lt pernai įmonėje buvo įrengta bandomoji sistema, kuri neleidžia šilumai išrūkti per kaminą, o išvaloma ir nukreipiama atgal į gamyklą.„Mes padarėme tik mažą žingsnelį, bet jis pasiteisino. Tai tęstinis projektas ir šįmet vėl bus panašaus dydžio investicijų į tokios sistemos tolesnį diegimą naujuose cechuose. Ir kitąmet tęsime tą projektą“, – kalba p. Baumilas. Jei tokia sistema bus įdiegta visame fabrike, tuomet, pasak akcininko, šildymo sąnaudas galima sumažinti perpus.Šiuo metu „Klasikinė tekstilė“ savo audinius, gatavus drabužius, namų tekstilę eksportuoja į 28 šalis. Didžioji produkcijos dalis – 40% – išvežama į Prancūziją, kauniečių gamybos lino gaminiai siunčiami į Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Skandinavijos šalis, JAV, Japoniją, Braziliją, Argentiną.* * *Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau