Ekspertai: „Žalgirio“ gelbėjimas – rusų komunikacijos įrankis

Publikuota: 2013-03-26
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Deryboms Maskvoje tarpininkauja Rusijos prezidento Vladimiro Putino dešinioji ranka Sergejus Ivanovas, praneša portalas lrytas.lt. Jo žiniomis, antradienį popiet derybos buvo pristabdytos, „Gazprom“ sprendžia kam skirti didesnę paramą: krepšiniui ar Kontinentinei ledo ritulio lygai (KHL).Tuo metu „Žalgirio“ direktorius VŽ antradienį sakė, jog jis iš „Gazprom“ koncerno nėra gavęs jokių užklausų dėl finansinės klubo situacijos. „Tiesioginių kontaktų su „Gazprom“ atstovais klubas neturėjo, todėl žinios dėl Rusijos dujų kompanijos galimo mūsų klubo rėmimo kol kas tėra tik kalbos, gandai", - pažymi p. Motiejūnas.
Klubo vadovas teigia kartu su Arvydu Saboniu, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu, legendiniu žalgiriečiu, aktyviai ieškantys naujų „Žalgirio“ rėmėjų. „Norėčiau, kad tai (paskelbta žinia apie galimą "Gazprom" paramą Kauno klubui - red.) būtų tiesa“, - sako p. Motiejūnas.„Žalgirio“ direktoriaus duomenimis, iki sezono pabaigos klubas krepšininkams ir treneriams bus skolingas 25 mln. Lt, o nesuradus rėmėjų legendinė komanda gali subyrėti. „Dabar klube yra labai įtempta situacija. Kai kurie krepšininkai yra negavę atlyginimo daugiau nei už 4 mėnesius. Tiesa, pirmadienį gavome 2 mln. Lt Kauno m. savivaldybės pervestą paramą ir šiuos pinigus iškart skyrėme algoms sumokėti", - pabrėžia p. Motiejūnas.Krepšinio klubo vadovo teigimu, „Žalgirį“ į finansinę duobę įstūmė neatsakingi buvusio savininko Vladimiro Romanovo veiksmai. „Buvo surinkta komanda, tačiau jos biudžetas neatitiko realios situacijos, tada pradėjo kauptis milijoniniai įsiskolinimai, kuriuos dabar gali padengti stiprus rėmėjas. Jei komandą paliks krepšininkai, „Žalgirio“ komandos tiesiog nebeliks. Tai gali atsitikti bet kuriuo metu“, - kalba klubo direktorius.

„Gazprom“ parama – gėda Lietuvos verslui Mykolas Katkus, komunikacijos specialistas, VŽ teigė, kad „Gazprom“ sprendimas remti „Žalgirį“ būtų katastrofa ir gėda šaliai, nes ši krepšinio komanda – mūsų šalies simbolis.„Lietuvoje yra labai mažai likę vertybių, dėl kurių sutaria didžioji dalis žmonių. Ypač po pastarojo dvidešimtmečio, kada autoritetai krito, žmonės vis labiau nepasitiki vienas kitu, yra mažai institucinių autoritetų. Kauno „Žalgiris“ su dar keliais Lietuvos simboliais yra vieni iš tų nedaugelio dalykų, dėl kurių yra bendras sutarimas – kad tai yra mūsų tapatybės dalis. Kadangi tiek yra nedaug likusių tokių bendrų dalykų, „Gazprom“ daro labai teisingą sprendimą. Kaip matome iš pono Romanovo, turima įtaka gali būti naudojama ir visiškai kvailai, bandant tiesiogiai konvertuoti į pinigus ar spaudimo priemones, bet įtaka gali būti naudojama labai apdairiai ir gudriai“, - „Žalgirio“ reikšmę Lietuviai įvertino p. Katkus.Jo nuomone, „Žalgiris“ yra žinomas prekės ženklas ir kalbos apie „Gazprom“ paramą turėtų priversti susimąstyti Lietuvos verslininkus.„Manau, kad šita žinia turėtų būti tam tikras šūksnis Lietuvos verslui, kuris turėtų rasti būdą kaip išgelbėti tokią komandą nuo patekimo į rankas kompanijos, kuri dažnai savo elgesiu demonstruoja, kad jos interesai ne visada atitinka Lietuvos interesus. Man būtų labai gaila, kad mokėdami didžiausią kainą už dujas Europoje, būtume priklausomi nuo „Gazprom“ paramos „Žalgiriui“. „Žalgiris yra vienas iš tų prekės ženklų, kuris žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir buvusios sovietų sąjungos teritorijoje, vien dėl to yra prasmė remti krepšinį. Netgi nesiekiant politinės įtakos, Rusijos verslui yra prasmė remti Žalgirį, nes jis žaidžia VTB lygoje. Komanda yra atpažįstama už Lietuvos ribų ir tai suteikia tam tikrą simbolinę galią“, - VŽ sakė p. Katkus.Pasak jo, „Žalgiris“ yra simbolis, kuris gali suvienyti Lietuvą, jis turi polinę galią.„Tyrimai rodo, kad šiai komandai neabejingi per 60% Lietuvos gyventojų. Iš reklaminės pusės Žalgirio rėmimas niekada neatsipirks. Kaip minėjau, „Žalgiris“ turi kur kas stipresnę simbolinę reikšmę. Taigi būtų negarbė, jei Lietuvos nacionalinis verslas nerastų būdo, kaip šitos simbolio reikšmės išsaugoti Lietuvoje“, - teigė komunikacijos specialistas.

Klausimas, kas daugiau laimės Artūras Jonkus, komunikacijos konsultantas, VŽ sakė, kad šiuo „Gazprom“ paramos atveju galima išskirti dvi nuomones.„Dalis visuomenės gali kelti klausimą, ar gerai, kad tokia kompanija remia komandą, kokia yra „Žalgiris“, ir visi supranta, koks yra kontekstas dar iš sovietmečio. Bet dalis žmonių gali kelti klausimą, ar geriau gauti lėšas, kad „Žalgiris“ išliktų, ar geriau šito atsisakyti ir neprašyti paramos iš tų, kurių reklamos ant marškinėlių nenorėtume matyti“, - situaciją įvertino p. Jonkus.Komunikacijos specialistas aiškino, kad, verslo prasme, būtų sudėtinga vertinti naudą, kurią gautų „Gazprom“ remdamas „Žalgirį“, nes nauda turi būti apčiuopiama. Žiūrint iš komunikacijos pusės, p. Jonkus taip pat abejoja, ar energetikos milžinė pagerintų savo įvaizdį Lietuvoje tapusi komandos rėmėja. Nors emocine prasme nuomonės gali išsiskirti, bet parama „Žalgiriui“ yra komandos išlikimo klausimas.„Kitas dalykas, jei ta parama būtų pakankamai didelė, kad „Žalgiris“ galėtų šiuo laikotarpiu išgyventi – tai čia klausimas yra, kas daugiau laimi. Emocine prasme nuomonės gali išsiskirti, bet kad „Gazprom“ tai būtų labai didelė nauda, žiūrint iš komunikacijos pusės, aš irgi abejoju. Rėmimai, ypač sporte, reikalauja nuoseklumo ir ilgalaikiškumo, jeigu yra noras turėti kažkokį didesnį efektą. Toje vietoje, jei žiūrėti iš rėmimo naudos pusės, abejočiau, ar ten yra didelė nauda dėl rėmimo. Galbūt čia yra svarstoma ir dėl kitos logikos, žinant, kad Lietuvos reakcija bus nevienareikšmiška“, - VŽ teigė p. Jonkus.Jo manymu, kalbos apie „Gazprom“ paramą Kauno „Žalgiriui“ galėjo atsirasti iš vidinio rato, nes „kauniečiai per savo ryšius padeda kalbėtis su „Gazprom“.Kita vertus, p. Jonkus neatmetė galimybės, kad „Gazprom“ tapus ilgalaike komandos rėmėja, būtų galima kalbėti ir apie verslo motyvus.„Šitokie dalykai taip greit nesidaro. Reputaciją, jeigu nori pagerinti, reikia kurti iki 3,5 metų. Tie dalykai tikrai nebus taip greitai. Gal jeigu jie tai daro ilgalaikėje perspektyvoje ir sutarta, kad jie, kaip rėmėjai, atsiranda keliems metams, tada sutinku, kad gali būti verslo motyvas, bandant keisti savo reputaciją Lietuvoje. Bet jeigu tai bus trumpalaikis rėmimas, vieną ar pusę sezono, tai bus ne su verslo reikalais susijęs klausimas, o daugiau asmeniniai ryšiai – kažkas su kažkuo pašnekėjo“, - visas perspektyvas apžvelgė p. Jonkus.Kalbant apie komunikaciją, p. Jonkus neatmetė ir tikimybės, kad komunikacija gali būti nukreipta ne į Lietuvą, o į vidinę auditoriją, t.y. Rusiją.„Čia gali būti ne verslo, o politinės komunikacijos dalykas. „Gazprom“ Rusijoje galės sakyti, kaip jei išgelbėjo Lietuvos klubą. Lietuvoje gelbėtojo vaidmeniu būtų sunkiau patikėti, o Rusijoje tas gali būti išbandyta“, - sakė komunikacijos specialistas.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Baltarusija ketina ir toliau importuoti naftą iš Norvegijos

Baltarusija ketina ir toliau importuoti naftą iš Norvegijos, kurios pirmoji siunta buvo atplukdytą į...

Pramonė
2020.01.26
Būsimos „Tesla“ gamyklos vietoje Vokietijoje sunaikintos septynios karo laikų bombos

Vokietijos policija sekmadienį pranešė, kad specialistai saugiai sunaikino septynias Antrojo pasaulinio karo...

Pramonė
2020.01.26
„KG Group“ atsisako paukštyno statybos planų

Teismuose tebesitęsiant Vilniaus rajono savivaldybės ir aplinkosaugininkų ginčui dėl „Kauno grūdų“ („KG...

Pramonė
2020.01.24
„Ignitis gamyba“ nuotoliniams vartotojams įrengs 3 MW galios saulės elektrinę

AB „Ignitis gamyba“ pasirašė sutartį su įmone „IMASD Energias SL“ dėl naujos 3 MW saulės jėgainės įrengimo...

Pramonė
2020.01.24
Neramumų Honkonge pasekmė – kritę konjako pardavimai

Prancūzų prabangių gėrimų gamintojos „Remy Cointreau“ akcijos patiria didžiausią griūtį per dešimt metų po...

Rinkos
2020.01.24
Nafta iš Klaipėdos link Baltarusijos pajudės vidurnaktį

Į Klaipėdos jūrų uostą ketvirtadienį ryte atplaukus laivui su Baltarusijai skirta norvegiška nafta, pirmasis...

Pramonė
2020.01.24
Dar ilgą laiką galime nematyti 100 USD kainuojančios naftos, sako „Chevron“ vadovas

Naftos kainos pasaulinėse rinkose dar ilgai nepasieks 100 USD už barelį lygmens dėl tebesitęsiančio JAV...

Rinkos
2020.01.24
Latvijos aludariai: stipraus alkoholio akcizų įšaldymas sukeltų „karą“ su Lietuva

Latvija, įšaldydama akcizus stipriajam alkoholiui, rizikuoja įsivelti į „karą“ su Lietuva, perspėja dvi...

Pramonė
2020.01.24
„Grigeo“ viešins informaciją apie nuotekų, oro ir vandens būklę  3

Grigiškėse įsikūrusi AB „Grigeo“ ketina diegti viešas stebėsenos platformas, kuriose bus galima sekti...

Pramonė
2020.01.24
Moderni gamyba ir sustyguota logistika augina „Rivonos“ produkcijos pranašumą Verslo tribūna

„Rivonos“, pagrindinės „Norfos“ tinklo tiekėjos, gamybiniuose padaliniuose vyksta nenutrūkstamas...

Vilniaus rajone gamins variklius elektromobiliams „Kia“ ir „Hyundai“: bendrovę perka britų vienaragis Premium 6

Vienas brangiausių britų startuolių „Arrival Ltd“ perka elektros variklių, pavarų dėžių ir baterijų modulių...

Pramonė
2020.01.24
Europa SkGD importavo vietinės dujų gavybos sąskaita

Europa praėjusiais metais prisidėjo prie perteklinės tarptautiniu mastu suskystintų gamtinių dujų (SkGD)...

Pramonė
2020.01.23
S. Krėpšta: Japonija domisi „Rail Baltica“, sinchronizacijos projektų finansavimu

Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo bankas domisi galimybe finansuoti „Rail Baltica“ geležinkelių...

Verslo aplinka
2020.01.23
Po gaisro Alytuje pieno vis dar negali tiekti 5 ūkininkai

Po pernai spalį kilusio gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ pieno vis dar negali tiekti...

Pramonė
2020.01.23
Savivaldybė neleido įrengti atliekų rūšiavimo aikštelės Gargžduose 2

Atliekų rūšiavimo aikštelės Gargžduose nebus – Klaipėdos rajono savivaldybės taryba uždegė raudoną šviesą jos...

Paslaugos
2020.01.23
Aplinkos apsaugos agentūra: Kuršių marių vanduo nėra toksiškas 2

Kuršių marių vanduo nėra toksiškas, trečiadienį pranešė tyrimą atlikusi Aplinkos apsaugos agentūra.

Verslo aplinka
2020.01.23
Iš Ukrainos uždrausta importuoti paukštieną ir jos gaminius

Europos Komisija (EK) oficialiai pranešė, kad nuo sausio 19 d. uždrausta iš Ukrainos į Europos Sąjungos (ES)...

Pramonė
2020.01.23
Lietuviai gaudo JAV ir Kinijos prekybos karo paliaubų naudą Premium

Donaldui Trumpui, JAV prezidentui, ir Pekinui sausio viduryje pasiekus pradinį dvišalės prekybos susitarimą,...

Finansai
2020.01.23
Pramonė pernai pagamino produkcijos 3,5% daugiau – už 23,3 mlrd. Eur  

Per 2019 m. sausio–gruodžio mėnesius visa pramonės produkcija sudarė 23,3 mlrd. Eur to meto kainomis ir,...

Pramonė
2020.01.23
Iš „Grigeo Klaipėdos“ buvusių vadovų teisme reikalaujama atlyginti milijoninę žalą

Teismas ruošiasi pradėti nagrinėti bylą, kurioje iš pernai atleistų medžio plaušo plokščių, kartono ir...

Pramonė
2020.01.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau