Apsvilinta plėtros "City Service" vėl žvelgia į užsienį

Publikuota: 2013-03-18
Žilvinas Lapinskas.
svg svg
Žilvinas Lapinskas. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

„City Service“ praėjusių metų rezultatus vertina teigiamai, tačiau taip neatrodo analitikams, kuriems kliūva įmonės prestižo nurašymas. Dėl jo „City Service“ neatvirauja ir mieliau kalba apie lūkesčius dėl Lenkijos, veiklos pelningumo didinimą ir plėtrą į kitas šalis.

Didžiausia Baltijos šalyse nekilnojamojo turto priežiūros grupė  „City Service“ (CS), akcijas kotiruojanti „Nasdaq OMX Vilniaus“ biržoje, pernai uždirbo 15,3 mln. Lt grynojo pelno – beveik per pusę mažiau nei 2011 m. Vien per 2012 m. IV ketv. grupė gavo 3,4 mln. Lt pelno, 3,5 k. mažiau nei 2011 m. paskutinį ketvirtį.„Jau praeitų metų viduryje buvo matyti, kad metai įmonei greičiausiai nebus patys sėkmingiausi, tačiau galutinis rezultatas buvo dar prastesnis nei tikėtasi“, – komentuoja Saulius Lenauskas, LHV banko Finansų maklerio padalinio Lietuvoje vadovo pavaduotojas.Tačiau bendrovės vadovai praeitų metų rezultatus vertina teigiamai ir atkreipia dėmesį, kad 2012-ieji įmonių grupei buvo pokyčių metai – buvo vykdoma reorganizacija, o CS tapo kontroliuojančiąja įmone.Bendrovės skaičiavimu, reorganizavimo procesų Lietuvoje, įsigijimų Lenkijoje ir įmonės pardavimo Rusijoje vienkartinės sąnaudos siekė 10,8 mln. Lt.

Lenkijos perspektyva

Analitikai teigia, kad didžiausios CS perspektyvos, tačiau drauge ir didžiausias neapibrėžtumas, yra veikla Lenkijoje, čia įmonė pradėjo veikti pernai, įsigijusi didžiausią šalies gyvenamųjų namų priežiūros bendrovę „Zespol Zarzadcow Nieruchomosci WAM“ (ZZN). Po lenkų įmonės perėmimo pasitraukė dalis bendrovės klientų. Įtariama, kad prie to prisidėjo anksčiau įmonei vadovavę asmenys, kurių veiklą dabar tiria Lenkijos prokuratūra.„Verslo reikalai Lenkijoje gerėja, pavyko ne tik stabilizuoti situaciją dėl klientų pasitraukimo, bet ir dalį jų susigrąžinti“, – VŽ teigia Žilvinas Lapinskas, CS generalinis direktorius.Įmonė šiemet sieks ne tik padidinti veiklos apimtį užsienio šalyse, bet ir pagerinti įmonių veiklos efektyvumą.„Lenkijoje ir Rusijoje veikiančiose įmonėse šiais metais bus plėtojami Lietuvos įmonėse sėkmingai pritaikyti veiklos optimizavimo modeliai. Tikimės, kad jie leis padidinti įmonių veiklos efektyvumą bei pelningumą“, – teigia p. Lapinskas.

Mažesni dividendai

Bendrovė greičiausiai išlaikys iki šiol taikytą dividendų mokėjimo praktiką, tačiau sumenkęs bendrovės pelnas lems mažesnius dividendus investuotojams, prognozuoja analitikai.„CS paprastai dividendams skiria bent 20% nuo uždirbto pelno. Jei bendrovė mokėtų tokius pačius dividendus kaip pernai, dividendų pajamingumas, skaičiuojant nuo dabartinės akcijų kainos, siektų apie 3%, tačiau greičiausiai dėl to, kad įmonė pernai uždirbo mažiau, dividendų bus mokama mažiau“, – svarsto p. Lenauskas.Už 2011 m. CS išmokėjo 7,27 mln. Lt dividendų (0,0666 EUR akcijai), arba 25% grynojo pelno, o už 2010 m. atitinkamai – 7,9 mln. Lt (0,0724 EUR akcijai), arba 31% grynojo pelno.Bendrovės vadovai neatskleidžia, ar išlaikys dividendų mokėjimų praktiką ir šiemet siūlys mokėti dividendų.„Į šį klausimą bus galima atsakyti tik po visuotino akcininkų susirinkimo, kuriam sprendimą dėl dividendų dydžio siūlo bendrovės valdyba“, – teigia p. Lapinskas.

Neatskleidžia

2012 m. pabaigoje 20% CS ilgalaikio turto sudarė prestižas, kurio vertė siekė 44,76 mln. Lt. 2012 m. paskutinį ketvirtį bendrovė nurašė 19,5 mln. Lt vertės prestižo.Nors prestižo nurašymas yra gana įprasta praktika įmonių veikloje, tokios didelės vertės nurašymas kelia daug klausimų analitikams ir investuotojams. Tačiau bendrovės veiklos ataskaitoje paaiškinimų dėl prestižo nurašymo nėra, o bendrovės vadovai komentuoti, su kokios įmonės įsigijimu susijęs šis nurašymas, atsisako.„Investuotojams reikėtų atsargiai vertinti prestižo eilutę, o itin konservatyviai vertinant įmonę prestižą galima eliminuoti iš įmonės turto, nes įmonė bet kuriuo momentu gali nuspręsti, kad investicija nepasiteisino, ir padaryti nurašymą“, – teigia p. Povilauskas.Andrejus Rodionovas, „Swedbank“ analitikas, tikina, kad prestižo nurašymą reikia vertinti kaip techninį dalyką, kuris nepaveikia įmonės veiklos.„Kadangi CS už ZZN sumokėjo mažiau, negu buvo jos buhalterinė vertė, tai pagal apskaitos taisykles bendrovė turėjo parodyti teigiamą skirtumą pelno nuostolio ataskaitoje, kuris sudarė 23,1 mln. Lt. Tad CTS tiesiog pasinaudojo gera proga ir drauge nurašė 19,5 mln. Lt prestižo, kuris buvo susijęs su įmonių pirkimu Rusijoje“, – aiškina p. Rodionovas.Skelbta, kad CS pernai pardavė vieną iš turimų įmonių Rusijoje ir dėl to patyrė 7,4 mln. Lt nuostolį.

Bendrovės akcininkų struktūra*, %

UAB „ICOR“ 63,92
„East Capital Asset Management“ 10,02
„Genesis Asset Managers“ 5,2
Kiti 20,86*  2012 m. gruodžio 31 d.
Šaltinis: bendrovė
Plačiau skaitykite šiandien dienraštyje "Verslo žinios".

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus