Personalo specialistai: rasti naują TEO vadovą bus nelengva

Publikuota: 2013-02-22
Arūnas Šikšta, AB TEO LT generalinis direktorius.
Arūnas Šikšta, AB TEO LT generalinis direktorius. Nuotrauka: Juditos Grigelytės
 

Personalo atrankos specialistai sako, kad rasti pamainą iš TEO LT vadovo posto pasitraukusiam Arūnui Šikštai gali būti nelengva. Lietuvoje jie priskaičiuoja ne daugiau 10–15 žmonių, kurie galėtų būti svarstytini kaip pretendentai užimti TEO vadovo kėdę.

Andrius Francas, personalo paieškos UAB „Alliance for Recruitment“ (AfR) partneris, sako, kad Arūnas Šikšta yra vienas stipriausių Lietuvoje esančių vadovų. Visa jo veikla, tai, ką jo vadovaujama įmonė padarė konkurencingoje telekomunikacijų rinkoje, kurdama naujus produktus, investuodama į esamų plėtrą, pertvarkydama esamą organizaciją, gali būti vertinama tik teigiamai."Priežasčių, kodėl p. Šikšta traukiasi, gali būti įvairių. Tai ir pokyčiai akcininko vadovybėje – žinoma, kad neseniai pasitraukė iš pareigų ir "TeliaSonera" vadovas Larsas Nybergas. Sprendimą galėjo nulemti ir paties p. Šikštos noras keisti savo veiklą. Įmonės rezultatai turėtų tenkinti akcininką, kadangi panašių bendrovių rezultatai Europoje tikrai nėra labai geri. Pvz., tų pačių kaimynų lenkų – neseniai skelbta, kad Lenkijos telekomo – „Telekomunikacja Polska“  –2012 m. rezultatai buvo tokie prasti, kad šokiravo investuotojus, tuo tarpu TEO 2012 m. rezultatai buvo geri", - svarsto p. Francas.Jis sako, kad pamainą tokiam žmogui, kaip p. Šikšta, rasti pakankamai sunku"Jis buvo išdirbęs daug metų organizacijoje, kūrė jos vidinę kultūrą. Ateiti iš šalies ir tai pakeisti ar perimti užtruks tikrai daug laiko", - mano pašnekovas.

Galimi scenarijai

Pasak p. Franco, įpėdinio gali būti ieškoma pagal keletą scenarijų."Vienas scenarijus – surasti stiprų vidinį kandidatą  – nesvarbu, ar iš Lietuvoje veikiančios organizacijos, ar iš "TeliaSonera" grupės. Ar bus pasirinktas toks kelias, priklausys nuo to, kiek svarbus TEO akcininkams yra vidinės virtuvės išmanymas ir pagalba įgyvendinant grupės strategiją. Antras variantas – ieškoti žmogaus iš išorės. Jei tai būtų žmogus iš išorės, tikriausiai kandidatų būtų dairomasi ne tik telekomunikacijų sektoriuje, o šiek tiek plačiau", - dėsto p. Francas."Žiūrint į p. Arūno pavyzdį, matome, kad šioms pareigoms tinka ir  žmonės iš finansinio – bankinio sektoriaus, kadangi verslo specifika panaši: daug klientų, tas pats paslaugų sektorius. O potencialūs kandidatai turi turėti darbo didelėse tarptautinėse kompanijose patirties, – skandinavams, žinoma, privalumas, kad tai būtų darbas skandinaviško kapitalo struktūrose. Tokių žmonių Lietuvoje matyt būtų nedaug", - dėsto p. Francas.

Sąraše –  10–15 kandidatų

Kristina Vaivadaitė, „Pedersen & Partners“ viena iš partnerių ir  Lietuvos biuro vadovė, irgi sako, kad tokio lygio vadovų, kaip p. Šikšta, Lietuvos rinkoje nėra daug."Mes matytume labai nedaug –  apie 10-15 žmonių, kurie galėtų būti svarstytini, kaip galimi kandidatai į TEO vadovo kėdę. TEO yra vienas didžiausių ir geidžiamiausių darbdavių, tokios kompanijos vadovas yra kartu ir kompanijos veidas, kurio veiksmai vertinami tiek plačiosios visuomenės, tiek verslo bendruomenės. Tokio lygio vadovu galėtų tapti nepriekaištingos reputacijos, ilgalaikę patirtį turintis vadovas.  Manau, kad p. Šikštai pavyko sėkmingai vadovauti tiek "Hansabank", tiek ypač TEO. Tai vadovas, kurį gerbia verslo visuomenė,  o 2011 jis buvo  išrinktas Lietuvos Metų CEO", – kalba ji.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau