Valdžia įtikinės verslą nekelti kainų prieš euro įvedimą

Publikuota: 2013-02-25
Rimantas Šadžius.
Rimantas Šadžius. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Vyriausybė keliais lygiais koordinuos siekį 2015 m. įvesti eurą Lietuvoje. Be to, bus tariamasi su verslu, kad šis dirbtinai nekeltų kainų, kai Lietuva bus įleista į euro zoną.

Pirmadienį Vyriausybė tarėsi, kaip koordinuos pasirengimą Lietuvoje įsivesti bendrąją Europos Sąjungos valiutą.Vyriausybė ir Lietuvos bankas jau prieš kelias savaites oficialiai paskelbė, kad Lietuva į euro traukinį bandys įšokti nuo 2015 m.Ministrai susitarė, kad šio proceso koordinavimas vyks keliais lygiais.„Strateginius klausimus nagrinės speciali vyriausybinė komisija, kuriai vadovaus ministras pirmininkas ir kurios nariai bus finansų ministras bei Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Finansų ministro vadovaujama darbo grupė vienys kai kuriuos kitus ministrus bei Lietuvos banko atstovus. Ši grupė svarstys konkretesnius techninius euro įvedimo klausimus. Trečias lygmuo bus ekspertų darbo grupės, kurios prižiūrės, kaip euro įvedimas paveiks tam tikras sritis, pavyzdžiui, verslą, socialinį sektorių ir taip toliau“, - aiškino Rimantas Šadžius, finansų ministras.„Darbo grupėse ir komisijose reikės apsispręsti dėl daugybės klausimų – kaip, kada, kiek laiko bus keičiami litai į eurus ir taip toliau“, - pridūrė p. Šadžius.

Ketina pasirašyti susitarimą

„Susitarėme Vyriausybėje, kad specialiai sudarytos darbo grupės, komisijos reguliariai prižiūrės ir seks informaciją, kaip Lietuvai sekasi ruoštis euro įvedimui. Ta informacija bus teikiama Vyriausybei. Už euro vedimą konkrečiai bus atsakingas premjeras, finansų ministras, visa Vyriausybė, taip pat Lietuvos bankas“, - sakė Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas.Anot jo, kaip Lietuvai sekasi rengtis euro įvedimui bei atitikti Mastrichto kriterijus, ES institucijose bus svarstoma kitų metų vasarį ir kovą. Jeigu bus pripažinta, kad Lietuva atitinka keliamus reikalavimus, kitų metų gegužę turėtų būti priimtas sprendimas leisti įsivesti eurą nuo 2015 m. pradžios.Kol kas didžiausias iššūkis Lietuvai siekiant euro yra infliacijos lygis. Valdžia tikina, kad nebus imtasi priemonių, kurios dirbtinai mažintų infliaciją. Tą pirmadienį pakartojo ir p. Butkevičius.Tačiau su verslu žadama tartis, kad šis nesiimtų dirbtinai kelti kainų, jeigu būtų gautas teigiamas ES sprendimas dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną.„Labai svarbu tinkamai ir išsamiai informuoti visuomenę, nes jos nuotaikos yra šiek tiek pasikeitusios per tą laiką, kai 2006 m. paskutinį kartą siekėme narystės euro zonoje. Gyventojai be kita ko baiminasi, kad įvedus bendrąją ES valiutą labai smarkiai kils kainos. Ketiname su verslu pasirašyti susitarimą, kad šis susilaikytų nuo veiksmų, kurie keltų visuomenės nepasitenkinimą“, - kalbėjo p. Šadžius.Jis tikisi, kad per 2013 m. ir 2014 m. pradžioje infliacija Lietuvoje jau atitiks Mastrichto kriterijų.„Kitąmet ES institucijose bus labiau žiūrima ne į tai, kaip Lietuvai formaliai sekasi atitikti infliacijos reikalavimą, bet į šio rodiklio tvarumą, tai yra, ar kainos nepašoks iki debesų artimiausiu metu, jeigu eurą bus leista įsivesti“, - sakė finansų ministras.Likusius Mastrichto kriterijus – dėl biudžeto deficito, valstybės skolos ir palūkanų normos – Lietuva atitinka.Finansų ministras patikino, kad rengiant 2014 m. biudžetą bus laikomasi finansų drausmės ir biudžeto deficitas neviršys 3% bendrojo vidaus produkto (BVP).

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau