Vyriausybė Seimui planuoja teikti apie pusantro šimto projektų

Publikuota: 2013-02-17
Nuotrauka: Juditos Grigelytės

Vyriausybė pavasario sesijai planuoja Seimui teikti beveik pusantro šimto įstatymų projektų.

Vyriausybės nutarimo projekte dėl pasiūlymų Seimui kartu su lydinčiaisiais dokumentais iš viso įrašytas 141 projektas, kai kurie jų dar neregistruoti, o dalis pateikti praėjusios kadencijos centro-dešinės ministrų.Vyriausybė siūlo parlamentui pavasario sesijoje svarstyti buvusios kadencijos Aplinkos ministerijos teiktus Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, kuriais būtų aiškiau reglamentuojami reikalavimai atliekų tvarkytojams, Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimus dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir panaikinimo nuostatų.Taip pat darbų programoje įrašytas siūlymas, keičiantis vandens paslaugų kainodaros principus, siūlant atsisakyti prijungimo prie viešojo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros vienkartinės įmokos, nustatyti, kad paviršinių nuotekų tvarkymui gali būti skiriamos ES fondų lėšos.Ūkio ministerija nori, kad būtų svarstomas buvusio ministro rengtas projektas, kaip nustatyti teisinio reguliavimo priemones, leidžiančias įvertinti su nemokumu susijusius nesąžiningus verslo subjektų veiksmus, nustatyti požymius, kuriems esant bankrotas būtų pripažįstamas tyčiniu.Krašto apsaugos ministerija siūlo ankstesnės ministerijos inicijuotą projektą, kuriuo būtų nustatyta, kad leidimas dirbti su įslaptinta informacija gali būti panaikinamas tik atlikus papildomą asmens kandidatūros patikrinimą ir įvertinus, ar surinkti faktai nekelia abejonių dėl jo patikimumo ir lojalumo. Dar siūloma įtvirtinti asmens, kurio atžvilgiu pradėtas papildomas patikrinimas, nušalinimo nuo pareigų ar perkėlimo į kitas pareigas, kurias einant nereikalingas leidimas dirbti su įslaptinta informacija, galimybė. Projekto aprašyme teigiama, kad taip bus užtikrinta įslaptintos informacijos apsauga ir sudaryta galimybė asmeniui dirbti, kol bus nustatyta tvarka išspręstas klausimas dėl jo leidimo dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija.Ankstesnės Teisingumo ministerijos parengtu Baudžiamojo proceso kodekso projektu siūloma keisti nuostatas dėl kardomosios priemonės skyrimo. Pavyzdžiui, norima įrašyti, kad kai kardomosios priemonės skyrimo klausimą sprendžia ikiteisminio tyrimo teisėjas, iki teismo posėdžio asmuo, kuriam skiriama kardomoji priemonė, ir jo gynėjas turi teisę susipažinti su prokuroro pateikta medžiaga, kuria grindžiamas prašymas skirti kardomąją priemonę. Taip siekiama ne tik sumažinti nepagrįstų ir apskritai paskirtų suėmimų skaičių, bet ir sudaryti prielaidas dar labiau užtikrinti žmogaus teisių ir laisvių apsaugą baudžiamajame procese.Tarp pasiūlymų yra dar teisės aktų projektų bazėje neregistruotas Valdžios sektoriaus finansų tvarumo konstitucinio įstatymo projektas, taip pat neregistruotas projektas dėl daugiabučių namų renovavimo. Kultūros ministerija planuoja teikti Asmenų, priklausančių tautinėms bendrijoms, įstatymo projektą.Taip pat keliasdešimt projektų siūloma teikti siekiant į Lietuvos teisę perkelti ES direktyvas.Pavasario Seimo sesija prasidės kovo 10 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau