10 mln. Lt į DNB obligacijas investavęs muitininkas neįrodė savo neišmanymo

Publikuota: 2013-03-22
Atnaujinta 2015-06-01 17:59
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
„Verslo žinios“

Buvusiam muitininkui, kurio žmona turi ekonominį išsilavinimą, teismui nepavyko įrodyti, kad 10 mln. Lt į DNB banko obligacijas jis investavo nesuvokdamas investavimo rizikos. Bankas sprendimą sveikina, o investuotojas svarsto galimybę jį skųsti.

Vilniaus apygardos teismas šią savaitę nusprendė atmesti ūkininkauti pradėjusio buvusio muitininko Arūno Užuoto ieškinį, kuriuo jis ginčijo dar 2007 m. su banku DNB sudarytas keturias sutartis dėl su akcijomis susietų obligacijų (SASO) įsigijimo.Bankas obligacijoms įsigyti buvusiam muitininkui suteikė 10 mln. Lt paskolą (už 5% fiksuotas palūkanas), o šis už ją įkeitė savo nekilnojamąjį turtą.2008-aisiais pasaulį užklupus finansų krizei ir aiškėjant, kad planuoto uždarbio gauti nepavyks, p. Užuotas banko paprašė, kad šis 4,8 mln. Lt vertės obligacijas išpirktų ir leistų už šią sumą įsigyti Lietuvos Vyriausybės obligacijų. Kadangi įsipareigojimai bankui niekur nedingo, jis bankui įkeitė ir šias obligacijas.Tačiau investavimo planas neišdegė ir už paskolą susikaupė 0,419 mln. Lt palūkanų, kurių mokėjimą p. Užuotas teismui ir ginčijo.Pasak buvusio muitininko, jis yra neprofesionalus investuotojas, todėl negalėjo tinkamai suvokti investavimo rizikos.Tačiau teismas su p. Užuoto išdėstytais motyvais nesutiko ir ieškinį nusprendė atmesti.Pasak teismo, argumentą, kad sutartis buvo pasirašyta skubotai, paneigia faktas, kad sutartis, prieš pat ją pasirašant, buvo taisoma.Teismas kaip motyvą, kad investuotojas turėjo suprasti riziką, pateikia ir faktą, kad investuotojas, pasirašydamas sutartį, dirbo Vilniaus teritorinėje muitinėje ir turi inžinerinį išsilavinimą. Be to, teismas išsiaiškino, kad investuotojo sutuoktinė turi aukštąjį ekonominį išsilavinimą ir yra aukštosios mokyklos dėstytoja.Plačiau apie šią ir kitas su DNB obligacijomis susijusias bylas skaitykite šiandien dienraštyje "Verslo žinios".

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku