Nustatyta bankrutuojančių asmenų turto pardavimo iš varžytynių tvarka

Publikuota: 2013-04-17
Atnaujinta 2015-06-01 19:05
„Verslo žinios“

Vyriausybė patvirtino fizinio asmens, kuriam iškelta bankroto byla, turto pardavimo iš varžytynių organizavimo ir vykdymo tvarką. Nustatyta, kad varžytynes organizuoja ir vykdo bankroto administratorius, o varžytynėse neturi teisės dalyvauti fizinio asmens ar įmonės, kurių turtas parduodamas, varžytynių vykdytojas ir jo artimi giminaičiai.

„Patvirtinus tvarką bus sudarytos sąlygos skaidriau parduoti bankrutuojančio fizinio asmens nekilnojamąjį ir įkeistą turtą. Artimiausiu metu planuojame parengti elektroninių varžytynių vykdymo tvarką, kuri suteiks galimybę bankroto administratoriams varžytynes vykdyti ir elektroniniu būdu“, – teigia Marius Busilas, ūkio viceministras .Varžytynėse norintis dalyvauti asmuo privalo iš anksto sumokėti varžytynių dalyvio mokestį, kuris, nelaimėjus varžytynių, jam būtų grąžintas. Varžytynių laimėtojas per 10 kalendorinių dienų turi sumokėti už įsigytą turtą. Jeigu turtas parduotas už ne mažesnę kaip 100.000 Lt sumą, galima prašyti mokėjimo terminą pratęsti iki vieno mėnesio.Varžytynės laikomos neįvykusiomis, jeigu jose nedalyvavo nė vienas pirkėjas, nė vienas iš varžytynių dalyvių nepasiūlo lygios ar didesnės už pradinę pardavimo kainą sumos, kai varžytynių dalyvis, pasiūlęs didžiausią kainą, per nurodytą terminą nesumoka visos turto pardavimo kainos arba paaiškėja, kad jis neturėjo teisės dalyvauti varžytynėse. Jei varžytynės neįvyksta, vykdomos antrosios arba pakartotinės varžytynės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau