Pirmasis „Lidl“ prekybos centras planuojamas Kaune

Publikuota: 2013-03-29
Atnaujinta 2015-06-01 17:40
svg svg
Nuotrauka: Bloomberg
„Verslo žinios“

Pirmasis į Lietuvą žengiančio Vokietijos mažmeninės prekybos tinklo „Lidl“ prekybos centras bus statomas Kaune, Europos prospekte.

Jau yra parengtas naujo prekybos centro Kaune techninis projektas, tačiau kol kas nėra žinoma, kada prasidės statybos.Europoje virš 7.000 prekybos centrų vadantis „Lidl“ pirmąkart bandė įžengti į Lietuvos rinką 2002 m., tuomet „Lidl“ nepavyko atidaryti planuotų parduotuvių, nors buvo įsigytos kelios dešimtys sklypų būsimoms parduotuvėms įvairiuose šalies miestuose. Dėl įtemptos konkurencijos Lietuvos mažmeninės prekybos sektoriuje „Lidl“ iš mūsų šalies pasitraukė 2006-2007 m.VŽ rašė, jog "Lidl" skelbė planuojanti prekybos centrų turėti Ukmergėje, Alytuje. 2011 m. pabaigoje rašyta, jog Alytaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Lidl“. Tuomet teigta, kad 2012-ųjų pradžioje Alytuje pradės kilti Vokietijos mažmeninės prekybos tinklo maisto prekių parduotuvė, o ją pastatyti ketinta iki 2013-ųjų.Įvairūs šaltiniai nurodo skirtingą planuojamų "Lidl" vesticijų Lietuvoje dydį - nuo 500 mln. Lt iki 700 mln. Lt.Daina Balčiūnienė, UAB „Lidl“ komunikacijos atstovė, penktadienį VŽ patvirtino įmonės planus Kaune statyti „Lidl“ prekybos centrą, nurodydama, jog tai yra „viena iš kelių parduotuvių, kurias šiuo metu projektuojame“.„Norime pažymėti, kad statybos darbai Kaune nėra pradėti. Esame gavę Kauno miesto savivaldybės leidimą nugriauti sklype esančius pastatus.  Šiuo metu „Lidl“ parduotuvių atidarymo data šalyje dar neskelbiama“, - pažymi p. Balčiūnienė.„Lidl“ atstovai VŽ nurodo, jog kompanija Lietuvoje numato statyti  maisto ir kasdienio vartojimo prekių parduotuves  su maždaug 1.200 kv. m prekybos sale, kuriose nebus prekybos centrams būdingų pramogų ir prekybos vietų.„Siekiame parduotuves statyti vietose, kurios būtų patogios gyventojams, todėl  sklypas turėtų būti gerai matomas, lengvai privažiuojamas ar pasiekiamas pėsčiomis. Mums svarbu sudaryti visas sąlygas, kad pirkėjai galėtų greitai ir patogiai apsipirkti“, - praneša „Lidl“ komunikacijos atstovė.„Lidl“ šiuo metu plačiau nekomentuoja jų žingsnių Lietuvos mažmeninės prekybos sektoriuje, nurodydami, jog tokia yra įmonės taktika. „Šiuo metu mūsų nuostata yra nekomentuoti  klausimų, susijusių su įmonės plėtros strategija ir investicijų apimtimi“, - įvardija p. Balčiūnienė.

Leido nugriauti pastatus

Nerijus Valatkevičius, Kauno m. savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas, VŽ penktadienį teigia, jog Aleksote, Europos pr., planuojanti prekybos centrą „Lidl“ neseniai gavo jo skyriaus leidimą nugriauti pastatus. Nauja „Lidl“ parduotuvė planuojama šalia gėrimų gamybos UAB „Boslita ir Ko“ (Europos pr. 40), kitoje gatvės pusėje priešais planuojamą „Lidl“ prekybos centrą veikia butelių gamybos UAB „Kauno stiklas“ (Europos pr. 91).„Lidl“ turimas sklypas Europos pr. yra pakankamas naujam prekybos centrui, jis yra lengvai pasiekiamoje vietoje, nors ir atokiau nuo miesto centro“, - sako p. Valatkevičius.„Lidl“ šį žemės sklypą su sovietmečiu statytais pastatais įsigijo maždaug prieš 8 metus, tuomet buvo parengtas ir Kauno m. taryboje patvirtintas naujas sklypo detalusis planas. Tuomet „Lidl“ nusprendė neįgyvendinti savo planų Lietuvoje ir pardavė dalį įsigyto turto, tačiau šį sklypą Kaune pasiliko. Čia anksčiau veikė statybos valdyba, kuri turėjo administracines patalpas ir sandėlius – nugriautų pastatų vietoje ir numatyta naujos „Lidl“ parduotuvės statyba.Nugriovusi pastatus Europos pr., „Lidl“ galės pradėti statybas, prieš tai gavusi Kauno m. savivaldybės Statybos leidimų skyriaus pritarimą. Statybos leidimą galima gauti ir nebaigus vykdyti pastato griovimo darbų. Natalija Danielienė-Tsebriy, šio skyriaus vedėja, penktadienį VŽ sakė, jog „Lidl“ kol kas nesikreipė dėl statybos leidimo išdavimo.Kaune, Europos pr., šiuo metu nėra prekybos centrų. Jei „Lidl“ čia pastatytų naują prekybos centrą, artimiausiais jų kaimynais, su kuriais tektų konkuruoti dėl pirkėjų, būtų už kelių kilometrų Veiverių gatvėje veikiantys „Maxima Bazė“, „Iki“ ir „Norfos“ prekybos centrai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku