Atsispyrę nuo bankroto stipriais grybšniais iriasi į viršų

Publikuota: 2013-02-25
Biuro baldų gamybos ir prekybos
Biuro baldų gamybos ir prekybos "Narbuto" įmonių grupės gamykla Ukmergėje. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Kelis kartus svarstęs dirbti su „Ikea“ ir atsisakęs šios minties, biuro baldų gamintojas „Narbutas“ pasirinko savo kelią – dirbti tik per atstovus, parduoti baldus tik su nuosavu prekių ženklu ir patenkinti net išskirtinį kliento pageidavimą.

Kad toks sprendimas pasiteisino, liudija skaičiai: per 2011 m. „Narbuto“ įmonių grupės pardavimai išaugo 57%, per 2012 m. – 31%, o šiemet augimas turėtų sudaryti 33% ir siekti 55 mln. Lt.Kuo šiandien stipri bankrotą išgyvenusi bendrovė, gerai matyti ekspozicijų kambaryje. Dovilė Miškelevičienė, įmonių grupės „Narbutas“ rinkodaros vadovė, prieina prie stalo, spusteli mygtuką ir stalviršis maloniai dūgzdamas kyla į viršų. Iki tokio aukščio, kad būtų patogu sėdėti arba dirbti stovint. Dar vienas nesudėtingas judesys ir dalis stalviršio prasiskiria bei atveria elektros jungiklius. „Up“ pavadintą biuro baldų sistemą „Narbutas“ pradėjo gaminti vos prieš porą mėnesių.

Arbata su imbieru

Šiandien įmonė vidutiniškai pagamina 150 darbo vietų per dieną. Tai, kad gamybos mastai skaičiuojami darbo vietomis, kad laikas po bankroto įmonėje vadinamas nauju gyvenimu, o šaltuoju laikotarpiu gamyboje įteisintos trys arbatos su imbieru gėrimo pertraukėlės, saugant darbuotojus nuo gripo, – šios bendrovės išskirtinumas.Pagaminta darbo vieta vadinamas komplektas iš stalo, kėdės, spintelės ar spintos.„Jei būtų poreikis, galėtume gaminti ir 300 darbo vietų per dieną“, – patikina Vadimas Klebanskis, gamybos direktorius.Mielai parduotų ir tiek pat kėdžių, bet jų gamyba kol kas atsilieka: 150 darbo vietų pagaminama tik apie 50–60 kėdžių ir šiemetinis planas – smarkiai pasitempti.„Mūsų pajėgumas keliskart didesnis, nei šiuo metu gaminame“, – užsimena p. Klebanskis.

Trijų dalių pyragas

„Narbuto“ eksportas beveik lygiomis dalimis išskaidytas trimis kryptimis – 32% keliauja į Rusiją, 29% – į Jungtinę Karalystę ir Airiją. Trečia eksporto dalis tenka Norvegijai ir Prancūzijai.Rinkodaros vadovė sako, kad vien per praėjusius metus Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje pardavimas išaugo dvigubai, o šiais metais turėtų padidėti dar pusantro karto. Skaičiai nėra laužti iš piršto, pagrįsti konkrečiais projektais. Be to, pradėjo dirbti pardavimo vadovas Pietų Anglijoje ir Londone, vietos žmogus.Sėkmingai įžengta į Prancūzijos rinką.40% pardavimo mastai šiemet turėtų augti ir Rusijoje, nes jau dabar  laimėti du dideli projektai po 2.000–.2.500 darbo vietų.

Darbininkų nuopelnas

Gamybos direktorius veda prie staklių, kurios iš plokštės turi taip išpjaustyti detales, kad liktų kuo mažiau atliekų. Kadangi apie 18% visų gaminių nestandartiniai, kompiuteris ne visuomet gali sprendimą  pasiūlyti.„Čia reikia įgūdžių. Pjaunamos formos yra netaisyklingos, tad būtina detales ant plokštės išdėstyti kuo racionaliau. Čia dirbu pusantrų metų – per tą laiką atsirado reikalingų įgūdžių“, – tvirtina Artūras Noreika, stalininkas-operatorius.Nedaug specialistų atėjo į įmonę turėdami reikiamą profesiją, užtat patyrusiam operatoriui siūloma paimti mokinį. Anot gamybos vadovo, mokytojai už tai gauna priedą prie algos.„Kvalifikuotų darbininkų stygius Lietuvoje po keleto metų bus milžiniškos svarbos problema ir kas to nesupranta šiandien, skaudžiai nusivils“, – įspėja p. Klebanskis.

Išskaidyta veikla

Kaip ir kiekviena pramonės įmonė, „Narbutas“ yra sukaupęs patirtį, kuri galėtų būti naudinga ir kitiems. Pavyzdžiui, kaip pasirengti parodai. Stendas, baldai ar lankstinukai – anot jų, tik detalės. Svarbiausia dar prieš parodą telefonu ir laiškais pradėti kviesti ne tik esamus, bet ir potencialius pardavėjus.Beje, jie mokosi iš savų klaidų. Viena tokių, anot p. Paužienės, – nepasiteisinęs bandymas eksponuoti biuro baldus didžiuosiuose baldų salonuose.Plačiau skaitykite šios dienos dienraštyje "Verslo žinios".

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus