Šadžius: Ūkio banko krizė fiskalinio deficito nepadidins

Publikuota: 2013-02-20
 

Ūkio banko krizė, dėl kurios valstybė indėlių draudimo fondui planuoja skolinti apie 500-600 mln. Lt, fiskaliniam deficitui, o tuo pačiu - ir euro siekiui, nepakenks.

Tai trečiadienį žurnalistams sakė finansų ministras Rimantas Šadžius."Mes planuojame perskolinti iždo lėšas (indėlių draudimo fondui - VŽ), kad jis galėtų įvykdyti savo įsipareigojimus pagal sudarytą sandorį - jo šiuo metu dar nėra (...) Tai neturėtų paveikti fiskalinio deficito, kadangi skolinami pinigai, kurie sugrįš per tam tikrą laiką į valstybės iždą", - sakė p. Šadžius.Lėšų reikia tam, kad būtų kompensuotas trūkstamas turtas "gerojo" Ūkio banko įsipareigojimus perduodant Šiaulių bankui.Pinigai grįš ne šiais metais, tačiau tai biudžeto skylės nepadidins, aiškino p. Šadžius."Mes išspręsime šitą klausimą reguliuodami finansų srautus. Kaip žinote, kiekvieną savaitę vyksta Vyriausybės vertybinių popierių aukcionai. Aš manau, kad mes tikrai surasime būdą pasiskolinti šitas lėšas ir greičiausiai tai bus vidaus rinkoje", - sakė p. Šadžius."Galbūt šiam etape teks išplatinti papildomą kokią nors emisiją, tačiau 800 mln. Lt nėra ta suma, kuri netilptų į normalius, natūralius nacionalinio iždo rėmus", - teigė jis."Kai sudaromas biudžetas, matuojamos pajamos ir išlaidos - pinigai, kurie virsta turtu ar išdalijami tarnautojams kaip atlyginimai. Šiuo atveju eina šneka apie grynus pinigus, esančius valstybės dispozicijoje. Mes imame paskolas, po to, pasibaigus jų terminui jas grąžiname. Valstybės ižde yra tam tikri finansiniai srautai, kurių dėl principinių priežasčių nepamatysite valstybės biudžete, kadangi valstybės biudžetas yra apie bendrą pajamų sumą iš mokesčių ir apie bendrą išlaidų sumą, o finansiniai srautai - visai kas kita", - sakė finansų ministras.Ūkio banko gerosios dalies perdavimo finansavimą jis palygino su Europos Sąjungos (ES) projektų finansavimu."Pavyzdžiui, mes turime kompensuoti tas išlaidas, kurias patyrė įmonės, organizacijos, vykdydamos ES projektus ir tik po to gauname šitų išlaidų kompensaciją iš Europos Komisijos. Tam, be abejo, mums reikia tam tikrų apyvartinių lėšų ir jos valstybės ižde visada yra", - sakė p. Šadžius.Indėlių draudimo fondas valstybės jam perskolintą sumą gražins pirmiausia iš parduoto atskirtos "blogosios" Ūkio banko dalies turto, teigė jis."Sugrąžins pirmiausia iš to turto, kuris bus sugrąžintas bankrutavus blogajai Ūkio banko daliai ir be to, iš bankų indėlių draudimo įmokų, nes bankai sumoka turbūt po 17-18 mln. Lt kiekvieną mėnesį", - kalbėjo finansų ministras.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
PVM grobstymas ES sukuria 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio neturėtų būti  Premium

Skaičiuojama, kad bendroji Europos Sąjungos (ES) rinka turi 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio apskritai...

Finansai
2020.01.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau